O kredytach hipotecznych

2015-04-27
Ile wynosi podatek od sprzedaży działki w 2015 roku?

Ustawa o podatku dochodowym dla osób fizycznych dokładnie określa zasady naliczania podatku dochodowego od sprzedaży nieruchomości, w tym działki budowlanej lub rolnej. Sprawdź, ile wynosi podatek w 2015 roku.

www.comperia.pl
2015-04-24
Kredyt na dom: wymagania stawiane rolnikom

Osoby uzyskujące dochody z tytułu działalności rolnej muszą liczyć się z nieco trudniejszą drogą po kredyt hipoteczny, jednak z pewnością rolnicy nie powinni rezygnować z zamiaru uzyskania pożyczki na dom.

www.comperia.pl
2015-04-23
Kredyt na 35 lat się nie opłaca!

Na jaki okres należy wziąć kredyt hipoteczny tak, aby się opłacał? Na pewno nie na 35 lat. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej.

www.comperia.pl
2015-04-22
Nowelizacja prawa budowlanego: pozwolenia na budowę odchodzą do lamusa

Jedno z największych utrudnień związanych z budową domów jednorodzinnych w końcu przestanie być problemem. Formalności ograniczone zostaną do minimum - nie będzie już potrzebne pozwolenie na budowę.

www.comperia.pl
2015-04-22
Polacy wolą kupować nowe mieszkania od używanych

Polacy preferują kupno nowych mieszkań, a ich zainteresowanie rynkiem wtórnym spada. Co stoi za takim trendem? Sprawdzamy.

www.comperia.pl
2015-04-22
Kupowanie od komornika - wszystko, co trzeba o tym wiedzieć

Kupowanie mieszkań i lokali użytkowych na licytacjach komorniczych staje się coraz popularniejsze w naszym kraju. Wiele osób zauważyło, że nabywanie nieruchomości od komornika może być dobrym interesem. Co trzeba o tym wiedzieć?

www.comperia.pl
2015-04-21
Które banki pożyczą pod hipotekę na 35 lat?

Kredytu i pożyczki hipoteczne to zobowiązania długoterminowe, sięgające nawet do 35 lat. Pytanie tylko, który bank pożyczy pieniądze na aż tak długi czas.

www.comperia.pl
2015-04-21
10% wkładu własnego nie zniechęca Polaków do zakupu mieszkań

Choć od nowego roku wysokość wkładu własnego to minimum 10 proc., Polacy i tak są zainteresowani kupnem mieszkań - przynajmniej tych z rynku pierwotnego.

www.comperia.pl
2015-04-20
Koszty transakcyjne: wyższe przy zakupie mieszkań używanych

Obserwowane w początkach 2015 roku ożywienie sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym spowodowane jest wieloma czynnikami. Jednym z nich są koszty transakcyjne - dużo niższe niż przy zakupie mieszkań używanych.

www.comperia.pl
2015-04-20
Działka budowlana - jak nie stracić na zakupie?

Planując budowę domu, przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednią działkę, na której postawimy budynek. Decyzja o zakupie działki budowlanej musi być jednak decyzją przemyślaną, by nie wpędzić się w niepotrzebne koszty.

www.comperia.pl
2015-04-17
Pożyczki społecznościowe - także pod hipotekę

Pożyczki społecznościowe, chociaż funkcjonujące po rynku finansowym od zaledwie kilku lat, z roku na rok zdobywają coraz więcej zwolenników. Do Polski przybyły z rynku brytyjskiego, na którym coraz częściej udzielane są także pod hipotekę.

www.comperia.pl
2015-04-17
Kiedy Polakom grozi wzrost rat kredytów hipotecznych?

Ryzyko wzrostu rat kredytów hipotecznych to zmora wielu polskich kredytobiorców. Kiedy możemy się go spodziewać?

www.comperia.pl
2015-04-17
Kredyt hipoteczny z rodzicami: czy staną się właścicielami mieszkania?

Ubiegając się o kredyt hipoteczny, należy posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Jeśli ta jest zbyt niska, mogą ją poprawić rodzice wnioskującego o kredyt klienta. Czy staną się wtedy współwłaścicielami mieszkania?

www.comperia.pl
2015-04-17
Stan cywilny wpływa na zdolność kredytową!

Podstawowym kryterium, którym bank kieruje się przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego, jest zdolność kredytowa. Czy przy badaniu jej ważny jest stan cywilny klienta?

www.comperia.pl
2015-04-16
Zmiany w MdM-ie: czy opłaca na nie czekać?

Jeszcze w 2015 r. mają nastąpić zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych. W jaki sposób wpłyną one na jego funkcjonowanie i czy warto poczekać, aż wejdą w życie?

www.comperia.pl
2015-04-16
Kredyt hipoteczny: dokumenty niezbędne przy działalności gospodarczej

Z uzyskaniem kredytu hipotecznego wiąże się dużo więcej procedur i formalności niż przy zwykłej pożyczce gotówkowej. Osoba prowadząca działalność gospodarczą musi udokumentować firmowe dochody, a to wymaga sporej ilości dokumentów. Sprawdźmy, co musi przedstawić w banku przedsiębiorca starający się o kredyt na dom lub mieszkanie.

www.comperia.pl
2015-04-14
Prześwietlamy kredyt hipoteczny w Banku Pekao

Analizując kolejne oferty kredytów hipotecznych, tym razem pod lupę bierzemy ofertę Banku Pekao. Sprawdź, jak oferta jednego z największych banków w Polsce wypada na tle konkurencji.

www.comperia.pl
Najnowsze porady