O kredytach hipotecznych

2015-05-06
Ile wynosi podatek od nieruchomości w 2015 roku?

Każdy posiadacz gruntu, budynków lub budowli musi płacić podatek od nieruchomości. Ile on wynosi w 2015 roku? Sprawdź, ile wynosi podatek gruntowy w 2015 roku.

www.comperia.pl
2015-05-06
3 rodzaje ukrytych kosztów w umowach kredytowych

Długoterminowe zobowiązania kredytowe, na czele z kredytem hipotecznym, wymagają od klientów dokładnej znajomości warunków i umów kredytowania. Na jakie pułapki możemy trafić w przypadku kredytów hipotecznych?

www.comperia.pl
2015-04-30
Ile kosztują mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie?

Kilka dni temu ruszyła sprzedaż mieszkań na osiedlu Szlenkierów w Warszawie. Ceny metra kwadratowego lokali zaczynają się od 7200 tys. zł. Czy to wysoka cena jak na mieszkanie z rynku pierwotnego w stolicy?

www.comperia.pl
2015-04-30
Prawa i obowiązki inwestora zastępczego

Inwestorem zastępczym może zostać osoba (lub podmiot) realizująca zadania inwestora głównego. Spotykamy się z określeniem „inwestor zastępczy” przy inwestycjach typu budowa dróg, osiedli mieszkaniowych czy domów jednorodzinnych. Warto poznać jego prawa i obowiązki.

www.comperia.pl
2015-04-30
Dofinansowanie na kolektory słoneczne 2015

Niedawno zakończył się program dopłat do kredytów bankowych na zakup i montaż kolektorów słonecznych, który wpłynął na przyspieszenie rozwoju branży i wzrost popularności tego źródła energii. Dzięki sukcesowi programu, możliwe jest wdrażanie programu Prosument, w ramach którego m.in. będą finansowane instalacje do produkcji energii elektrycznej lub ciepła i energii elektrycznej wykorzystujące kolektory słoneczne.

www.comperia.pl
2015-04-27
Ile wynosi podatek od sprzedaży działki w 2015 roku?

Ustawa o podatku dochodowym dla osób fizycznych dokładnie określa zasady naliczania podatku dochodowego od sprzedaży nieruchomości, w tym działki budowlanej lub rolnej. Sprawdź, ile wynosi podatek w 2015 roku.

www.comperia.pl
2015-04-24
Kredyt na dom: wymagania stawiane rolnikom

Osoby uzyskujące dochody z tytułu działalności rolnej muszą liczyć się z nieco trudniejszą drogą po kredyt hipoteczny, jednak z pewnością rolnicy nie powinni rezygnować z zamiaru uzyskania pożyczki na dom.

www.comperia.pl
2015-04-23
Kredyt na 35 lat się nie opłaca!

Na jaki okres należy wziąć kredyt hipoteczny tak, aby się opłacał? Na pewno nie na 35 lat. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej.

www.comperia.pl
2015-04-22
Nowelizacja prawa budowlanego: pozwolenia na budowę odchodzą do lamusa

Jedno z największych utrudnień związanych z budową domów jednorodzinnych w końcu przestanie być problemem. Formalności ograniczone zostaną do minimum - nie będzie już potrzebne pozwolenie na budowę.

www.comperia.pl
2015-04-22
Polacy wolą kupować nowe mieszkania od używanych

Polacy preferują kupno nowych mieszkań, a ich zainteresowanie rynkiem wtórnym spada. Co stoi za takim trendem? Sprawdzamy.

www.comperia.pl
2015-04-22
Kupowanie od komornika - wszystko, co trzeba o tym wiedzieć

Kupowanie mieszkań i lokali użytkowych na licytacjach komorniczych staje się coraz popularniejsze w naszym kraju. Wiele osób zauważyło, że nabywanie nieruchomości od komornika może być dobrym interesem. Co trzeba o tym wiedzieć?

www.comperia.pl
2015-04-21
Które banki pożyczą pod hipotekę na 35 lat?

Kredytu i pożyczki hipoteczne to zobowiązania długoterminowe, sięgające nawet do 35 lat. Pytanie tylko, który bank pożyczy pieniądze na aż tak długi czas.

www.comperia.pl
2015-04-21
10% wkładu własnego nie zniechęca Polaków do zakupu mieszkań

Choć od nowego roku wysokość wkładu własnego to minimum 10 proc., Polacy i tak są zainteresowani kupnem mieszkań - przynajmniej tych z rynku pierwotnego.

www.comperia.pl
2015-04-20
Koszty transakcyjne: wyższe przy zakupie mieszkań używanych

Obserwowane w początkach 2015 roku ożywienie sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym spowodowane jest wieloma czynnikami. Jednym z nich są koszty transakcyjne - dużo niższe niż przy zakupie mieszkań używanych.

www.comperia.pl
2015-04-20
Działka budowlana - jak nie stracić na zakupie?

Planując budowę domu, przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednią działkę, na której postawimy budynek. Decyzja o zakupie działki budowlanej musi być jednak decyzją przemyślaną, by nie wpędzić się w niepotrzebne koszty.

www.comperia.pl
2015-04-17
Pożyczki społecznościowe - także pod hipotekę

Pożyczki społecznościowe, chociaż funkcjonujące po rynku finansowym od zaledwie kilku lat, z roku na rok zdobywają coraz więcej zwolenników. Do Polski przybyły z rynku brytyjskiego, na którym coraz częściej udzielane są także pod hipotekę.

www.comperia.pl
2015-04-17
Kiedy Polakom grozi wzrost rat kredytów hipotecznych?

Ryzyko wzrostu rat kredytów hipotecznych to zmora wielu polskich kredytobiorców. Kiedy możemy się go spodziewać?

www.comperia.pl
Najnowsze porady