29.05.2015, 13:28

Do którego banku po kredyt z dotacją na agroturystykę?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Do którego banku po kredyt z dotacją na agroturystykę?

Myślisz o otworzeniu własnej działalności agroturystycznej? Dowiedz się, na jakie wsparcie możesz liczyć i jakie banki Ci go udzielą. 

Agroturystyka to jedna z wielu gałęzi naszej gospodarki, która w chwili obecnej przeżywa prawdziwy renesans. Warty podkreślenia jest też fakt, że w ramach rozpoczęcia tego typu działalności gospodarczej możemy liczyć na dotacje z funduszy europejskich.

Wsparcia finansowego na inwestycje agroturystyczne udziela m.in. Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, dzięki któremu osoba zainteresowana rozpoczęciem prowadzenia agroturystycznego biznesu może liczyć na kredyt na korzystnych warunkach. Warto wziąć tę propozycję pod uwagę, myśląc o otworzeniu własnej działalności o profilu agroturystycznym.

Specjalne kredyty

W ramach funduszu o wsparcie w postaci kredytu mogą starać się rolnicy, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą na terenach wiejskich z zakresu agroturystyki. W ten sposób można uzyskać dostęp do linii kredytowej, z której można sfinansować przedsięwzięcia związane z już istniejącym biznesem lub otwarciem nowej działalności agroturystycznej.

Kto może wnioskować o dopłatę

O tego typu preferencyjne kredyty mogą starać się zarówno rolnicy oraz członkowie ich rodzin, jak i osoby fizyczne, które wykonują działalność gospodarczą, a także spółki handlowe oraz inne jednostki nieposiadające osobowości prawnej.

Ile wyniesie dofinansowanie?

To, ile pieniędzy można otrzymać w ramach dofinansowania, zależy przede wszystkim od plafonu, czyli od ogólnej puli, którą zainteresowany dofinansowaniem będzie mógł wykorzystać:

  1. W ramach plafonu A beneficjent może wykorzystać kwotę kredytu 50 000 zł, przy oprocentowaniu kredytu wynoszącym 1,20 stopy redyskonta weksli NBP w stosunku rocznym. Liczyć można na finansowanie do 100 proc. wartości przedsięwzięcia brutto.
  2. W ramach plafonu B otrzymać można od 50 do 300 000 zł, przy oprocentowanie kredytu na poziomie 1,60 stopy redyskonta weksli NBP w stosunku rocznym, jednak można liczyć na finansowanie do 80 proc. wartości przedsięwzięcia.

Zabezpieczenie

Warto wiedzieć, że zabezpieczenie kredytu pod dofinansowanie do działalności agroturystycznej jest ustalane indywidualnie przez poszczególne banki. Ponadto instytucje finansowe pobierają jednorazową prowizję od udzielenia dofinansowania, która wynosi 1,5 procent od kwoty kredytu. Okres kredytowania wynosi maksymalnie pięć lat. Można również w tym okresie liczyć na roczną karencję w spłacie kredytu. Odsetki od kredytu są rozliczane i płatne w miesięcznych ratach.

Banki finansujące

Aby skorzystać z kredytu w ramach dofinansowania do działalności agroturystycznej, można udać się do następujących banków:

  • SGB Bank S.A. oraz zrzeszone banki spółdzielcze w Spółdzielczej Grupie Bankowej,
  • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz zrzeszone z nimi banki spółdzielcze,
  • Bank Ochrony Środowiska S.A.,
  • BS w Łosicach,
  • BS w Radzyniu Podlaskim,
  • SBR Bank w Szepietowie.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.05.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
948 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt Citi Simplicity z ratą 20 zł/m-c 20.5.2016 11:40 przez:
Wiki

forum o kredytach

Forum o lokatach
Kiedy dostanę zwrot podatku, do którego dnia? 18.7.2014 9:58 przez:
pinacOLAda
EKOprofit BOŚ Bank - czy warto otworzyć tam konto? 11.3.2016 15:47 przez:
Kadża

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Prywatnie z czy NFZ? 31.7.2014 16:19 przez:
jadzia303

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Działalność 4.2.2016 9:37 przez:
kotelka

forum finansowe dla firm

Forum GSM
smsy premium w T-Mobile 12.8.2015 13:36 przez:
Robert Sierant,

forum gsm