24.11.2014, 18:15

Najtańsze kredyty hipoteczne dla singli: listopad 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Najtańsze kredyty hipoteczne dla singli: listopad 2014

Zainteresowanie kredytami hipotecznymi wydaje się nie słabnąć, gdyż dla wielu osób ciągle jest to jedyna możliwość zakupu własnego mieszkania. W ten profil coraz częściej wpisują się single.

Teoretycznie mogłoby się wydawać, że pozycja singla w staraniu o kredyt może być trudna, gdyż jest on w pełni uzależniony od swoich zarobków i wszelkie komplikacje w zakresie pracy mogą odbić się na spłacie kredytu. W rzeczywistości bank postawi w pierwszej kolejności na zbadanie zdolności kredytowej, a dopiero później weźmie pod uwagę stan cywilny wnioskodawcy. Należy też dodać, że singiel w wielu przypadkach może być znacznie atrakcyjniejszym klientem niż np. młode małżeństwo.

Określenie zdolności kredytowej

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie warunki może zaoferować bank singlowi, który pobiera wysokie wynagrodzenie w wysokości 5 tys. zł netto miesięcznie, przysługujące mu z tytułu umowy o pracę. Nie posiada też innych zobowiązań kredytowych, a w przeszłości z pomocą banku zakupił już samochód, jednocześnie regularnie odkładając środki na koncie oszczędnościowym i lokatach. Interesująca nas kwota kredytu to 250 tysięcy złotych, przy czym wkład własny to aż 100 tysięcy. Okres kredytowania powinien wynieść 25 lat.

W którym banku najtaniej?

W celu uzyskania najatrakcyjniejszych warunków kredytu, musimy zdecydować się na skorzystanie z ofert pakietowych, wymagających posiadania dodatkowych produktów banku. W takiej sytuacji najwięcej zyskamy w Deutsche Banku, który oferuje oprocentowanie rzeczywiste na poziomie 3,51 proc., co daje ratę w wysokości 1 245 zł. Dodatkowo aż 30 proc. kwoty kredytu można przeznaczyć na dowolny cel, co jednak w naszym przypadku schodzi na drugi plan.

Kolejną ofertą godną uwagi jest kredy Własny Kąt Hipoteczny PKO Banku Polskiego. Tym razem wartość miesięcznej raty wzrośnie do 1 265 zł, a 0procentowanie rzeczywiste wyniesie 3,66 proc. Ponownie jest to oferta pakietowa, jednak w ramach spłaty kredytu możemy skorzystać z jednomiesięcznych wakacji kredytowych w każdym roku spłaty, a samą spłatę bilansować oszczędnościami. PKO BP również dość elastycznie pochodzi do dysponowania otrzymanymi środkami, gdyż 25 proc. przyznanej kwoty można wykorzystać na dowolny cel.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (24.11.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
948 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
kredyt konsolidacyjny 3.2.2016 16:57 przez:
krystin

forum o kredytach