O kredytach hipotecznych

2014-01-03
Co dzieje się z kredytem po rozwodzie?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego przez małżeństwo może wiązać się z okresem spłaty na poziomie nawet 30 lat. W tak długim czasie może dojść do sytuacji, gdy małżonkowie zdecydują się na rozstanie. Co wobec tego dzieje się z kredytem po rozwodzie kredytobiorców?

www.comperia.pl
2014-01-02
Gdzie po tanie kredyty mieszkaniowe dla młodych?

Większość młodych ludzi marzy o własnym lokum, jednak sytuacja finansowa uniemożliwia im zakup domu lub mieszkania za gotówkę. Rozwiązaniem w ich przypadku pozostaje kredyt hipoteczny. Gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

www.comperia.pl
2013-12-23
Czego nie dowiesz się z porównywarek kredytów hipotecznych?

Wyliczenie kosztów, jakie niesie ze sobą kredyt hipoteczny, nie zawsze jest takie proste, jak się może komuś wydawać. Oczywiście można skorzystać z pomocy porównywarki kredytowej, ale pamiętajmy, że doradca w oddziale banku, może nam zaproponować inne warunki, niż te, jakie jakie widniały w parametrach oferty wytypowanej za pomocą porównywarki.

www.comperia.pl
2013-12-20
Na czym polega hipoteka odwrócona?

Temat hipoteki odwróconej przez wiele lat nie cieszył się w Polsce popularnością. Ostatnimi czasy, za sprawą instytucji niezwiązanych z bankowymi funduszami, staje się on coraz powszechniejszą formą pozyskiwania dochodów z nieruchomości.

www.comperia.pl
2013-12-20
Planujesz remont? Pomyśl o kredycie hipotecznym

Wydatki związane z remontem domu bądź mieszkania nierzadko wiążą się z koniecznością pozyskania dodatkowego finansowania. Jakie produkty ma nam do zaoferowania bank oraz które z nich okażą się dla nas najkorzystniejsze?

www.comperia.pl
2013-12-19
Czy ranking kredytów hipotecznych dla firm jest miarodajny?

Przedsiębiorcy, planujący zaciągnąć kredyt hipoteczny na firmę, wybierają spośród wielu dostępnych na rynku ofert. Jakie narzędzia pomogą nam w wytypowaniu tej najlepszej? Na pewno warto skorzystać z rankingów pożyczek.

www.comperia.pl
2013-12-19
Kiedy możesz skorzystać z hipotecznego kredytu remontowego?

Gdy planujemy remont domu lub mieszkania, często rozważamy zaciągnięcie na ten cel kredytu. Zastanawiamy się wówczas nad tym, jaka forma finansowania będzie najodpowiedniejsza. Czy warto pokusić się o kredyt hipoteczny?

www.comperia.pl
2013-12-18
Czy kredyt konsolidacyjny pod zastaw hipoteki to dobry pomysł?

Gdy zmagamy się z równoczesną spłatą wielu zadłużeń, warto rozważyć konsolidację kredytu. Jest to dosyć popularna metoda na wydłużenie okresu kredytowania oraz ograniczenie ilości rat do jednej. Z jakimi innymi korzyściami łączy się ten zabieg?

www.comperia.pl
2013-12-17
Jak właściwie porównywać oferty kredytów mieszkaniowych?

W obliczu licznych na rynku finansowym ofert kredytów hipotecznych trudno zdecydować się na wybór konkretnej propozycji. Ze względu zarówno na wysokie sumy, jak i długi okres kredytowania, podjęcie trafnej decyzji jest niezwykle ważne. Na co zatem należy zwracać uwagę przy wyborze kredytu mieszkaniowego?

www.comperia.pl
2013-12-15
Szukamy taniego franka na spłatę kredytu

Dzięki ustawie antyspreadowej, która weszła w życie 26 sierpnia 2011 r., wielu Polaków spłacających hipoteki w obcych walutach może odetchnąć z ulgą. Co oznacza wprowadzenie tej ustawy? Od tej pory sami możemy poszukiwać taniego franka na spłatę rat kredytu.

www.comperia.pl
2013-12-12
Kredyt indeksowy a denominowany - na czym polegają różnice?

Na polskim rynku bankowym funkcjonują dwa rodzaje kredytów hipotecznych dostępnych w walutach obcych - kredyt denominowany oraz indeksowany. Różnice między nimi są dosyć istotne. Sprawdź, który bardziej się opłaca.

www.comperia.pl
2013-12-12
Jak podnieść swoją wiarygodność w oczach banku?

Starania o kredyt hipoteczny są często drogą przez mękę, która nierzadko kończy się dużym rozczarowaniem i rozwiewa nasze marzenia o nowym domu. Jeśli wiemy, że pożyczka jest jedyną możliwością, by zakupić własne M, warto już wcześniej postarać się o jej uzyskanie. Tylko jak podnieść swoją wiarygodność kredytową w oczach banku?

www.comperia.pl
2013-12-12
Wybieramy doradcę ds. kredytów hipotecznych

Rynek finansowy przepełniony jest obecnością wielu różnych firm doradczych, które chętnie pomogą nam wybrać odpowiedni kredyt hipoteczny. Nie każda z nich jest jednak godna zaufania. Doradca, z którym nawiążemy współpracę powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje. Zobacz, na co warto zwracać uwagę, decydując się na jego usługi.

www.comperia.pl
2013-12-11
Ubezpieczenie do kredytu - przydatne zabezpieczenie czy zbędny wydatek?

Długie kredyty niosą ze sobą ryzyko, że w trakcie ich spłaty możemy utracić źródło zarobkowania lub - co gorsza - zdrowie. Dlatego też warto wykupić ubezpieczenie do kredytu. Z jednej strony daje to poczucie bezpieczeństwa, z drugiej podnosi koszt zaciągniętego zobowiązania. Co w takim razie bardziej się opłaca?

www.comperia.pl
2013-12-10
Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony

Banki z reguły preferują kredytobiorców, których umowy o pracę zawarte są na czas nieokreślony. Dotyczy to zwłaszcza długich zobowiązań, czyli kredytów na dom lub mieszkanie. A co z tymi osobami, które mogą wykazać się jedynie umową na czas określony? Oni też mają szansę na kredyt hipoteczny, a taką możliwość dają m.in. Deutsche Bank, Pekao oraz PKO BP.

www.comperia.pl
2013-12-10
Warunki otrzymania kredytu hipotecznego

Wybierając się do banku po jakikolwiek kredyt, zawsze chcemy by był on dla nas jak najbardziej korzystny. Tyczy się to zwłaszcza kredytu hipotecznego, który spłaca się przecież długimi latami. Jakie są warunki otrzymania kredytu pod hipotekę i co zrobić, żeby był on dla nas opłacalny?

www.comperia.pl
2013-12-10
O ile pożyczka hipoteczna jest tańsza od kredytu gotówkowego?

Większe wydatki najchętniej finansujemy ze środków uzyskanych z kredytów gotówkowych oraz pożyczek hipotecznych. Jeśli nie możesz zdecydować, który rodzaj zadłużenia będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem, powinieneś porównać oba typy ofert, skupiając się zarówno na obowiązujących w nich kosztach, jak i zasadach spłat.

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl