01.08.2017, 23:02

Czy warto korzystać z internetowych kalkulatorów kredytowych?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Czy warto korzystać z internetowych kalkulatorów kredytowych?

Starając się o jak najkorzystniejszy i jak najtańszy kredyt hipoteczny, warto korzystać z internetowych kalkulatorów kredytowych. Czy można jednak całkowicie im zaufać?

Każdy ubiegający się o kredyt, i to nie tylko hipoteczny, chciałby, aby był on jak najtańszy i na jak najkorzystniejszych warunkach. Nie zawsze się to udaje, ale jeżeli dopełnimy wszelkich formalności, jeżeli za pomocą kalkulatorów kredytów hipotecznych wyliczymy koszt kredytu, jeżeli porównamy oferty, odpowiednio dobierzemy i dopasujemy kredyt do naszych potrzeb i możliwości finansowych, wówczas wybierzemy na odpowiednią ofertę. Nie jest to łatwe, ale należy próbować. Jeśli ktoś nie ma czasu na takie zabiegi albo nie wie, jak wybrać tani kredyt, wówczas może skorzystać z pomocy doradców finansowych.

Trzeba wiedzieć, że oferty kredytowe banków bardzo się różnią. W tej sytuacji z pewnością pomocne będą kalkulatory kredytów hipotecznych. Ich zaletą jest to, że wyliczą one dokładne koszty kredytu, podając dokładną wysokość miesięcznych rat i poziom RRSO. Są tworzone po to, aby pomóc zainteresowanym kredytami w analizie ofert i nakierować ich na odpowiednie dla nich propozycje, porównując ich warunki z ofertami innych banków.

Nie wszystkie dostępne na stronach internetowych kalkulatory hipoteczne są jednak miarodajne. Najlepiej nie korzystać z niesprawdzonych źródeł. Zanim ktoś zdecyduje się skorzystać z kalkulatora kredytów hipotecznych, powinien sprawdzić, czy wyliczenia kosztów danego narzędzia obejmują koszty dodatkowe – na przykład prowizję i ubezpieczenie, co w ostatecznym rozrachunku jest bardzo istotne. Poprawne wyliczenia to jednak nie wszystko. By móc skorzystać z oferty danych banków, niezbędna jest odpowiednia zdolność i wiarygodność kredytowa. Nawet jeżeli prawidłowo wyliczony zostanie całkowity koszt kredytu i miesięczna rata, nie oznacza to, że taką ofertę udostępni bank wszystkim wnioskodawcom.

Powinniśmy pamiętać o tym, że kalkulatory kredytowe nie mają dostępu do danych osobowych konsumentów, więc nie mogą wyszukać dla każdej osoby oferty, które będą dla niej możliwe do uzyskania – do tego potrzebna jest analiza zdolności kredytowej wnioskodawcy i jego historii kredytowej. Kalkulatory mogą jedynie stanowić pomoc przy analizie ofert, także poprzez możliwość wysłania wstępnego wniosku poprzez formularz kontaktowy do banku czy doradcy kredytowego.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (01.08.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
938 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Bank BPH czy warto wziąć kredyt z wracającymi odsetkami? 18.5.2016 10:38 przez:
Tomorek
Kredyt Duet WZWBK - czy warto? 4.5.2016 10:20 przez:
Leon

forum o kredytach

Forum o lokatach
Konto 360 Milleennium - czy warto założyć ? 31.3.2016 10:32 przez:
Sławoj

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Czy warto wziąć przedłużoną gwarancję? 11.12.2015 8:10 przez:
ramzi

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Czy warto skorzystać z usług Open finance? 26.8.2015 16:01 przez:
Profesor

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Czy warto jest brać telefon w ofercie na abonament 9.4.2015 13:07 przez:
estimo

forum gsm