O kredytach hipotecznych

2015-07-01
Brak adresu zameldowania na dowodzie a kredyt hipoteczny

Pojawienie się nowych dowodów osobistych wzbudziło wiele emocji. A wszystko przez to, że nie znajdziemy na nich adresu zameldowania. Czy jego brak może utrudnić załatwianie spraw bankowych? Sprawdziliśmy, jak wpłynie to na procedury związane z zaciąganiem kredytu hipotecznego.

www.comperia.pl
2015-06-30
Kredyt na garaż - lista dokumentów wymaganych przez banki

Kupowanie mieszkania lub domu na kredyt jest już właściwie powszechne i nikogo nie dziwi. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w ten sam sposób można również sfinansować zakup garażu. Przedstawiamy listę dokumentów wymaganych wówczas przez banki.

www.comperia.pl
2015-06-30
Kredyt na działkę z rozpoczętą budową - spis dokumentów

Kredyt hipoteczny pozwoli nam nie tylko na zakup mieszkania czy gotowego domu, ale również na nabycie działki z rozpoczętą już budową. Sprawdź, jakie dokumenty będą niezbędne, aby sfinansować taki zakup z pomocą banku.

www.comperia.pl
2015-06-30
Różnice między ratami równymi a malejącymi

Między spłatą kredytu w ratach równych a spłatą w ratach malejących leży duża różnica - przede wszystkim w kosztach. Nie zawsze jednak to, co tańsze, będzie korzystniejsze dla każdego kredytobiorcy.

www.comperia.pl
2015-06-29
Nowelizacja MdM rozwiąże problem mieszkań od spółdzielni

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o programie Mieszkanie dla Młodych. Dzięki zmianom będzie można uzyskać dofinansowanie na zakup mieszkania od spółdzielni.

www.comperia.pl
2015-06-29
Kredyt na mieszkanie z rynku wtórnego: dokumenty wymagane przez bank

Kupując mieszkanie na kredyt - zależnie od tego, czy będzie ono nabywane na rynku pierwotnym, czy wtórnym - będziemy zobowiązani przez bank do dostarczenia określonych dokumentów. Sprawdź, które z nich będą niezbędne do kredytu na lokal używany.

www.comperia.pl
2015-06-26
Czy kredyt na 100% wartości mieszkania istnieje?

Za sprawą rekomendacji S wydanej przez KNF całkowicie znikły z rynku na początku roku 2014 kredyty hipoteczne udzielane bez wkładu własnego, czyli pokrywające 100% wartości nabywanej nieruchomości. Jest jednak sposób na to, by wymóg obowiązkowego 10-procentowego wkładu ominąć. Sprawdź, jak to zrobić.

www.comperia.pl
2015-06-25
Malejące vs równe - ile kosztują raty?

Zaciągając kredyt, szczególnie hipoteczny, warto zwrócić uwagę na sposób spłacania rat. Często mamy do wyboru regulowanie kredytu w ratach malejących lub równych. Ile kosztują te raty i które są bardziej korzystne?

www.comperia.pl
2015-06-24
Średnia prowizja w kredytach hipotecznych - I połowa 2015

Rekordowo niski poziom stóp procentowych NBP na pewno cieszy kredytobiorców, ale przyprawia o ból głowy bankowców. Niskie stopy to niskie oprocentowanie zaciąganych zobowiązań, a to z kolei oznacza niskie przychody banków z odsetek. A co z prowizją? Sprawdźmy, jak kształtowała się jej średnia wartość w kredytach hipotecznych w I połowie 2015 roku.

www.comperia.pl
2015-06-24
Ubezpieczenie CPI do kredytu hipotecznego - czym jest i na jakich zasadach działa?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie długoletnie i kosztowne. Decydując się na nie, musimy liczyć się nie tylko z koniecznością zapłaty odsetek i prowizji, ale także składki ubezpieczenia CPI. Na jakich zasadach chroni kredytobiorcę taka polisa?

www.comperia.pl
2015-06-24
Co oznacza wskaźnik LtV?

Wskaźnik LtV jest wykorzystywany w procesie oceny ryzyka kredytowego przez banki. Chodzi o stosunek pożyczanej kwoty do wartości zabezpieczenia danego kredytu. Przyjrzyjmy się dokładniej temu współczynnikowi.

www.comperia.pl
2015-06-23
Mieszkanie dla Młodych - od września obejmie rynek wtórny?

10 czerwca odbyło się posiedzenie podkomisji, na której obradowano nad nowelizacją ustawy o MdM. Efektem spotkania była rewolucyjna propozycja włączenia do programu dofinansowań także mieszkań z rynku wtórnego. Zmiany mają szansę wejść w życie już we wrześniu.

www.comperia.pl
2015-06-23
Wkład własny do kredytu hipotecznego - jak obliczyć, ile pieniędzy potrzeba?

Banki nie pożyczają pełnej kwoty niezbędnej do zakupu nieruchomości. Każdy, kto chce zaciągnąć kredyt hipoteczny musi liczyć się z koniecznością wniesienia wkładu własnego.

www.comperia.pl
2015-06-23
Mieszkanie bez księgi wieczystej - jak kupić bez ryzyka?

Osoby poszukujące mieszkania do kupna czasami trafiają na takie, dla którego nie jest prowadzona księga wieczysta. Z reguły takie lokale są znacznie tańsze niż pozostałe w tej samej lokalizacji, ale z księgą wieczystą. Zakup nieruchomości bez KW wiąże się jednak z dużym ryzykiem. Jak je ograniczyć?

www.comperia.pl
2015-06-22
Wysokość kredytu hipotecznego przy zarobkach 3000 zł

Kredyt hipoteczny to często jedyny możliwy sposób na szybkie zdobycie własnego mieszkania. Na jakiej wysokości pożyczkę mogą liczyć osoby zarabiające średnio 3000 zł miesięcznie?

www.comperia.pl
2015-06-22
Nie masz na ratę we frankach? Ogłoś upadłość konsumencką

Od początku roku sądy pozwoliły na upadłość konsumencką ok 500 osobom. Oznacza to, że liberalizacja przepisów o upadłości konsumenckiej spełniła swoje zadanie i otworzyła nowe możliwości również dla kredytobiorców. Jeśli nie mają na ratę we frankach, również mogą ogłosić upadłość.

www.comperia.pl
2015-06-22
Średnie RRSO kredytów hipotecznych w I połowie 2015 roku

Rekordowo niskie stopy procentowe NBP zachęcają do zaciągania kredytów hipotecznych, tym bardziej że już od przyszłego roku wymagany będzie jeszcze wyższy wkład własny. Sprawdźmy, jak kształtowało się średnie RRSO kredytów hipotecznych w mijającej właśnie I połowie 2015 roku.

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl