O kredytach hipotecznych

2015-06-22
Wysokość kredytu hipotecznego przy zarobkach 3000 zł

Kredyt hipoteczny to często jedyny możliwy sposób na szybkie zdobycie własnego mieszkania. Na jakiej wysokości pożyczkę mogą liczyć osoby zarabiające średnio 3000 zł miesięcznie?

www.comperia.pl
2015-06-22
Nie masz na ratę we frankach? Ogłoś upadłość konsumencką

Od początku roku sądy pozwoliły na upadłość konsumencką ok 500 osobom. Oznacza to, że liberalizacja przepisów o upadłości konsumenckiej spełniła swoje zadanie i otworzyła nowe możliwości również dla kredytobiorców. Jeśli nie mają na ratę we frankach, również mogą ogłosić upadłość.

www.comperia.pl
2015-06-22
Średnie RRSO kredytów hipotecznych w I połowie 2015 roku

Rekordowo niskie stopy procentowe NBP zachęcają do zaciągania kredytów hipotecznych, tym bardziej że już od przyszłego roku wymagany będzie jeszcze wyższy wkład własny. Sprawdźmy, jak kształtowało się średnie RRSO kredytów hipotecznych w mijającej właśnie I połowie 2015 roku.

www.comperia.pl
2015-06-19
Straciłeś pracę? Sprawdź, czy ubezpieczenie do kredytu wystarczy

Zwolnienie z pracy to ogromny cios nie tylko dla zwolnionego, ale także dla całej jego rodziny. Jeszcze gorzej sytuacji wygląda, gdy na ma on kredyt do spłacania. Nadzieją dla takich osób jest ubezpieczenie od utraty pracy. Jednak, czy wystarczy ono na pokrycie wszystkich rat?

www.comperia.pl
2015-06-19
Niska zdolność kredytowa a kredyt mieszkaniowy

Kredyt hipoteczny to często dla młodych osób jedyna szansa na własne M. Trzydziestoletni Polacy często stoją dopiero u progu kariery zawodowej, osiągając niepewne dochody, więc banki nie patrzą na nich przychylnym okiem z powodu niskiej zdolności kredytowej. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by zwiększyć szansę na kredyt mieszkaniowy.

www.comperia.pl
2015-06-18
Tani kredyt na mieszkanie dla singla

Nie tylko małżeństwa, ale również single mają szansę na uzyskanie kredytu na mieszkanie. Co prawda, nierzadko w takim przypadku singiel osiąga niższe zarobki niż łączne dochody gospodarstwa domowego prowadzonego przez małżonków. Sprawdźmy, jak to przekłada się na oferty banków kierowane do singli i gdzie osoby samotne mogą uzyskać tani kredyt hipoteczny.

www.comperia.pl
2015-06-17
Szukamy taniego kredytu na mieszkanie za 250 tys. zł

Kredyt to ciągle najpopularniejszy sposób na zakup własnego mieszkania. Dodatkowo zachęcają do tego przede wszystkim niskie stopy procentowe. Sprawdźmy, gdzie szukać taniego kredytu, gdy chcemy kupić mieszkanie za 250 tys. zł.

www.comperia.pl
2015-06-17
Raty annuitetowe to droższy kredyt - sprawdź, o ile

Zaciągając kredyt w banku, mamy do wyboru raty annuitetowe lub malejące. Te drugie to rozwiązanie tańsze od pierwszego. Sprawdźmy, o ile.

www.comperia.pl
2015-06-16
Nowy dowód a wizyta u notariusza - będzie problem?

Od dnia 1 marca 2015 r. obowiązuje nowy wzór dowodu osobistego, który jest obsługiwany przez nowy System Rejestrów Państwowych. W nowych dokumentach nie będzie już informacji o adresie zameldowania. Integracja rejestrów państwowych ma pomóc w weryfikacji danych adresowych w rejestrze PESEL. Czy z nowym dowodem będzie problemem podczas wizyty u notariusza?

www.comperia.pl
2015-06-16
Kredyt na dom bez zdolności kredytowej

Własny dom daje poczucie bezpieczeństwa rodzinie. W dzisiejszych czasach kupno własnej nieruchomości z oszczędności często nie jest możliwe, dlatego jedynym wyjściem w takiej sytuacji jest wzięcie kredytu hipotecznego. Co jednak, gdy brakuje nam zdolności kredytowej na dom?

www.comperia.pl
2015-06-16
Kredyty bankowe dla pracujących w Anglii

Emigracja Polaków do krajów Europy Zachodniej nie słabnie. Od 1 lipca 2014 roku osoby zarabiające w walutach obcych nie mają możliwości ubiegania się o kredyt hipoteczny w złotówkach. Zgodnie z nowymi regulacjami, bank może udzielić kredytu tylko w walucie, w której zarabia kredytobiorca. W którym banku mogą pożyczyć osoby pracujące w Anglii?

www.comperia.pl
2015-06-16
Mieszkanie dla Młodych: najważniejsze zasady

Mieszkanie dla Młodych to program, który ma być wsparciem młodych ludzi przy zakupie nowego lokalu. Pomoc państwowa jest przekazywana w formie dofinansowania wkładu własnego do kredytu hipotecznego. Na jakich zasadach działa MdM?

www.comperia.pl
2015-06-15
Ceny działek budowlanych spadają!

Jeśli ktoś chce się budować, warto to zrobić teraz, bo ceny działek budowlanych nieustannie spadają od kilku miesięcy. Okazuje się, że korzystniej kupić działkę w mieście lub poza nim niż inwestować w mieszkanie.

www.comperia.pl
2015-06-15
Kupując używane mieszkanie, potrzeba aż 15% jego ceny w gotówce

Kredyt hipoteczny to ciągle najpopularniejszy sposób na finansowanie zakupu własnego mieszkania. W chwili obecnej banki nie mogą udzielać takich kredytów na 100% wartości mieszkania - kredytobiorca zgodnie z ustawą musi wyłożyć minimum 10% z własnej kieszeni. W praktyce okazuje się jednak, że nawet kupując używane mieszkanie, należy posiadać przynajmniej 15% jego ceny w gotówce.

www.comperia.pl
2015-06-12
Kredyt hipoteczny bez tajemnic: o ukrytych kosztach

Kredyt hipoteczny to popularny produkt finansowy, z którego korzystamy, gdy chcemy kupić mieszkanie. Oferty kredytowe znajdziemy w każdym banku. Promocje, niskie oprocentowanie, brak marży – tym kuszą banki swoich przyszłych klientów. Żadna instytucja finansowa nie pochwali się natomiast ukrytymi kosztami związanymi z zawarciem umowy. Na które opłaty powinniśmy zatem zwrócić uwagę, zaciągając kredyt mieszkaniowy?

www.comperia.pl
2015-06-12
Zmiana trendów mieszkaniowych - Polacy wolą domy na przedmieściach

Trendy w każdej dziedzinie ciągle się zmieniają, regularnie powracając, by za chwilę znów przeminąć. Tak jest w modzie, urodzie, a nawet w kwestiach mieszkaniowych. Jeszcze całkiem niedawno szczytem marzeń dla wielu osób z małych miejscowości i wsi była przeprowadzka do miasta. Obecnie można zaobserwować całkowicie odwrotny trend. Czy Polacy znów pokochali życie na wsi?

www.comperia.pl
2015-06-09
Kredyt dla kobiety w ciąży może być nieosiągalny

Na kredyt podczas przebywania na urlopie macierzyńskim kobieta nie ma co liczyć. Co jednak, gdy o pożyczkę w banku zawnioskuje, będąc jeszcze w ciąży - przed przejściem na urlop?

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl