O kredytach hipotecznych

2014-03-19
Etapy wnioskowania o kredyt hipoteczny

Dla wszystkich zainteresowanych zaciągnięciem kredytu hipotecznego opisujemy etapy wnioskowania o niego.

www.comperia.pl
2014-03-18
Pozwolenie na budowę domu a dofinansowanie MdM

Nowy program dofinansowania do zakupu nieruchomości, MdM, pozwala otrzymać dopłaty także tym, którzy budują dom systemem gospodarczym. Na co mogą liczyć te osoby?

www.comperia.pl
2014-03-18
Pracujesz za granicą i chcesz kredyt na mieszkanie?

Od kilku lat obserwujemy sytuację, w której nasi rodacy udają się do innych krajów w poszukiwaniu lepszego wykształcenia i pracy. Wielu z nich osiada na stałe za granicą, a to skłania do myślenia o własnym mieszkaniu. Najczęstszym kierunkiem wybieranym przez Polaków jest Wielka Brytania, dlatego też warto zadać sobie pytanie, jak zdobyć kredyt w UK na mieszkanie?

www.comperia.pl
2014-03-14
Rodzic skorzystał z odwróconej hipoteki? Nie odziedziczysz mieszkania

Odwrócony kredyt hipoteczny to szansa na podniesienie standardu życia za pomocą pieniędzy uzyskanych pod hipotekę od banku. Jak ma się odwrócona hipoteka do dziedziczenia mieszkania?

www.comperia.pl
2014-03-07
Te banki przyjmują już wnioski o kredyt MdM

Program Mieszkanie dla Młodych obowiązuje od stycznia 2014 r. Preferencyjnych kredytów hipotecznych udziela już osiem banków, ale nie wszystkie przyjmują już wnioski kredytowe.

www.comperia.pl
2014-03-05
Cena m.kw. mieszkania nie musi przeszkodzić w skorzystaniu z MdM

Program Mieszkanie dla Młodych umożliwia dofinansowanie zakupu mieszkania. Czy cena metra kwadratowego lokalu przeszkadza w skorzystaniu z projektu?

www.comperia.pl
2014-03-05
Będzie można zrezygnować z kredytu hipotecznego

Wycofanie się z kredytu hipotecznego było do tej pory prawie niemożliwe. Czy nowe przepisy unijne to zmienią?

www.comperia.pl
2014-03-05
Wybieramy tani kredyt na mieszkanie z drugiej ręki

Zakup mieszkania z rynku wtórnego to alternatywa wobec dużo droższych, nowych mieszkań. Jak prezentują się najtańsze kredyty hipoteczne na zakup mieszkania z drugiej ręki w marcu 2014 r.?

www.comperia.pl
2014-03-04
Kupujesz mieszkanie z MdM? Garaż opłacisz z drugiego kredytu

Mieszkanie dla Młodych to program rządowy dofinansowań do kredytu hipotecznego, który pomaga w zakupie pierwszego domu lub mieszkania. Dopłatom nie podlegają miejsca parkingowe, garaże czy koszty wykończenia lokalu mieszkalnego.

www.comperia.pl
2014-03-03
Kto spłaci kredyt hipoteczny po rozstaniu?

Rozstanie małżonków nie zwalnia ich z obowiązku regulowania rat kredytowych. Na jakich warunkach spłacany jest kredyt hipoteczny po rozwodzie?

www.comperia.pl
2014-03-03
Czym różni się kredyt mieszkaniowy od pożyczki hipotecznej?

Mimo że w użyciu potocznym pojęcia kredytu mieszkaniowego i pożyczki hipotecznej funkcjonują zamiennie, te dwa rodzaje produktów finansowych znacznie się różnią.

www.comperia.pl
2014-03-03
Skrócił się maksymalny okres spłaty kredytów hipotecznych

W niepamięć odeszły już czasy, gdy banki udzielały kredytów mieszkaniowych na 40 czy 50 lat. Okres spłaty kredytów hipotecznych uległ skróceniu i wynosi dziś maksymalnie 30-35 lat.

www.comperia.pl
2014-03-03
Dokumenty potrzebne przy Mieszkaniu dla Młodych

Mieszkanie dla Młodych to program rządowy, w ramach którego można otrzymać dopłaty do kredytów hipotecznych. Jakie dokumenty trzeba przedstawić, by skorzystać z dofinansowania z MdM?

www.comperia.pl
2014-03-03
Kredyt mieszkaniowy we troje

Młodzi ludzie często miewają problemy z samodzielnym zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Kredyty mieszkaniowe można jednak wziąć we dwoje lub troje.

www.comperia.pl
2014-03-03
Do MdM możesz przystąpić z rodzicami

Program Mieszkanie dla Młodych jest skierowany do osób przed 35. rokiem życia. Przy braku zdolności kredytowej do wniosku o kredyt hipoteczny w ramach MdM można przystąpić z rodzicami.

www.comperia.pl
2014-02-28
Czym jest dopłata MdM?

Program Mieszkanie dla Młodych z początkiem 2014 r. zastąpił Rodzinę na Swoim. Czym jest dopłata MdM i czy warto z niej skorzystać?

www.comperia.pl
2014-02-28
Kredyt hipoteczny w Rodzinie na Swoim a rozwód

Małżeństwa, które zdecydują się na rozwód, korzystając z kredytu hipotecznego w ramach Rodziny na Swoim, nie muszą obawiać się o zwrot dopłat.

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl