O kredytach hipotecznych

2015-07-02
Kredyt na wykup mieszkania spółdzielczego - spis dokumentów

Wykupienie mieszkania spółdzielczego wiąże się nie tylko z niemałymi kosztami, ale również z koniecznością przygotowania wielu dokumentów. Tych ostatnich może być szczególnie dużo, gdy decydujemy się na wykup mieszkania za pomocą kredytu. Przedstawiamy spis dokumentów potrzebnych w takiej sytuacji.

www.comperia.pl
2015-07-01
Mieszkania z wielkiej płyty lepiej omijać z daleka

W kulminacyjnym momencie popularności budynków z wielkiej płyty zamieszkanie w nich było ziszczeniem snu niejednego Polaka. Obecnie są mieszkania w blokach tego typu są uważane za gorsze, co odbija się na ich niskiej cenie. Czy warto się na nią skupić?

www.comperia.pl
2015-07-01
Całkowity koszt kredytu hipotecznego

Decyzja o wyborze kredytu hipotecznego nie należy do najłatwiejszych. To zobowiązanie, które przez długie lata będzie obciążało nasz budżet domowy. Niezbędne jest więc dokładne zapoznanie się z całkowitymi kosztami, jakie wiążą się z jego zaciągnięciem.

www.comperia.pl
2015-07-01
Brak adresu zameldowania na dowodzie a kredyt hipoteczny

Pojawienie się nowych dowodów osobistych wzbudziło wiele emocji. A wszystko przez to, że nie znajdziemy na nich adresu zameldowania. Czy jego brak może utrudnić załatwianie spraw bankowych? Sprawdziliśmy, jak wpłynie to na procedury związane z zaciąganiem kredytu hipotecznego.

www.comperia.pl
2015-06-30
Kredyt na garaż - lista dokumentów wymaganych przez banki

Kupowanie mieszkania lub domu na kredyt jest już właściwie powszechne i nikogo nie dziwi. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w ten sam sposób można również sfinansować zakup garażu. Przedstawiamy listę dokumentów wymaganych wówczas przez banki.

www.comperia.pl
2015-06-30
Kredyt na działkę z rozpoczętą budową - spis dokumentów

Kredyt hipoteczny pozwoli nam nie tylko na zakup mieszkania czy gotowego domu, ale również na nabycie działki z rozpoczętą już budową. Sprawdź, jakie dokumenty będą niezbędne, aby sfinansować taki zakup z pomocą banku.

www.comperia.pl
2015-06-30
Różnice między ratami równymi a malejącymi

Między spłatą kredytu w ratach równych a spłatą w ratach malejących leży duża różnica - przede wszystkim w kosztach. Nie zawsze jednak to, co tańsze, będzie korzystniejsze dla każdego kredytobiorcy.

www.comperia.pl
2015-06-29
Nowelizacja MdM rozwiąże problem mieszkań od spółdzielni

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o programie Mieszkanie dla Młodych. Dzięki zmianom będzie można uzyskać dofinansowanie na zakup mieszkania od spółdzielni.

www.comperia.pl
2015-06-29
Kredyt na mieszkanie z rynku wtórnego: dokumenty wymagane przez bank

Kupując mieszkanie na kredyt - zależnie od tego, czy będzie ono nabywane na rynku pierwotnym, czy wtórnym - będziemy zobowiązani przez bank do dostarczenia określonych dokumentów. Sprawdź, które z nich będą niezbędne do kredytu na lokal używany.

www.comperia.pl
2015-06-26
Czy kredyt na 100% wartości mieszkania istnieje?

Za sprawą rekomendacji S wydanej przez KNF całkowicie znikły z rynku na początku roku 2014 kredyty hipoteczne udzielane bez wkładu własnego, czyli pokrywające 100% wartości nabywanej nieruchomości. Jest jednak sposób na to, by wymóg obowiązkowego 10-procentowego wkładu ominąć. Sprawdź, jak to zrobić.

www.comperia.pl
2015-06-25
Malejące vs równe - ile kosztują raty?

Zaciągając kredyt, szczególnie hipoteczny, warto zwrócić uwagę na sposób spłacania rat. Często mamy do wyboru regulowanie kredytu w ratach malejących lub równych. Ile kosztują te raty i które są bardziej korzystne?

www.comperia.pl
2015-06-24
Średnia prowizja w kredytach hipotecznych - I połowa 2015

Rekordowo niski poziom stóp procentowych NBP na pewno cieszy kredytobiorców, ale przyprawia o ból głowy bankowców. Niskie stopy to niskie oprocentowanie zaciąganych zobowiązań, a to z kolei oznacza niskie przychody banków z odsetek. A co z prowizją? Sprawdźmy, jak kształtowała się jej średnia wartość w kredytach hipotecznych w I połowie 2015 roku.

www.comperia.pl
2015-06-24
Ubezpieczenie CPI do kredytu hipotecznego - czym jest i na jakich zasadach działa?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie długoletnie i kosztowne. Decydując się na nie, musimy liczyć się nie tylko z koniecznością zapłaty odsetek i prowizji, ale także składki ubezpieczenia CPI. Na jakich zasadach chroni kredytobiorcę taka polisa?

www.comperia.pl
2015-06-24
Co oznacza wskaźnik LtV?

Wskaźnik LtV jest wykorzystywany w procesie oceny ryzyka kredytowego przez banki. Chodzi o stosunek pożyczanej kwoty do wartości zabezpieczenia danego kredytu. Przyjrzyjmy się dokładniej temu współczynnikowi.

www.comperia.pl
2015-06-23
Mieszkanie dla Młodych - od września obejmie rynek wtórny?

10 czerwca odbyło się posiedzenie podkomisji, na której obradowano nad nowelizacją ustawy o MdM. Efektem spotkania była rewolucyjna propozycja włączenia do programu dofinansowań także mieszkań z rynku wtórnego. Zmiany mają szansę wejść w życie już we wrześniu.

www.comperia.pl
2015-06-23
Wkład własny do kredytu hipotecznego - jak obliczyć, ile pieniędzy potrzeba?

Banki nie pożyczają pełnej kwoty niezbędnej do zakupu nieruchomości. Każdy, kto chce zaciągnąć kredyt hipoteczny musi liczyć się z koniecznością wniesienia wkładu własnego.

www.comperia.pl
2015-06-23
Mieszkanie bez księgi wieczystej - jak kupić bez ryzyka?

Osoby poszukujące mieszkania do kupna czasami trafiają na takie, dla którego nie jest prowadzona księga wieczysta. Z reguły takie lokale są znacznie tańsze niż pozostałe w tej samej lokalizacji, ale z księgą wieczystą. Zakup nieruchomości bez KW wiąże się jednak z dużym ryzykiem. Jak je ograniczyć?

www.comperia.pl
Najnowsze porady