O kredytach hipotecznych

2016-07-15
Nie spłacasz rat? Bank da Ci szansę. Czy to koniec egzekucji z hipotek?

Już niedługo banki mogą stanąć w obliczu prawdziwego (dla nich) problemu. Ministerstwo Finansów chce utrudnić im sprzedaż na licytacjach komorniczych zadłużonych nieruchomości, gdy kredytobiorca nie spłaca rat hipotecznych.

www.comperia.pl
2016-06-16
Kredyt negocjowany. Jak grać, by ugrać najwięcej?

Oferty kredytu hipotecznego zaproponowane przez banki w ogóle Cię nie satysfakcjonują? Podejmij negocjacje. Wystarczy kilka prostych trików, by realnie zwiększyć swoje szanse na niższe oprocentowanie.

www.comperia.pl
2016-05-30
3 kroki do niższej marży, czyli jak negocjować z bankiem?

Szukasz taniego kredytu hipotecznego? Możesz go znaleźć szybciej niż myślisz, o ile potrafisz negocjować. Podpowiadamy, jak stworzyć najlepszą pozycję negocjacyjną w rozmowach z bankiem.

www.comperia.pl
2016-05-16
Hipoteka bez ryzyka. Jak dobrać ratę kredytu na mieszkanie?

Kredyt hipoteczny - dla jednych wybawienie, pozwalające na zamieszkanie we własnych czterech kątach, dla innych gwóźdź do trumny, gdy raty zaczną nadto ciążyć. Chcesz uniknąć ryzyka i czuć się bezpiecznie przez cały okres spłaty? Dowiedz się, jak mądrze dobrać ratę kredytu pod hipotekę.

www.comperia.pl
2016-01-04
Rozdzielność majątkowa a kredyt hipoteczny

Intercyza nie jest niczym niespotykanym we współczesnych małżeństwach. Czy jednak rozdzielność majątkowa nie wpływa negatywnie na szansę na zaciągnięcie kredytu hipotecznego przez tylko jednego z małżonków?

www.comperia.pl
2015-12-07
Zmiana zabezpieczenia kredytu hipotecznego - jak jej dokonać i ile kosztuje?

Kredytobiorcy, którzy chcą zabezpieczyć kredyt hipoteką, muszą sprostać wielu czasochłonnym formalnościom. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zechcą zmienić zabezpieczenie hipoteczne wskutek zamiaru sprzedaży obecnego mieszkania czy domu. Sprawdź, ile to będzie kosztować.

www.comperia.pl
2015-11-12
Kantor walutowy dla frankowca - gdzie w Internecie najtaniej wymieniać złotówki?

Kredyt walutowy to obciążenie na lata. O tym, jak wielu niemiłych niespodzianek potrafi przysporzyć, doskonale wiedzą frankowcy. Aby nieco zmniejszyć koszty obsługi zadłużenia, wielu z nich decyduje się wymieniać złotówki na franki przez Internet - bo tak jest najtaniej. Sprawdziliśmy, który z e-kantorów oferuje obecnie najatrakcyjniejsze kursy wymiany.

www.comperia.pl
2015-10-22
Nowa ustawa utrudni od 2016 sprzedaż ziemi rolnej!

Od 1 stycznia 2016 roku rolnicy zamierzający sprzedać lub kupić ziemię rolną napotkają spore utrudnienia. Wszystko przez nową ustawę, która mimo że miała na celu zapobiegać wykupywaniu polskich gruntów przez obcokrajowców, ograniczy handel także Polakom. Sprawdź, co się zmieni.

www.comperia.pl
2015-10-19
Jak sprzedać mieszkanie drożej? 5 podstawowych trików

Sprzedaż mieszkania nie jest wcale łatwa, to duże wyzwanie. Jeszcze trudniej jest osiągnąć oczekiwaną cenę za zbywany lokal. Jest jednak kilka sposobów na to, by zwiększyć wartość nieruchomości. Dowiedz się, w jaki sposób sprzedać mieszkanie drożej.

www.comperia.pl
2015-10-13
Zakup mieszkania z biurem nieruchomości: krok po kroku

Poszukiwania wymarzonego mieszkania, na które będzie nas w dodatku stać, to nie lada wyzwanie. Dla wygody i z chęci zaoszczędzenia czasu, często wolimy zapłacić pośrednikowi, by to on zajął się analizą dostępnych ofert i przedstawiał nam tylko te najbardziej dopasowane do naszych potrzeb. Decydując się na skorzystanie z usług biura nieruchomości, warto wcześniej dowiedzieć, jak odbywać się będzie cały proces zakupu mieszkania i ile nas to będzie kosztować.

www.comperia.pl
2015-09-23
Kredyt na działkę budowlaną z zabezpieczeniem na innej nieruchomości - lista dokumentów

Zanim rozpoczniemy budowę swojego wymarzonego domu, musimy zakupić odpowiednią działkę budowlaną. Jeśli chcemy jednak zaciągnąć kredyt hipoteczny przeznaczony na ten cel, musimy liczyć się z pewnymi trudnościami. Wiele banków nie akceptuje zabezpieczenia w postaci kredytowanej działki i wymaga ustanowienia hipoteki na innej nieruchomości. Jakie dokumenty będzie trzeba przedstawić w takim przypadku w banku?

www.comperia.pl
2015-09-08
Z jakimi dokumentami po kredyt MdM na mieszkanie z rynku wtórnego?

Od września obowiązuje znowelizowana wersja programu Mieszkanie dla Młodych. Nowe zasady pozwalają na pozyskanie dopłaty budżetowej na zakup nieruchomości nie tylko od dewelopera, ale także z rynku wtórnego. Przyjrzeliśmy się zatem, jakie dokumenty będą musieli przygotować beneficjenci programu, wybierający się do banku po kredyt hipoteczny MdM na mieszkanie z drugiej ręki.

www.comperia.pl
2015-08-31
Kredyt na mieszkanie od dewelopera - 5 faktów, o których możesz nie wiedzieć

Własne mieszkanie to marzenie wielu Polaków, jednak największą przeszkodą w jego realizacji są kwestie finansowe. Z tego właśnie powodu większość nabywców korzysta z kredytów hipotecznych. Jeśli zamierzasz znaleźć się niedługo w ich gronie, poznaj 5 faktów dotyczących kredytu na zakup nieruchomości od dewelopera, które mogą Cię zaskoczyć.

www.comperia.pl
2015-08-14
Rama H, czyli jak konstrukcja bloku wpływa na cenę mieszkania

Obecnie osoby poszukujące mieszkań najczęściej interesują się tymi zbudowanymi z cegły. Bloki tego typu dobrze zatrzymują wewnątrz ciepło i efektywnie chronią mieszkańców przed hałasem z zewnątrz. Dodatkowo cegła jest bardziej podatna na prace remontowe. Wielu nabywców nie docenia jednak bloków wybudowanych w technologii ramy H, które oferują całkiem przyzwoite standardy mieszkaniowe przy niskiej cenie zakupu.

www.comperia.pl
2015-07-13
Kredyt hipoteczny dla emeryta

Wbrew pozorom nie tylko młodzi mogą sobie pozwolić na luksus, jakim jest kredyt hipoteczny. Banki lubią solidnych dłużników o stabilnych źródłach utrzymania. Do takich z pewnością należą emeryci. Większość z nich nie planuje jednak zakupu nowego domu czy mieszkania. Seniorzy najczęściej zostają współkredytobiorcami, zwiększając zdolność kredytową swoich dzieci.

www.comperia.pl
2015-07-06
Kredyt hipoteczny dla 50-latka

Młodzi nie mają monopolu na kredyty hipoteczne. Sięgać po nie mogą również osoby po 50 roku życia, choć ze względu na wiek, może to nie być jednak takie proste. Sprawdź, które banki chętnie pożyczą seniorowi na mieszkanie.

www.comperia.pl
2015-07-06
Kobieta na macierzyńskim też ma szansę na kredyt hipoteczny

Istnieją powody, dla których z radością przerywamy swoją aktywność zawodową. Jest tak przede wszystkim w przypadku narodzin potomka. Niestety okres urlopu macierzyńskiego to także czas, w którym młode mamy zarabiają mniej, przy czym pojawia się ryzyko, że nie powrócą już do pracy. Czy wpłynie to na ich szansę na uzyskanie kredytu hipotecznego?

www.comperia.pl
Najnowsze porady