O kredytach hipotecznych

2015-04-22
Nowelizacja prawa budowlanego: pozwolenia na budowę odchodzą do lamusa

Jedno z największych utrudnień związanych z budową domów jednorodzinnych w końcu przestanie być problemem. Formalności ograniczone zostaną do minimum - nie będzie już potrzebne pozwolenie na budowę.

www.comperia.pl
2015-04-22
Polacy wolą kupować nowe mieszkania od używanych

Polacy preferują kupno nowych mieszkań, a ich zainteresowanie rynkiem wtórnym spada. Co stoi za takim trendem? Sprawdzamy.

www.comperia.pl
2015-04-22
Kupowanie od komornika - wszystko, co trzeba o tym wiedzieć

Kupowanie mieszkań i lokali użytkowych na licytacjach komorniczych staje się coraz popularniejsze w naszym kraju. Wiele osób zauważyło, że nabywanie nieruchomości od komornika może być dobrym interesem. Co trzeba o tym wiedzieć?

www.comperia.pl
2015-04-21
Które banki pożyczą pod hipotekę na 35 lat?

Kredytu i pożyczki hipoteczne to zobowiązania długoterminowe, sięgające nawet do 35 lat. Pytanie tylko, który bank pożyczy pieniądze na aż tak długi czas.

www.comperia.pl
2015-04-21
10% wkładu własnego nie zniechęca Polaków do zakupu mieszkań

Choć od nowego roku wysokość wkładu własnego to minimum 10 proc., Polacy i tak są zainteresowani kupnem mieszkań - przynajmniej tych z rynku pierwotnego.

www.comperia.pl
2015-04-20
Koszty transakcyjne: wyższe przy zakupie mieszkań używanych

Obserwowane w początkach 2015 roku ożywienie sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym spowodowane jest wieloma czynnikami. Jednym z nich są koszty transakcyjne - dużo niższe niż przy zakupie mieszkań używanych.

www.comperia.pl
2015-04-20
Działka budowlana - jak nie stracić na zakupie?

Planując budowę domu, przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednią działkę, na której postawimy budynek. Decyzja o zakupie działki budowlanej musi być jednak decyzją przemyślaną, by nie wpędzić się w niepotrzebne koszty.

www.comperia.pl
2015-04-17
Pożyczki społecznościowe - także pod hipotekę

Pożyczki społecznościowe, chociaż funkcjonujące po rynku finansowym od zaledwie kilku lat, z roku na rok zdobywają coraz więcej zwolenników. Do Polski przybyły z rynku brytyjskiego, na którym coraz częściej udzielane są także pod hipotekę.

www.comperia.pl
2015-04-17
Kiedy Polakom grozi wzrost rat kredytów hipotecznych?

Ryzyko wzrostu rat kredytów hipotecznych to zmora wielu polskich kredytobiorców. Kiedy możemy się go spodziewać?

www.comperia.pl
2015-04-17
Kredyt hipoteczny z rodzicami: czy staną się właścicielami mieszkania?

Ubiegając się o kredyt hipoteczny, należy posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Jeśli ta jest zbyt niska, mogą ją poprawić rodzice wnioskującego o kredyt klienta. Czy staną się wtedy współwłaścicielami mieszkania?

www.comperia.pl
2015-04-17
Stan cywilny wpływa na zdolność kredytową!

Podstawowym kryterium, którym bank kieruje się przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego, jest zdolność kredytowa. Czy przy badaniu jej ważny jest stan cywilny klienta?

www.comperia.pl
2015-04-16
Zmiany w MdM-ie: czy opłaca na nie czekać?

Jeszcze w 2015 r. mają nastąpić zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych. W jaki sposób wpłyną one na jego funkcjonowanie i czy warto poczekać, aż wejdą w życie?

www.comperia.pl
2015-04-16
Kredyt hipoteczny: dokumenty niezbędne przy działalności gospodarczej

Z uzyskaniem kredytu hipotecznego wiąże się dużo więcej procedur i formalności niż przy zwykłej pożyczce gotówkowej. Osoba prowadząca działalność gospodarczą musi udokumentować firmowe dochody, a to wymaga sporej ilości dokumentów. Sprawdźmy, co musi przedstawić w banku przedsiębiorca starający się o kredyt na dom lub mieszkanie.

www.comperia.pl
2015-04-14
Prześwietlamy kredyt hipoteczny w Banku Pekao

Analizując kolejne oferty kredytów hipotecznych, tym razem pod lupę bierzemy ofertę Banku Pekao. Sprawdź, jak oferta jednego z największych banków w Polsce wypada na tle konkurencji.

www.comperia.pl
2015-04-14
Sprawdź, czy stać Cię na kredyt hipoteczny

Mimo że zdolność kredytowa Polaków jest tak wysoka, jak jeszcze nigdy nie była, nie dajmy się zwieść pozorom. Nawet, jeśli bank utwierdza nas w przekonaniu, że stać nas na wysokokwotowy kredyt hipoteczny, lepiej samemu oszacować, czy rzeczywiście wysokość raty, którą nam proponuje doradca, nie będzie nam zawadzała za kilka lat.

www.comperia.pl
2015-04-14
Nowelizacja ustawy MdM: będzie łatwiej o kredyt?

W ubiegłym roku w ramach programu MdM została wykorzystana zaledwie połowa przeznaczonych na ten cel funduszy. To skłoniło ustawodawcę do zaproponowania zmian, których projekt właśnie został przyjęty przez Radę Ministrów. Ma być łatwiej i korzystniej. Jak będzie w rzeczywistości? Sprawdźmy.

www.comperia.pl
2015-04-14
Kredyt dla przedsiębiorcy na prywatne mieszkanie

Działalność gospodarcza nie dyskwalifikuje przedsiębiorcy w staraniach o kredyt hipoteczny. Właściciel firmy ma prawo wnioskować o pożyczkę na prywatne mieszkanie, które może być także wykorzystywane w prowadzonej działalności. Jakie warunki musi spełniać przedsiębiorca, by kredyt na taki cel otrzymać?

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl