O kredytach hipotecznych

2017-04-30
Jak obliczyć rentowność wynajmu mieszkania?

Chcesz zarabiać na wynajmie mieszkania? Lepiej uważaj - niedoszacowanie kosztów związanych z inwestycją może spowodować, że Twój zysk może okazać się dużo niższy oczekiwałeś. Nie chcesz popełnić błędu? Przeczytaj nasz poradnik!

www.comperia.pl
2017-04-08
BGK wstrzymuje przyjmowanie wniosków o dopłaty MdM na 2018 rok

Tak dużego zainteresowania dopłatami MdM się nie spodziewano. Już wczoraj (7 kwietnia) Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył przyjmowanie wniosków o dofinansowanie kredytu hipotecznego na 2018 rok.

www.comperia.pl
2017-03-09
MdM: Kwota wnioskowanych dopłat najwyższa od pół roku

Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego, w lutym tego roku Polacy wnioskowali o dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych na łączną kwotę 45,5 mln zł. To więcej niż w którymkolwiek miesiącu drugiej połowy ubiegłego roku. Jeśli obecne tempo aplikacji zostanie utrzymane (a możliwe, że będzie rosnąć), BGK zakończy przyjmowanie kolejnych wniosków najprawdopodobniej jeszcze przed wakacjami.

www.comperia.pl
2017-02-26
Ustawa o kredycie hipotecznym: będą zmiany na lepsze

Najprawdopodobniej już od wakacji zaczną obowiązywać w Polsce przepisy ustawy o kredytach hipotecznych, która właśnie została zaakceptowana przez Sejm. Choć rynek hipoteczny wydaje się być na to przygotowany, to nowe zasady są potrzebne - zagwarantują konsumentom lepszą ochronę ich praw jako kredytobiorców.

www.comperia.pl
2017-02-24
W ING zawnioskujesz o kredyt hipoteczny przez Internet

Pożyczanie pieniędzy przez Internet przestaje być domeną firm udzielających szybkich chwilówek. Do zdalnej obsługi klientów - także w zakresie zawierania umów kredytowych - stopniowo przekonują się kolejne banki. Umożliwiają już nie tylko zaciągnięcie kredytu gotówkowego za pośrednictwem bankowości elektronicznej czy specjalnego serwisu transakcyjnego, ale nawet złożenie kompletnego wniosku o kredyt hipoteczny. Tę ostatnią opcję uruchomił właśnie ING Bank Śląski.

www.comperia.pl
2017-01-29
W 2017 r. spadnie zainteresowanie kredytami hipotecznymi

Dane NBP za grudzień 2016 roku wykazują, że Polacy zaciągnęli w ubiegłym roku kredyty hipoteczne na łączną kwotę 405 mld zł. Mimo że to wynik o 18,6 mld zł wyższy niż w roku 2015 roku, to eksperci spodziewają się spadku zainteresowania kredytami pod hipotekę.

www.comperia.pl
2017-01-26
Tani wynajem, czyli zasady programu Mieszkanie Plus

Program Mieszkanie Plus będzie znacznym wsparciem dla osób, które chcąc ustabilizować swoją sytuację mieszkaniową, ale nie stać ich na zakup własnego mieszkania - choćby na kredyt hipoteczny. Korzystając z nowego programu rządowego, będą mogły tanio (przynajmniej takie są obietnice) i na wiele lat wynająć lokal w pełni odpowiadający oczekiwanym standardom.

www.comperia.pl
2016-12-31
Kredyt hipoteczny u pośrednika? Zapłacisz dodatkową prowizję

Projekt ustawy o kredycie hipotecznym może być niekorzystny dla konsumentów - uniemożliwi szybkie i bezpłatne porównywanie ofert. Wszystko ze względu na to, że banki nie będą mogły już przekazywać pośrednikom prowizji od podpisanych umów.

www.comperia.pl
2016-12-27
Zmiany na rynku kredytów hipotecznych w 2017 roku

Rok 2017 to czas wielkich zmian na rynku kredytów hipotecznych. W życie mają wejść przepisy nowej ustawy, która w dużej części będzie implementacją unijnej Dyrektywy MCD, niekoniecznie działającej na korzyść konsumentów.

www.comperia.pl
2016-10-28
Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach? 3 triki

Kiepskie zarobki stoją Ci na przeszkodzie w zdobyciu kredytu na wymarzone mieszkanie? Jeszcze masz szansę. Poznaj 3 najlepsze sposoby na poprawę zdolności kredytowej, które pozwolą Ci uzyskać kredyt hipoteczny mimo niskich dochodów.

www.comperia.pl
2016-10-17
Jak wyliczyć spread?

Od czasu destabilizacji kursu franka szwajcarskiego, a tym samym gwałtownego wzrostu rat i zadłużenia osób spłacających kredyty mieszkaniowe we frankach, o spreadzie walutowym i jego znaczeniu dla konsumenta korzystającego z usług bankowych zrobiło się głośno. Nadal jednak wiele osób nie wie, czym dokładnie jest ten cały spread i jaką rolę pełni w całej aferze frankowej. Chcesz dowiedzieć się o nim więcej? Służymy pomocą!

www.comperia.pl
2016-10-06
Ceny mieszkań: jak skutecznie negocjować z deweloperem?

Czy wiesz, że cena transakcyjna mieszkania deweloperskiego może być nawet o 5-7 procent niższa niż cena ofertowa? Przy skutecznych negocjacjach pozwoli Ci to na zaoszczędzenie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wystarczy stosować w rozmowach kilka prostych trików.

www.comperia.pl
2016-09-26
Koniec z prowizją za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego?

Jeszcze w tym roku ujrzeć światło dzienne ma nowy projekt ustawy o kredytach hipotecznych. Zmiany, jakie czekają banki i kredytobiorców pozwolą tym drugim na znaczne oszczędności. Już niedługo nie będą musieli płacić prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu mieszkaniowego po roku od jego zaciągnięcia

www.comperia.pl
2016-09-10
Na 500+ nie kupisz mieszkania

Gdy tylko ruszył Program 500+, banki hucznie zapowiedziały, że z otwartymi ramionami powitają klientów, którzy będą oczekiwać uwzględnienia świadczenia rodzinnego w ich zdolności kredytowej. Mylą się jednak Ci, którzy żywią nadzieję, że dzięki 500+ otrzymają wyższy kredyt hipoteczny.

www.comperia.pl
2016-08-24
Od 2017 r. wkład własny wzrośnie do 20%. Co z MdM-em?

Osoby, które myślą o zakupie mieszkania, ale nie będzie ich stać na wniesienie wkładu w wysokości 20% ceny nieruchomości, muszą się spieszyć. Wnioski o kredyt na 85% LtV będzie można składać jedynie do końca grudnia. Od 2017 roku wymagania banków się zwiększą.

www.comperia.pl
2016-08-22
Koniec zakazu sprzedaży mieszkań mniejszych niż 20 m kw.

Ministerstwo Infrastruktury u Budownictwa zamierza zlikwidować limity ograniczające minimalną powierzchnię użytkową poszczególnych pomieszczeń w blokach. Czy to oznacza, że deweloperzy zaczną masowo budować mikrokawalerki?

www.comperia.pl
2016-08-15
Formalności po akcie przeniesienia własności mieszkania

Kupiłeś mieszkanie i właśnie podpisałeś akt końcowy, czyli akt przeniesienia własności? To nie koniec formalności. Zobacz, co powinieneś zrobić, by nie mieć problemów z bankiem, w którym zaciągnąłeś kredyt i urzędami.

www.comperia.pl
Najnowsze porady