O kredytach hipotecznych

2015-06-15
Ceny działek budowlanych spadają!

Jeśli ktoś chce się budować, warto to zrobić teraz, bo ceny działek budowlanych nieustannie spadają od kilku miesięcy. Okazuje się, że korzystniej kupić działkę w mieście lub poza nim niż inwestować w mieszkanie.

www.comperia.pl
2015-06-15
Kupując używane mieszkanie, potrzeba aż 15% jego ceny w gotówce

Kredyt hipoteczny to ciągle najpopularniejszy sposób na finansowanie zakupu własnego mieszkania. W chwili obecnej banki nie mogą udzielać takich kredytów na 100% wartości mieszkania - kredytobiorca zgodnie z ustawą musi wyłożyć minimum 10% z własnej kieszeni. W praktyce okazuje się jednak, że nawet kupując używane mieszkanie, należy posiadać przynajmniej 15% jego ceny w gotówce.

www.comperia.pl
2015-06-12
Kredyt hipoteczny bez tajemnic: o ukrytych kosztach

Kredyt hipoteczny to popularny produkt finansowy, z którego korzystamy, gdy chcemy kupić mieszkanie. Oferty kredytowe znajdziemy w każdym banku. Promocje, niskie oprocentowanie, brak marży – tym kuszą banki swoich przyszłych klientów. Żadna instytucja finansowa nie pochwali się natomiast ukrytymi kosztami związanymi z zawarciem umowy. Na które opłaty powinniśmy zatem zwrócić uwagę, zaciągając kredyt mieszkaniowy?

www.comperia.pl
2015-06-12
Zmiana trendów mieszkaniowych - Polacy wolą domy na przedmieściach

Trendy w każdej dziedzinie ciągle się zmieniają, regularnie powracając, by za chwilę znów przeminąć. Tak jest w modzie, urodzie, a nawet w kwestiach mieszkaniowych. Jeszcze całkiem niedawno szczytem marzeń dla wielu osób z małych miejscowości i wsi była przeprowadzka do miasta. Obecnie można zaobserwować całkowicie odwrotny trend. Czy Polacy znów pokochali życie na wsi?

www.comperia.pl
2015-06-09
Kredyt dla kobiety w ciąży może być nieosiągalny

Na kredyt podczas przebywania na urlopie macierzyńskim kobieta nie ma co liczyć. Co jednak, gdy o pożyczkę w banku zawnioskuje, będąc jeszcze w ciąży - przed przejściem na urlop?

www.comperia.pl
2015-06-09
Planujesz duży remont? Pożycz pod hipotekę

Remont mieszkania lub domu często wiąże się z dużymi kosztami, które zależą od zakresu prac, jakie chcemy przeprowadzić. Malowanie czy tapetowanie ścian to niewielki wydatek, jednak już wymiana płytek w kuchni czy łazience i wymiana okien to większe koszty. Jeśli planujemy duży remont, warto pomyśleć o kredycie lub pożyczce pod hipotekę.

www.comperia.pl
2015-06-08
Kredyt hipoteczny - z oprocentowaniem stałym czy zmiennym?

Sięgając po kredyt hipoteczny, klienci banków mają do dyspozycji zarówno kredyty z oprocentowaniem zmiennym, jak i oprocentowaniem stałym. Tylko - którą z wersji wybrać i która jest bardziej opłacalna?

www.comperia.pl
2015-06-08
Jak rozliczać zysk z wynajmu mieszkania?

Wynajem mieszkania jest coraz bardziej popularnym sposobem na zarabianie. Warto jednak dopilnować niezbędnych formalności, by potem nie mieć problemów z urzędem skarbowym. Sprawdźmy, w jaki sposób możemy rozliczyć zysk z wynajmu nieruchomości.

www.comperia.pl
2015-05-29
Ubezpieczenie CPI do kredytu hipotecznego - na czym polega i ile kosztuje?

Decydując się na kredyt hipoteczny, należy być przygotowanym na to, że bank zażąda ubezpieczenia CPI do kredytu. Warto wiedzieć, na czym polega takie ubezpieczenie i ile kosztuje.

www.comperia.pl
2015-05-28
Jak korzystnie kupić mieszkanie?

W Polsce coraz intensywniej rozwija się rynek mieszkań na wynajem. Coraz więcej inwestorów chce inwestować tu swoje pieniądze, bo można liczyć na coraz większą stopę zwrotu. Sprawdźmy, jak korzystnie kupić mieszkanie.

www.comperia.pl
2015-05-27
Urządzamy mieszkanie: ile kosztuje nowoczesne wnętrze?

Kupując mieszkanie - obojętnie, czy nowe, czy używane - często musimy przeznaczyć pewną pulę pieniędzy na jego urządzenie i aranżację. Wbrew pozorom, by urządzić nowoczesne wnętrze nie trzeba mieć wielkich oszczędności. Duży wybór materiałów i sprzętów w różnych cenach sprawia, że czasem możemy wykończyć nasze lokum za niewielką cenę. Ile zatem może kosztować urządzenie nowoczesnego wnętrza? 

www.comperia.pl
2015-05-26
Podstawowe błędy w zakupie mieszkania

Zakup mieszkania to poważna decyzja, zatem nie powinien odbywać się pochopnie, pod wpływem impulsu albo dlatego, że sprzedawca zachwala nam swój towar. Sprawdźmy, jakie podstawowe błędy popełniamy najczęściej, kupując mieszkanie.

www.comperia.pl
2015-05-25
Najlepszy kredyt hipoteczny na 300 000 zł: maj 2014

Szukając kredytu hipotecznego na zakup czy to mieszkania, czy własnego domu, warto porównać dostępne oferty, nim wybierzemy jedną z nich. Sprawdź z nami, co mają do zaoferowania banki w maju.

www.comperia.pl
2015-05-22
Ile kosztuje wykończenie kuchni?

Kuchnia to miejsce, które szybciej niż inne pomieszczenia w domu ulega zużyciu i zabrudzeniu. Najczęściej też bywa odnawiane. Generalny remont kuchni to spory wydatek, dlatego warto do niego się solidnie przygotować. Sprawdź, jakich kosztów należy się spodziewać.

www.comperia.pl
2015-05-22
Cesja polisy na bank - z czym to się wiąże?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego wiąże się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia, a potem dokonania cesji polisy na bank. Oznacza to, że ewentualne odszkodowanie może otrzymać kredytodawca. Sprawdźmy, z czym wiąże się takie przepisanie umowy ubezpieczenia.

www.comperia.pl
2015-05-22
Czy singiel łatwiej dostanie kredyt niż małżeństwo?

Czy to, że dana osoba pozostaje w związku małżeńskim lub nie, ma jakikolwiek wpływ na możliwość otrzymania kredytu? Czy singiel sam uzyska go na lepszych warunkach niż małżeństwo?

www.comperia.pl
2015-05-22
Co korzystniejsze dla kredytobiorcy: oprocentowanie stałe czy zmienne?

Wybierając kredyt, warto rozważyć konsekwencje, jakie wynikają z zastosowania w umowie oprocentowania stałego lub zmiennego. Oba sposoby naliczania odsetek mają swoje plusy i minusy. Zanim zdecydujesz się na konkretną opcję, poznaj je obie i wybierz tę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

www.comperia.pl
Najnowsze porady