O kredytach hipotecznych

2015-05-21
Ile kosztuje wykończenie kawalerki?

Decydując się na kupno mieszkania w stanie deweloperskim, musimy jeszcze wykończyć jego wnętrze, czyli doprowadzić lokalu do stanu pod klucz. Jaki koszt zatem poniesiemy po zakupie z rynku pierwotnego kawalerki?

www.comperia.pl
2015-05-19
Remont kuchni - na jaki koszt się przygotować?

Kuchnia to pomieszczenie, które powinno nie tylko ładnie się prezentować, ale być przede wszystkim funkcjonalne. Większość rodzin spędza w kuchni dużo czasu, często tam rozpoczynając i kończąc dzień. Sprawdźmy, na jaki koszt przygotować się w przypadku remontu tego pomieszczenia.

www.comperia.pl
2015-05-18
Obliczamy koszt wykończenia łazienki

Łazienka to pomieszczenie, którego urządzenie jest szczególnym wyzwaniem. Nierzadko to mała przestrzeń, którą trzeba tak zaplanować, żeby zachować jak największy komfort z korzystania z łazienki, do tego warto postawić na ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Obliczmy, jaki może być koszt wykończenia tego pomieszczenia.

www.comperia.pl
2015-05-15
Ile wynosi podatek od darowizny mieszkania w 2015 roku?

Otrzymane w formie darowizny mieszkanie to bardzo wartościowy prezent, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę ceny nieruchomości. Musimy jednak pamiętać o zapłaceniu podatku od darowizny, który może wynosić nawet 20 proc. Nowe przepisy na szczęście uwzględniają dużo zwolnień i ulg. W jakiej wysokości w 2015 roku kształtują się stawki podatku od darowizn?

www.comperia.pl
2015-05-14
Limity cen MdM we Wrocławiu 2015

Prezentujemy, jak kształtują się w 2015 roku limity cenowe dla Wrocławia, które kwalifikują mieszkanie do programu MdM.

www.comperia.pl
2015-05-14
Hipoteka kaucyjna - definicja pojęcia

Hipoteka kaucyjna to jeden z rodzajów zabezpieczania wierzytelności. Była ona wykorzystywana w asekuracji tych wierzytelności, które nie miały ustalonej wysokości, tzn. że hipotekę ustanawiano do pewnej sumy. Co można było zabezpieczać hipoteką kaucyjną?

www.comperia.pl
2015-05-14
Koszty ogrzewania gazowego domu

W związku z naciskami ze strony Unii Europejskiej o zaprzestaniu w Polsce ogrzewania domów przy pomocy pieców węglowych, coraz częściej szukamy innych, alternatywnych sposobów ogrzewania. Niestety okazuje się, że dla wielu polskich rodzin przejście na ekologiczne źródła ciepła może być dość kosztowne. Jakie koszty poniesiemy, ogrzewając dom za pomocą gazu?

www.comperia.pl
2015-05-14
Protokół zdawczo-odbiorczy lokalu użytkowego - co powinien zawierać?

Wynajmując lokal na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej, najemca nie może powoływać się na przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów. W tym przypadku zastosowanie mają tylko regulacje zawarte w Kodeksie cywilnym. W związku z tym, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę, należy szczegółowo zredagować umowę najmu, a także sporządzić protokół zdawczo–odbiorczy w chwili przekazania lokalu.

www.comperia.pl
2015-05-13
Kredyty hipoteczne dla obcokrajowców - co warto o nich wiedzieć?

Polska jest coraz częściej miejscem wybieranym przez obcokrajowców do zamieszkania lub do dłuższego pobytu. Ciągną tutaj nie tylko obywatele państw z Europy Wschodniej, ale również coraz częściej imigranci z krajów Zachodnich. Wielu z nich chce również kupić u nas nieruchomość. Czy obcokrajowcy mają szansę na kredyt hipoteczny w banku w Polsce?

www.comperia.pl
2015-05-12
Ile kosztują mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu?

Wrocławianie chętniej decydują się na zakup nowego mieszkania niż z rynku wtórnego. W pierwszym kwartale bieżącego roku zakupili 900 nowych lokali oraz 390 z drugiej ręki. Jak kształtuje się ta sytuacja względem roku ubiegłego i ile kosztuje obecnie mieszkanie z rynku pierwotnego we Wrocławiu?

www.comperia.pl
2015-05-08
Jak sprawdzić księgę wieczystą za darmo przez Internet?

Już od jakiegoś czasu każdy, kto potrzebuje sprawdzić księgę wieczystą danej nieruchomości, nie musi już w tym celu iść do sądu. Można to zrobić za darmo, nie wchodząc z domu - przez Internet.

www.comperia.pl
2015-05-07
Ile wynosi w 2015 r. podatek od najmu mieszkania?

Najem często okazuje się być doskonałym źródłem dochodów. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości właśnie w tym celu. Właściciele takich mieszkań mają jednak wątpliwości co do sposobu rozliczania przychodów uzyskanych z tego źródła. Jak powinni to robić?

www.comperia.pl
2015-05-06
Ile wynosi podatek od nieruchomości w 2015 roku?

Każdy posiadacz gruntu, budynków lub budowli musi płacić podatek od nieruchomości. Ile on wynosi w 2015 roku? Sprawdź, ile wynosi podatek gruntowy w 2015 roku.

www.comperia.pl
2015-05-06
3 rodzaje ukrytych kosztów w umowach kredytowych

Długoterminowe zobowiązania kredytowe, na czele z kredytem hipotecznym, wymagają od klientów dokładnej znajomości warunków i umów kredytowania. Na jakie pułapki możemy trafić w przypadku kredytów hipotecznych?

www.comperia.pl
2015-04-30
Ile kosztują mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie?

Kilka dni temu ruszyła sprzedaż mieszkań na osiedlu Szlenkierów w Warszawie. Ceny metra kwadratowego lokali zaczynają się od 7200 tys. zł. Czy to wysoka cena jak na mieszkanie z rynku pierwotnego w stolicy?

www.comperia.pl
2015-04-30
Prawa i obowiązki inwestora zastępczego

Inwestorem zastępczym może zostać osoba (lub podmiot) realizująca zadania inwestora głównego. Spotykamy się z określeniem „inwestor zastępczy” przy inwestycjach typu budowa dróg, osiedli mieszkaniowych czy domów jednorodzinnych. Warto poznać jego prawa i obowiązki.

www.comperia.pl
2015-04-30
Dofinansowanie na kolektory słoneczne 2015

Niedawno zakończył się program dopłat do kredytów bankowych na zakup i montaż kolektorów słonecznych, który wpłynął na przyspieszenie rozwoju branży i wzrost popularności tego źródła energii. Dzięki sukcesowi programu, możliwe jest wdrażanie programu Prosument, w ramach którego m.in. będą finansowane instalacje do produkcji energii elektrycznej lub ciepła i energii elektrycznej wykorzystujące kolektory słoneczne.

www.comperia.pl
Najnowsze porady