O kredytach hipotecznych

2017-02-24
W ING zawnioskujesz o kredyt hipoteczny przez Internet

Pożyczanie pieniędzy przez Internet przestaje być domeną firm udzielających szybkich chwilówek. Do zdalnej obsługi klientów - także w zakresie zawierania umów kredytowych - stopniowo przekonują się kolejne banki. Umożliwiają już nie tylko zaciągnięcie kredytu gotówkowego za pośrednictwem bankowości elektronicznej czy specjalnego serwisu transakcyjnego, ale nawet złożenie kompletnego wniosku o kredyt hipoteczny. Tę ostatnią opcję uruchomił właśnie ING Bank Śląski.

www.comperia.pl
2017-01-29
W 2017 r. spadnie zainteresowanie kredytami hipotecznymi

Dane NBP za grudzień 2016 roku wykazują, że Polacy zaciągnęli w ubiegłym roku kredyty hipoteczne na łączną kwotę 405 mld zł. Mimo że to wynik o 18,6 mld zł wyższy niż w roku 2015 roku, to eksperci spodziewają się spadku zainteresowania kredytami pod hipotekę.

www.comperia.pl
2017-01-26
Tani wynajem, czyli zasady programu Mieszkanie Plus

Program Mieszkanie Plus będzie znacznym wsparciem dla osób, które chcąc ustabilizować swoją sytuację mieszkaniową, ale nie stać ich na zakup własnego mieszkania - choćby na kredyt hipoteczny. Korzystając z nowego programu rządowego, będą mogły tanio (przynajmniej takie są obietnice) i na wiele lat wynająć lokal w pełni odpowiadający oczekiwanym standardom.

www.comperia.pl
2016-12-31
Kredyt hipoteczny u pośrednika? Zapłacisz dodatkową prowizję

Projekt ustawy o kredycie hipotecznym może być niekorzystny dla konsumentów - uniemożliwi szybkie i bezpłatne porównywanie ofert. Wszystko ze względu na to, że banki nie będą mogły już przekazywać pośrednikom prowizji od podpisanych umów.

www.comperia.pl
2016-12-27
Zmiany na rynku kredytów hipotecznych w 2017 roku

Rok 2017 to czas wielkich zmian na rynku kredytów hipotecznych. W życie mają wejść przepisy nowej ustawy, która w dużej części będzie implementacją unijnej Dyrektywy MCD, niekoniecznie działającej na korzyść konsumentów.

www.comperia.pl
2016-10-28
Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach? 3 triki

Kiepskie zarobki stoją Ci na przeszkodzie w zdobyciu kredytu na wymarzone mieszkanie? Jeszcze masz szansę. Poznaj 3 najlepsze sposoby na poprawę zdolności kredytowej, które pozwolą Ci uzyskać kredyt hipoteczny mimo niskich dochodów.

www.comperia.pl
2016-10-17
Jak wyliczyć spread?

Od czasu destabilizacji kursu franka szwajcarskiego, a tym samym gwałtownego wzrostu rat i zadłużenia osób spłacających kredyty mieszkaniowe we frankach, o spreadzie walutowym i jego znaczeniu dla konsumenta korzystającego z usług bankowych zrobiło się głośno. Nadal jednak wiele osób nie wie, czym dokładnie jest ten cały spread i jaką rolę pełni w całej aferze frankowej. Chcesz dowiedzieć się o nim więcej? Służymy pomocą!

www.comperia.pl
2016-10-06
Ceny mieszkań: jak skutecznie negocjować z deweloperem?

Czy wiesz, że cena transakcyjna mieszkania deweloperskiego może być nawet o 5-7 procent niższa niż cena ofertowa? Przy skutecznych negocjacjach pozwoli Ci to na zaoszczędzenie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wystarczy stosować w rozmowach kilka prostych trików.

www.comperia.pl
2016-09-26
Koniec z prowizją za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego?

Jeszcze w tym roku ujrzeć światło dzienne ma nowy projekt ustawy o kredytach hipotecznych. Zmiany, jakie czekają banki i kredytobiorców pozwolą tym drugim na znaczne oszczędności. Już niedługo nie będą musieli płacić prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu mieszkaniowego po roku od jego zaciągnięcia

www.comperia.pl
2016-09-10
Na 500+ nie kupisz mieszkania

Gdy tylko ruszył Program 500+, banki hucznie zapowiedziały, że z otwartymi ramionami powitają klientów, którzy będą oczekiwać uwzględnienia świadczenia rodzinnego w ich zdolności kredytowej. Mylą się jednak Ci, którzy żywią nadzieję, że dzięki 500+ otrzymają wyższy kredyt hipoteczny.

www.comperia.pl
2016-08-24
Od 2017 r. wkład własny wzrośnie do 20%. Co z MdM-em?

Osoby, które myślą o zakupie mieszkania, ale nie będzie ich stać na wniesienie wkładu w wysokości 20% ceny nieruchomości, muszą się spieszyć. Wnioski o kredyt na 85% LtV będzie można składać jedynie do końca grudnia. Od 2017 roku wymagania banków się zwiększą.

www.comperia.pl
2016-08-22
Koniec zakazu sprzedaży mieszkań mniejszych niż 20 m kw.

Ministerstwo Infrastruktury u Budownictwa zamierza zlikwidować limity ograniczające minimalną powierzchnię użytkową poszczególnych pomieszczeń w blokach. Czy to oznacza, że deweloperzy zaczną masowo budować mikrokawalerki?

www.comperia.pl
2016-08-15
Formalności po akcie przeniesienia własności mieszkania

Kupiłeś mieszkanie i właśnie podpisałeś akt końcowy, czyli akt przeniesienia własności? To nie koniec formalności. Zobacz, co powinieneś zrobić, by nie mieć problemów z bankiem, w którym zaciągnąłeś kredyt i urzędami.

www.comperia.pl
2016-07-26
Jak wycofać się z umowy zakupu mieszkania deweloperskiego?

Podpisałeś umowę deweloperską, ale teraz chcesz się z niej wycofać? Masz do tego prawo, ale tylko w określonych przypadkach. Sprawdź, kto i kiedy może zażądać zwrotu zaliczki od dewelopera.

www.comperia.pl
2016-07-25
Odbiór mieszkania deweloperskiego: lista 15 rzeczy do sprawdzenia

Przymierzasz się do odbioru mieszkania deweloperskiego? Oto lista 15 najistotniejszych rzeczy, które koniecznie musisz sprawdzić, zanim potwierdzisz swoim podpisem, że nieruchomość jest wolna od wad.

www.comperia.pl
2016-07-15
Nie spłacasz rat? Bank da Ci szansę. Czy to koniec egzekucji z hipotek?

Już niedługo banki mogą stanąć w obliczu prawdziwego (dla nich) problemu. Ministerstwo Finansów chce utrudnić im sprzedaż na licytacjach komorniczych zadłużonych nieruchomości, gdy kredytobiorca nie spłaca rat hipotecznych.

www.comperia.pl
2016-06-16
Kredyt negocjowany. Jak grać, by ugrać najwięcej?

Oferty kredytu hipotecznego zaproponowane przez banki w ogóle Cię nie satysfakcjonują? Podejmij negocjacje. Wystarczy kilka prostych trików, by realnie zwiększyć swoje szanse na niższe oprocentowanie.

www.comperia.pl
Najnowsze porady