21.01.2015, 10:51

Szukasz kredytu na zakup działki budowlanej? Sprawdź, w którym banku go dostaniesz

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Szukasz kredytu na zakup działki budowlanej? Sprawdź, w którym banku go dostaniesz

Zakup działki budowlanej sfinansować można kredytem hipotecznym. Okazuje się jednak, że nie w każdym banku kredyt na ten cel otrzymamy. Sprawdziliśmy, gdzie warto się udać i jakie warunki należy spełnić, chcąc kupić ziemię pod budowę własnego domu.

Tak jak przy każdym kredycie hipotecznym, tak i przy tym zaciąganym na zakup działki budowlanej podstawowym warunkiem, jaki należy spełnić, ubiegając się o finansowanie, jest posiadanie zdolności kredytowej. Należy wykazać się wystarczająco wysokimi dochodami i dobrą historią kredytową, czyli brakiem zaległości w spłacie poprzednich kredytów. Potrzebujemy również odpowiedniego zabezpieczenia spłaty długu, a w przypadku kredytów hipotecznych będzie to nieruchomość. 

Dokumenty

Najważniejszym dokumentem, jaki należy złożyć, ubiegając się o kredyt hipoteczny, będzie dokument potwierdzający status działki. Musimy wskazać, że kredytowana ziemia nie jest działką rolną czy użytkową. Ponadto musimy przedstawić decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wraz z zaświadczeniem o przeznaczeniu w aktualnym planie zagospodarowania przestrzennego. Zobowiązani będziemy także dostarczyć wypis i wyrys z rejestru gruntów oraz dokument potwierdzający, że osoba sprzedająca jest rzeczywiście prawnym właścicielem owej ziemi.

Gdzie się udać?

Propozycję kredytu na działkę przygotował m.in. Credit Agricole. W ramach oferty tego banku wnioskować można o minimum 40 000 zł, a kwota maksymalna pożyczki uzależniona jest od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wartości działki. Spłatę całości zadłużenia rozłożyć można na 25 lat. Raz do roku przysługują wakacje kredytowe. Klient sam decyduje, czy woli spłacać należności w ratach równych, czy malejących. Sfinansować można zakup działki o dowolnym przeznaczeniu: budowlanej, budowlanej z rozpoczętą budową domu lub rekreacyjnej.

Własny Kąt Hipoteczny PKO BP

Zakupu działki dokonać można, korzystając z oferty Własny Kąt Hipoteczny PKO Banku Polskiego. Spłatę kredytu można rozłożyć nawet na 35 lat.

Megahipoteka w Alior Banku

Alior Bank oferuje z kolei kredyt hipoteczny Megahipoteka, który może być przeznaczony na sfinansowanie zakupu działki budowlanej. Kredyt spłaca się w ratach równych lub malejących. Minimalna kwota kredytu wynosi 25 000 zł, natomiast maksymalna zależy wyłącznie od wartości zabezpieczenia oraz od zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Wymieniliśmy zaledwie kilka ofert banków, w których znaleźć można oferty finansowania zakupu działek budowlanych. Podobne oferty znajdziemy także w pozostałych bankach. Problemem może być jednak wskazanie zabezpieczenia, jeżeli - póki co - nie zamierzamy stawiać na działce domu.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.01.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
252 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora