O kredytach hipotecznych

2014-02-04
Które banki oferują 0 proc. prowizji przy kredycie hipotecznym?

Podczas poszukiwania najlepszych ofert kredytowych zazwyczaj jesteśmy już uczuleni na dodatkowe koszty, których szukamy głównie w prowizji. Z tego też powodu niezwykle kuszące wydaje się być hasło kredytu hipotecznego z 0 proc. prowizji.

www.comperia.pl
2014-02-04
Najtańsze kredyty dla singli

Singiel może być dla banku atrakcyjnym klientem - szanse na kredyt hipoteczny mają nie tylko małżeństwa. Sprawdźmy, które banki mają swojej ofercie najtańsze kredyty mieszkaniowe dla osób samotnych.

www.comperia.pl
2014-01-31
Czy warto rezygnować z ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego?

Kredyt na mieszkanie to inwestycja na wiele lat, do tego nierzadko przekracza on nawet 400 tys. zł. Banki coraz częściej dołączają do oferty pożyczki polisę ubezpieczeniową. Na pierwszy rzut oka nie widać jej całościowych kosztów – zdarza się jednak, że przewyższają one nawet 20 proc. wartości zobowiązania.

www.comperia.pl
2014-01-31
Omawiamy zasady preferencyjnych kredytów dla młodych małżeństw

W ramach programu Mieszkanie dla Młodych młode małżeństwa mogą liczyć na tanie kredyty hipoteczne z dofinansowaniem rządowym. Na czym jeszcze polegają preferencyjne warunki tego typu pożyczek?

www.comperia.pl
2014-01-30
Kiedy decydować się na kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką?

Co zrobić, kiedy wyczerpały się już wszystkie możliwości wzięcia kredytu lub pożyczki albo kiedy chce się uzyskać od banku naprawdę sporą sumę pieniędzy? Istnieje sposób, dzięki któremu możemy pożyczyć znaczną kwotę na bardzo korzystnych warunkach. Tym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką.

www.comperia.pl
2014-01-30
Kredyt hipoteczny bez ubezpieczenia - rzeczywistość czy fikcja?

Przy kredytach hipotecznych banki zachęcają klientów do wykupienia różnych ubezpieczeń, a każde z nich zwiększa koszt pożyczki. Dowiedzmy się, z jakich ubezpieczeń można zrezygnować, a których nie uda nam się pominąć.

www.comperia.pl
2014-01-29
Jak porównywać koszty kredytów hipotecznych, czyli oprocentowanie to nie wszystko

Decydując się na skorzystanie z oferty kredytu hipotecznego, należy uważnie zapoznać się z wydatkami łączącymi się z wybranym produktem finansowym. Przy kredytach mieszkaniowych oprócz oprocentowania nominalnego występuje wiele dodatkowych kosztów, takich jak prowizja, opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego czy składki ubezpieczeń. Dowiedzmy się, na co zwracać uwagę porównując poszczególne oferty.

www.comperia.pl
2014-01-29
Czy można wziąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania od rodziców?

Zakup mieszkania od członków rodziny za pieniądze z kredytu hipotecznego nie jest łatwy. Coraz więcej instytucji niechętnie udziela tego typu pożyczek. Sprawdźmy, w których bankach mamy szansę na uzyskanie dodatkowych pieniędzy na wykupienie nieruchomości należącej do rodziców.

www.comperia.pl
2014-01-29
Kredyt gotówkowy pod hipotekę domu - jakie dokumenty będą potrzebne?

Głównym problemem związanym z kredytami jest ich wysokie oprocentowanie, które poddaje często w wątpliwość sens ich zaciągania. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku, gdy posiadamy własne nieruchomości - kredyt gotówkowy pod hipotekę domu czy mieszkania może być bardzo korzystny. Sprawdź, jakie dokumenty będą potrzebne do uzyskania tego rodzaju pożyczki.

www.comperia.pl
2014-01-28
Czy singiel ma szansę na kredyt hipoteczny?

Starające się wspólnie o pożyczkę małżeństwa zazwyczaj są najmilej widzianymi przez banki klientami spośród grona wnioskujących o kredyt hipoteczny. A jakie szanse na kredyty mieszkaniowe mają single?

www.comperia.pl
2014-01-27
Ile wynosi średnie oprocentowanie kredytów mieszkaniowych?

Utrzymanie niskich stóp procentowych przez RPP pozwala konsumentom na zaciągnięcie tańszego kredytu mieszkaniowego, a posiadaczom bankowych pożyczek hipotecznych na korzystanie z niższego oprocentowania. Średnie oprocentowanie kredytów mieszkaniowych utrzymuje swoją stałą, najniższą od wielu lat wartość.

www.comperia.pl
2014-01-27
Czy kredyt gotówkowy pod zastaw hipoteki to dobry pomysł?

W przeważającej liczbie przypadków wśród osób decydujących się na kredyt gotówkowy pod zastaw hipoteki znajdziemy dwie grupy konsumentów. Pierwszą z nich tworzą klienci, którzy potrzebują wysokiego kapitału na realizację swoich planów. Drugie grono to osoby, których celem jest konsolidacja pożyczek i obniżenie rat posiadanych zobowiązań.

www.comperia.pl
2014-01-09
Kredyt hipoteczny w euro czy złotówkach - który lepszy?

Kredyt hipoteczny w euro to alternatywa dla zobowiązań zaciąganych w złotówkach. Na ile opłaca się pożyczka w obcej walucie i które banki oferują jeszcze tego typu kredyty?

www.comperia.pl
2014-01-09
Wady i zalety kredytów gotówkowych pod hipotekę domu

Do dyspozycji mamy coraz więcej alternatyw finansowania potrzeb z pomocą pieniędzy pozyskanych z banków. Klienci mogą wybierać spośród setek różnych produktów kredytowych, a jednym z nich jest pożyczka hipoteczna, będąca swoistym połączeniem klasycznej pożyczki gotówkowej z kredytem mieszkaniowym. Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy pod hipotekę domu?

www.comperia.pl
2014-01-07
Czy można ufać kalkulatorom kredytów hipotecznych?

Decyzja o zaciągnięciu kredytu jest bardzo ważna i niezwykle trudna, zwłaszcza gdy przyjdzie nam pożyczyć większą sumę pieniędzy, tak jak dzieje się to m.in. w przypadku planów zakupu mieszkania. Oferty różnych banków znacznie się między sobą różnią, a jeśli chcemy znaleźć kredyt hipoteczny na najkorzystniejszych warunkach, pomocne mogą okazać się internetowe kalkulatory rat. Tylko, czy na pewno można im ufać?

www.comperia.pl
2014-01-07
Czy student może dostać kredyt hipoteczny?

Większość studentów skazana jest na wynajmowanie drogich stancji lub takich, których standard pozostawia wiele do życzenia. Mimo wszystko wiąże się to z wysokimi opłatami, które znacznie obciążają miesięczny budżet. W takiej sytuacji można zacząć się zastanawiać, czy lepszym rozwiązaniem w przypadku studenta nie będzie kredyt na własne mieszkanie.

www.comperia.pl
2014-01-03
Stałe czy zmienne oprocentowanie - co bardziej się opłaca?

Decydując się na kredyt, zwłaszcza z tak długim okresem spłaty, jak kredyt hipoteczny, powinniśmy pamiętać, że mamy możliwość wyboru między oprocentowaniem stałym a zmiennym. Niestety większość banków, które oferują możliwość zaciągnięcia pożyczki ze stałą stopą procentową, jest niewiele.

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl