O kredytach gotówkowych

2015-05-05
Kredyt a wpis do KRD za mandat za jazdę bez biletu

Znalezienie się w Krajowym Rejestrze Długów BIG jest niezwykle proste i często jest wynikiem nawet drobnych zaniedbań. Warto ich jednak unikać, gdyż konsekwencje mogą być dość poważne. Czy do KRD można trafić za mandat drogowy od policji lub za od "kanara" za jazdę komunikacją miejską bez biletu?

www.comperia.pl
2015-05-05
Szukasz taniego kredytu? Oprocentowanie to nie jedyny jego koszt

Decyzję o wyborze konkretnego produktu kredytowego uzależniamy przede wszystkim od kosztów, jakie będziemy musieli ponieść. Niestety sama wysokość oprocentowania w skali roku nie powie nam wszystkiego o rzeczywistych kosztach takiego zobowiązania.

www.comperia.pl
2015-05-04
Gdzie wziąć kredyt na 10000 zł? Ranking: maj 2015

Najtańszym sposobem na zdobycie dodatkowych środków pieniężnych z możliwością przeznaczenia ich na dowolny cel pozostają kredyty gotówkowe. Do którego banku najlepiej wybrać się w maju po 10000 zł?

www.comperia.pl
2015-04-30
Ile zarabia komornik?

Jeszcze 3 lata temu średnie miesięczne zarobki komornika oscylowały wokół kwoty 46 tys. zł i można się domyślać, że w roku 2015 poziom tych zarobków wcale nie spadł. Takich poborów mógłby pozazdrościć niejeden menedżer lub prezes średniej firmy. Sprawdźmy, ile teraz zarabia komornik i dlaczego aż tyle.

www.comperia.pl
2015-04-29
Krajowy Rejestr Długów - jak sprawdzić siebie?

Krajowy Rejestr Długów był pierwszym polskim biurem informacji gospodarczej. Został utworzony w 2003 roku, by gromadzić, przechowywać oraz udostępniać informacje o dłużnikach. Podpowiadamy, jak sprawdzić siebie na liście dłużników KRD.

www.comperia.pl
2015-04-29
Kredyt przez Internet bez wychodzenia z domu - które banki go oferują?

W sytuacji, gdy nagle potrzebujemy gotówki, lecz nie mamy czasu ani możliwości chodzenia od banku do banku i sprawdzania różnych ofert, możemy skorzystać z kredytu przez Internet. Pożyczkę otrzymamy, wypełniając wniosek online. Które banki oferują takie usługi?

www.comperia.pl
2015-04-29
Jak wybrać kredyt najlepszy na rynku?

Wybór najlepszego kredytu na rynku wcale nie jest łatwy. Na pewno nie warto kierować się przy tym reklamami czy informacjami marketingowymi. Potrzebna jest dokładna analiza, uwzględniająca nasze potrzeby finansowe. Przeczytaj, jak ją przeprowadzić.

www.comperia.pl
2015-04-27
Podliczamy koszty komornicze

Postępowanie sądowe to zaledwie pierwszy etap na drodze do odzyskania przez wierzyciela pieniędzy od dłużnika. Kolejne kroki podejmuje komornik, prowadząc egzekucję. Comperia.pl podlicza koszty komornicze i pokazuje, jak komornicy wyliczają wysokość swojego wynagrodzenia.

www.comperia.pl
2015-04-22
Czy różnice między kredytem a pożyczką są istotne?

W języku potocznym terminy kredyt i pożyczka używane są zamiennie. Od strony technicznej są to jednak dwa typy różnych produktów. Na czym polegają główne różnice między nimi i czy są one istotne dla samego konsumenta?

www.comperia.pl
2015-04-21
Kredyt studencki sposobem na opłacenie studiów

Studia dzienne na państwowych uczelniach są z założenia darmowe. Mimo wszystko nawet bezpłatna nauka bywa w rzeczywistości kosztowna. Wielu studentów musi zadbać o zakwaterowanie oraz utrzymanie się, z kosztami wiąże się również konieczność kupowania podręczników i pomocy naukowych, które - w zależności od kierunku studiów - mogą być dość drogie. Jak poradzić sobie z tymi wydatkami? Sposobem na to może być kredyt studencki.

www.comperia.pl
2015-04-20
Kredyt dla rolnika: kiedy brać, a kiedy unikać?

Jak w dzisiejszych czasach wyglądają polskie gospodarstwa rolne? Są to często małe, ale zrewolucjonizowane przedsiębiorstwa rolne z nowoczesnymi budynkami i sprzętem. Polski rolnik nie przypomina już tego sprzed kilkudziesięciu lat. Jest wykształconym inwestorem, stawiając na rozwój swojego gospodarstwa, a do tego potrzebuje środków finansowych. Sprawdźmy, kiedy opłaca się je pozyskać w ramach kredytów.

www.comperia.pl
2015-04-17
Dziura budżetowa - jak ją załatać?

O dziurze budżetowej często słyszymy w kontekście finansów państwa, ale podobny problem dotyczy finansów niejednego gospodarstwa domowego. Kłopoty najczęściej pojawiają się w czasie świąt lub wakacji. Sprawdźmy, jak można poradzić sobie z tym problemem i wyjść na prostą.

www.comperia.pl
2015-04-17
Ranking kredytów na 5 000 zł: kwiecień 2015

Zastrzyk gotówki, nawet w stosunkowo niewielkiej kwocie, może okazać się niezbędny w każdym momencie. Sprawdzamy więc, w którym banku najtaniej i na jakich warunkach możemy pożyczyć 5 000 zł.

www.comperia.pl
2015-04-16
Ranking kredytów na 10 000 zł: kwiecień 2015

Nowy miesiąc przynosi kolejne zmiany na rynku kredytów gotówkowych. Tym razem sprawdzamy, który bank pożyczy nam 10 000 złotych na najkorzystniejszych warunkach.

www.comperia.pl
2015-04-15
Wszystko o dopłatach unijnych dla rolników na 2015 rok

30 grudnia ubiegłego roku rząd przyjął nowy projekt ustawy o dopłatach bezpośrednich, które będą wypłacane w latach 2015-2020. W założeniu zmiany mają doprowadzić do modernizacji sektora żywnościowego, ułatwiając obrót zdrową żywnością. Oto informacje o dopłatach unijnych dla rolników, przygotowane przez Comperia.pl. 

www.comperia.pl
2015-04-15
KNF ostrzega: raty kredytów mogą wzrosnąć!

Żyjemy teraz w czasach rekordowo niskich stóp procentowych. Dotyczy to nie tylko polskiego rynku bankowego, ale również stóp ustalanych za granicą, w najważniejszych gospodarkach świata. Mimo wszystko niskie stopy procentowe, prędzej czy później, wzrosną. Ostrzega przed tym sama KNF.

www.comperia.pl
2015-04-15
Jak skorzystać z szybkiej pożyczki na Poczcie?

Bank Pocztowy przygotował dla swoich klientów nową ofertę pożyczkową. Chcąc zrobić konkurencję instytucjom pozabankowym, Pocztowy proponuje szybką pożyczkę bez oprocentowania, ale za to z 20-proc. prowizją.

www.comperia.pl
Najnowsze porady