O kredytach hipotecznych

2015-07-13
Kredyt hipoteczny dla emeryta

Wbrew pozorom nie tylko młodzi mogą sobie pozwolić na luksus, jakim jest kredyt hipoteczny. Banki lubią solidnych dłużników o stabilnych źródłach utrzymania. Do takich z pewnością należą emeryci. Większość z nich nie planuje jednak zakupu nowego domu czy mieszkania. Seniorzy najczęściej zostają współkredytobiorcami, zwiększając zdolność kredytową swoich dzieci.

www.comperia.pl
2015-07-06
Kredyt hipoteczny dla 50-latka

Młodzi nie mają monopolu na kredyty hipoteczne. Sięgać po nie mogą również osoby po 50 roku życia, choć ze względu na wiek, może to nie być jednak takie proste. Sprawdź, które banki chętnie pożyczą seniorowi na mieszkanie.

www.comperia.pl
2015-07-06
Kobieta na macierzyńskim też ma szansę na kredyt hipoteczny

Istnieją powody, dla których z radością przerywamy swoją aktywność zawodową. Jest tak przede wszystkim w przypadku narodzin potomka. Niestety okres urlopu macierzyńskiego to także czas, w którym młode mamy zarabiają mniej, przy czym pojawia się ryzyko, że nie powrócą już do pracy. Czy wpłynie to na ich szansę na uzyskanie kredytu hipotecznego?

www.comperia.pl
2015-07-06
Za stary na kredyt? O ograniczeniach wiekowych przy kredytach hipotecznych

Im dłuższy okres kredytowania, tym niższa rata. Nie zawsze bank będzie jednak skłonny pożyczyć pieniądze na 30 lat. Problemy ze skorzystaniem z tak długiego okresu spłaty kredytu hipotecznego mogą mieć już 50-latkowie. Sprawdź, jakie ograniczenia wiekowe funkcjonują w poszczególnych bankach.

www.comperia.pl
2015-07-03
Dokumenty do kredytu refinansowego

Czasami okazuje się, że korzystniej jest spłacić kredyt hipoteczny w jednym banku i przenieść swoje zobowiązanie do innego, gdzie otrzymamy lepsze warunki. Sprawdźmy, jakie dokumenty są niezbędne do kredytu refinansowego.

www.comperia.pl
2015-07-02
Kredyt na wykup mieszkania spółdzielczego - spis dokumentów

Wykupienie mieszkania spółdzielczego wiąże się nie tylko z niemałymi kosztami, ale również z koniecznością przygotowania wielu dokumentów. Tych ostatnich może być szczególnie dużo, gdy decydujemy się na wykup mieszkania za pomocą kredytu. Przedstawiamy spis dokumentów potrzebnych w takiej sytuacji.

www.comperia.pl
2015-07-01
Mieszkania z wielkiej płyty lepiej omijać z daleka

W kulminacyjnym momencie popularności budynków z wielkiej płyty zamieszkanie w nich było ziszczeniem snu niejednego Polaka. Obecnie są mieszkania w blokach tego typu są uważane za gorsze, co odbija się na ich niskiej cenie. Czy warto się na nią skupić?

www.comperia.pl
2015-07-01
Całkowity koszt kredytu hipotecznego

Decyzja o wyborze kredytu hipotecznego nie należy do najłatwiejszych. To zobowiązanie, które przez długie lata będzie obciążało nasz budżet domowy. Niezbędne jest więc dokładne zapoznanie się z całkowitymi kosztami, jakie wiążą się z jego zaciągnięciem.

www.comperia.pl
2015-07-01
Brak adresu zameldowania na dowodzie a kredyt hipoteczny

Pojawienie się nowych dowodów osobistych wzbudziło wiele emocji. A wszystko przez to, że nie znajdziemy na nich adresu zameldowania. Czy jego brak może utrudnić załatwianie spraw bankowych? Sprawdziliśmy, jak wpłynie to na procedury związane z zaciąganiem kredytu hipotecznego.

www.comperia.pl
2015-06-30
Kredyt na garaż - lista dokumentów wymaganych przez banki

Kupowanie mieszkania lub domu na kredyt jest już właściwie powszechne i nikogo nie dziwi. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w ten sam sposób można również sfinansować zakup garażu. Przedstawiamy listę dokumentów wymaganych wówczas przez banki.

www.comperia.pl
2015-06-30
Kredyt na działkę z rozpoczętą budową - spis dokumentów

Kredyt hipoteczny pozwoli nam nie tylko na zakup mieszkania czy gotowego domu, ale również na nabycie działki z rozpoczętą już budową. Sprawdź, jakie dokumenty będą niezbędne, aby sfinansować taki zakup z pomocą banku.

www.comperia.pl
2015-06-30
Różnice między ratami równymi a malejącymi

Między spłatą kredytu w ratach równych a spłatą w ratach malejących leży duża różnica - przede wszystkim w kosztach. Nie zawsze jednak to, co tańsze, będzie korzystniejsze dla każdego kredytobiorcy.

www.comperia.pl
2015-06-29
Nowelizacja MdM rozwiąże problem mieszkań od spółdzielni

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o programie Mieszkanie dla Młodych. Dzięki zmianom będzie można uzyskać dofinansowanie na zakup mieszkania od spółdzielni.

www.comperia.pl
2015-06-29
Kredyt na mieszkanie z rynku wtórnego: dokumenty wymagane przez bank

Kupując mieszkanie na kredyt - zależnie od tego, czy będzie ono nabywane na rynku pierwotnym, czy wtórnym - będziemy zobowiązani przez bank do dostarczenia określonych dokumentów. Sprawdź, które z nich będą niezbędne do kredytu na lokal używany.

www.comperia.pl
2015-06-26
Czy kredyt na 100% wartości mieszkania istnieje?

Za sprawą rekomendacji S wydanej przez KNF całkowicie znikły z rynku na początku roku 2014 kredyty hipoteczne udzielane bez wkładu własnego, czyli pokrywające 100% wartości nabywanej nieruchomości. Jest jednak sposób na to, by wymóg obowiązkowego 10-procentowego wkładu ominąć. Sprawdź, jak to zrobić.

www.comperia.pl
2015-06-25
Malejące vs równe - ile kosztują raty?

Zaciągając kredyt, szczególnie hipoteczny, warto zwrócić uwagę na sposób spłacania rat. Często mamy do wyboru regulowanie kredytu w ratach malejących lub równych. Ile kosztują te raty i które są bardziej korzystne?

www.comperia.pl
2015-06-24
Średnia prowizja w kredytach hipotecznych - I połowa 2015

Rekordowo niski poziom stóp procentowych NBP na pewno cieszy kredytobiorców, ale przyprawia o ból głowy bankowców. Niskie stopy to niskie oprocentowanie zaciąganych zobowiązań, a to z kolei oznacza niskie przychody banków z odsetek. A co z prowizją? Sprawdźmy, jak kształtowała się jej średnia wartość w kredytach hipotecznych w I połowie 2015 roku.

www.comperia.pl
Najnowsze porady