O kredytach hipotecznych

2013-12-10
Jak nie stracić na wcześniejszej spłacie kredytu hipotecznego?

Wydawać by się mogło, że wcześniejsza spłata takiego rodzaju zobowiązania, jakim jest kredyt, zawsze działa na korzyść klienta. Niestety, jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny, to czasem przedterminowe zamknięcie rachunku kosztuje więcej ze względu na prowizję za przedwczesną spłatę hipoteki.

www.comperia.pl
2013-12-10
Polacy niezainteresowani kredytami bez wkładu własnego

Z ofert kredytu hipotecznego bez wkładu własnego korzystamy coraz rzadziej. Polacy przekonują się, że sfinansowanie z własnej kieszeni 20-30% wartości nieruchomości opłaca się bardziej niż zakup nieruchomości jedynie z pomocą funduszy bankowych. Nie oznacza to jednak, że bez prywatnych środków nie otrzymamy kredytu, będziemy jednak musieli zapłacić dodatkowe ubezpieczenie.

www.comperia.pl
2013-12-09
Na czym polega pożyczka hipoteczna?

Pożyczka hipoteczna jest jedną z możliwości finansowania nieruchomości. W stosunku do kredytu gotówkowego czy hipotecznego jest zobowiązaniem znacznie tańszym. Jeśli więc posiadasz własną nieruchomość i potrzebujesz dużej sumy na niespodziewane wydatki, rozważ zaciągnięcie pożyczki hipotecznej.

www.comperia.pl
2013-12-09
Co się dzieje, gdy umiera kredytobiorca?

Bank udzielający finansowania musi przewidzieć wiele scenariuszy, które mogą doprowadzić w przyszłości do niewypłacalności wnioskodawców, a także opracować strategie radzenie sobie z podobnymi zagrożeniami. Jedną z najpoważniejszych przyczyn, które mogą utrudnić odbiór długu jest śmierć kredytobiorcy. Co w takiej sytuacji dzieje się z nieuregulowanym zadłużeniem?

www.comperia.pl
2013-12-08
Rosną problemy Polaków ze spłatą kredytów

Coraz więcej Polaków boryka się z problemami regularnego spłacania zaciągniętych zobowiązań hipotecznych, co w części przypadków skutkuje utratą zamieszkałych przez nich nieruchomości, które ustanowione były jako zastaw. Co przyczyniło się do tej sytuacji oraz jak konsumenci się w niej odnajdują?

www.comperia.pl
2013-12-07
Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego?

Szukając najkorzystniejszego kredytu hipotecznego najczęściej skupiamy się na oprocentowaniu oraz prowizji. Nie są to jednak jedyne elementy, które powinniśmy brać pod uwagę, decydując się na ten rodzaj sfinansowania nieruchomości. Na co więc trzeba uważać?

www.comperia.pl
2013-12-06
Czym jest księga wieczysta?

Księgi wieczyste zawierają cenne informacje, dotyczące nieruchomości. Dokumentują przede wszystkim prawa własności do majątku oraz jego ewentualne obciążenia. Przed inwestycją w mienie nieruchome warto zapoznać się z jego księgą wieczystą.

www.comperia.pl
2013-12-06
Wybieramy kredyt


Konsumenci decydujący się na pożyczki bankowe poza ofertami kredytów w złotych powinni również sprawdzić analogiczne propozycje wypłacane w walutach obcych. Większość Polaków woli jednak nie ryzykować, wybierając złotówki - nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ sytuacja na rynku walut kilka lat temu wywołała spore zamieszanie. A jak wyglądają obecne oferty pożyczek w euro czy frankach?

www.comperia.pl
2013-12-06
Czy kredyt refinansowy bez BIK jest osiągalny?


Refinansowanie kredytu to opcja coraz częściej wybierana przez Polaków. Niestety część z nas wciąż wierzy, że taką pomoc można uzyskać bez weryfikacji w BIK. Kredyt refinansowy bez sprawdzania historii naszych spłat w Biurze Informacji Kredytowej w praktyce jest niemożliwy.

www.comperia.pl
2013-12-04
Ile zarabiać, aby dostać kredyt hipoteczny?

Temat zarobków przy rozpatrywaniu warunków kredytów hipotecznych zazwyczaj odmiennie traktowany jest w ofertach reklamowych, a odmiennie w ofertach, które faktycznie są nam przedstawiane już przez doradców. W rzeczywistości brane pod uwagę są nie tylko zarobki, ale też wiek czy wykształcenie kredytobiorcy. Klienci młodsi, nawet jeśli zarabiają mniej, mogą z reguły liczyć na większe kwoty kredytów hipotecznych.

www.comperia.pl
2013-12-04
Kredyt mieszkaniowy? Tylko z wkładem własnym

Jak wynika ze statystyk, Polacy coraz chętniej zaciągają kredyty hipoteczne na wyższe kwoty. W dodatku częściej stosujemy się do zasady, że po kredyty mieszkaniowe sięgać należy tylko z wkładem własnym. Ponad połowa kredytobiorców w ostatnim czasie finansowała z pożyczonych środków mniej niż 80% wartości nieruchomości. Rynek kredytów mieszkaniowych w końcu uległ ożywieniu.

www.comperia.pl
2013-12-04
Jak kupować tańszą walutę w sieci?


Jeśli można na czymś zaoszczędzić, to dlaczego by z tego nie skorzystać? Standardowa wymiana walut w kantorze lub banku to zwykle spore koszty, wynikające ze spreadu. Taniej będzie, jeśli dokonamy zakupu poprzez kantory internetowe. Zobacz, jak kupować tańszą walutę w sieci, by było to opłacalne dla nas - klientów.

www.comperia.pl
2013-11-30
Co robić, jeśli ostatnia transza nie wystarczy?

Starając się o kredyt na wykończenie domu lub mieszkania w obcej walucie mamy do dyspozycji dwa jego rodzaje – denominowany oraz indeksowany. W przypadku kredytu denominowanego czasem zdarza się, że ostatnia transza nie wystarczy do dokończenia inwestycji. Dlaczego tak się dzieje i co robić w takiej sytuacji?

www.comperia.pl
2013-11-29
Jakie raty kredytu hipotecznego wybrać - malejące czy równe?

Kredytobiorca szukający korzystnego kredytu hipotecznego musi podjąć wiele trudnych decyzji podczas dopasowywania parametrów proponowanej mu przez bank oferty do swoich potrzeb. Między innymi zostaje postawiony przed wyborem sposobu spłaty hipoteki – w ratach równych bądź malejących. Która z tych dwu opcji będzie bardziej opłacalna?

www.comperia.pl
2013-11-29
Jak obejść brak zdolności kredytowej?

O tym, że nie jest łatwo zdobyć kredyt hipoteczny, wiadomo nie od dziś. Wiele osób boryka się z problemem braku zdolności kredytowej w związku z pracą na umowach, na których widnieje mniejsza pensja, niż ta dostawana do ręki. Jak w takim razie obejść przepisy bankowe, by otrzymać pieniądze na zakup wymarzonego mieszkania?

www.comperia.pl
2013-11-29
Jak zdobyć tanie euro na spłatę kredytu?

Jeszcze nie tak dawno temu kredytobiorcy, którzy spłacają hipotekę w obcej walucie, załamywali ręce z powodu niekorzystnych dla konsumentów mechanizmów rządzących przewalutowaniem rat, płaconych w złotówkach. Jednak już od roku sytuacja tej grupy uległa znacznej poprawie. Wszystko dzięki ustawie antyspreadowej, która dopuszcza regulowanie miesięcznych należności, wynikających z obsługi kredytu, w obcej walucie kupowanej na własną rękę. Tylko, gdzie znaleźć tanie euro lub taniego franka na spłatę kredytu?

www.comperia.pl
2013-11-28
Gdzie iść po kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Już od przyszłego roku każdy, kto zechce skorzystać z kredytu hipotecznego, będzie musiał wykazać się co najmniej 5-procentowym wkładem własnym, naliczanym od ceny nieruchomości. Grudzień to ostatnia szansa dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli sprostać nowym wymaganiom. Gdzie zatem można jeszcze otrzymać kredyt hipoteczny bez własnych funduszy?

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl