O kredytach hipotecznych

2015-06-09
Planujesz duży remont? Pożycz pod hipotekę

Remont mieszkania lub domu często wiąże się z dużymi kosztami, które zależą od zakresu prac, jakie chcemy przeprowadzić. Malowanie czy tapetowanie ścian to niewielki wydatek, jednak już wymiana płytek w kuchni czy łazience i wymiana okien to większe koszty. Jeśli planujemy duży remont, warto pomyśleć o kredycie lub pożyczce pod hipotekę.

www.comperia.pl
2015-06-08
Kredyt hipoteczny - z oprocentowaniem stałym czy zmiennym?

Sięgając po kredyt hipoteczny, klienci banków mają do dyspozycji zarówno kredyty z oprocentowaniem zmiennym, jak i oprocentowaniem stałym. Tylko - którą z wersji wybrać i która jest bardziej opłacalna?

www.comperia.pl
2015-06-08
Jak rozliczać zysk z wynajmu mieszkania?

Wynajem mieszkania jest coraz bardziej popularnym sposobem na zarabianie. Warto jednak dopilnować niezbędnych formalności, by potem nie mieć problemów z urzędem skarbowym. Sprawdźmy, w jaki sposób możemy rozliczyć zysk z wynajmu nieruchomości.

www.comperia.pl
2015-05-29
Ubezpieczenie CPI do kredytu hipotecznego - na czym polega i ile kosztuje?

Decydując się na kredyt hipoteczny, należy być przygotowanym na to, że bank zażąda ubezpieczenia CPI do kredytu. Warto wiedzieć, na czym polega takie ubezpieczenie i ile kosztuje.

www.comperia.pl
2015-05-28
Jak korzystnie kupić mieszkanie?

W Polsce coraz intensywniej rozwija się rynek mieszkań na wynajem. Coraz więcej inwestorów chce inwestować tu swoje pieniądze, bo można liczyć na coraz większą stopę zwrotu. Sprawdźmy, jak korzystnie kupić mieszkanie.

www.comperia.pl
2015-05-27
Urządzamy mieszkanie: ile kosztuje nowoczesne wnętrze?

Kupując mieszkanie - obojętnie, czy nowe, czy używane - często musimy przeznaczyć pewną pulę pieniędzy na jego urządzenie i aranżację. Wbrew pozorom, by urządzić nowoczesne wnętrze nie trzeba mieć wielkich oszczędności. Duży wybór materiałów i sprzętów w różnych cenach sprawia, że czasem możemy wykończyć nasze lokum za niewielką cenę. Ile zatem może kosztować urządzenie nowoczesnego wnętrza? 

www.comperia.pl
2015-05-26
Podstawowe błędy w zakupie mieszkania

Zakup mieszkania to poważna decyzja, zatem nie powinien odbywać się pochopnie, pod wpływem impulsu albo dlatego, że sprzedawca zachwala nam swój towar. Sprawdźmy, jakie podstawowe błędy popełniamy najczęściej, kupując mieszkanie.

www.comperia.pl
2015-05-25
Najlepszy kredyt hipoteczny na 300 000 zł: maj 2014

Szukając kredytu hipotecznego na zakup czy to mieszkania, czy własnego domu, warto porównać dostępne oferty, nim wybierzemy jedną z nich. Sprawdź z nami, co mają do zaoferowania banki w maju.

www.comperia.pl
2015-05-22
Ile kosztuje wykończenie kuchni?

Kuchnia to miejsce, które szybciej niż inne pomieszczenia w domu ulega zużyciu i zabrudzeniu. Najczęściej też bywa odnawiane. Generalny remont kuchni to spory wydatek, dlatego warto do niego się solidnie przygotować. Sprawdź, jakich kosztów należy się spodziewać.

www.comperia.pl
2015-05-22
Cesja polisy na bank - z czym to się wiąże?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego wiąże się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia, a potem dokonania cesji polisy na bank. Oznacza to, że ewentualne odszkodowanie może otrzymać kredytodawca. Sprawdźmy, z czym wiąże się takie przepisanie umowy ubezpieczenia.

www.comperia.pl
2015-05-22
Czy singiel łatwiej dostanie kredyt niż małżeństwo?

Czy to, że dana osoba pozostaje w związku małżeńskim lub nie, ma jakikolwiek wpływ na możliwość otrzymania kredytu? Czy singiel sam uzyska go na lepszych warunkach niż małżeństwo?

www.comperia.pl
2015-05-22
Co korzystniejsze dla kredytobiorcy: oprocentowanie stałe czy zmienne?

Wybierając kredyt, warto rozważyć konsekwencje, jakie wynikają z zastosowania w umowie oprocentowania stałego lub zmiennego. Oba sposoby naliczania odsetek mają swoje plusy i minusy. Zanim zdecydujesz się na konkretną opcję, poznaj je obie i wybierz tę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

www.comperia.pl
2015-05-21
Ile kosztuje remont łazienki?

Kapiący kran, niesprawna spłuczka, popękane płytki - to oznaki zbliżającego się, choć często niechcianego, remontu łazienki. Mało kto z nas lubi zajmować się remontem, a już prace w łazience to koszmar i dość spory wydatek. Na jaki koszt musimy przygotować się, decydując się na odnowienie łazienki?

www.comperia.pl
2015-05-21
Ile kosztuje wykończenie mieszkania deweloperskiego?

Nowe mieszkanie (z rynku pierwotnego) najczęściej jest oddawane do użytku w stanie przygotowanym do wykończenia. Stan deweloperski obejmuje: posadzki, gładzie, parapety wewnętrzne, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, instalację wodno-kanalizacyjną, instalację elektryczną itp. Jakie koszty poniesiemy, wykańczając takie mieszkania?

www.comperia.pl
2015-05-21
Porównujemy ceny domów pasywnych

Domy pasywne stają się w Polsce coraz popularniejsze. Czy wiesz już, czym charakteryzują się tego typu budynki i ile kosztują? Jeśli nie, sprawdź nasze porównanie cen budowy domu pasywnego i tradycyjnego.

www.comperia.pl
2015-05-21
Ile kosztuje ocieplenie domu?

Sezon wiosenno-letni sprzyja remontom na zewnątrz domu. Elewacja i ocieplenie budynku to jeden z ważnych etapów budowy lub renowacji domu. Dzięki temu nasz budynek będzie odpowiednio zaizolowany, a także elegancki. Na jakie koszty powinniśmy się przygotować, decydując się na ocieplenie domu?

www.comperia.pl
2015-05-21
Sprzedaż mieszkania z kredytem we frankach

600 tys. polskich rodzin spłaca kredyty hipoteczne we frankach. Niektórzy z kredytobiorców myślą o sprzedaży mieszkania. Czy jednak jest w ogóle możliwe pozbyć się lokalu z hipoteką obciążoną zobowiązaniem w szwajcarskiej walucie - i czy będzie to opłacalne?

www.comperia.pl
Najnowsze porady