O kredytach gotówkowych

2015-05-20
Raty Allegro: nasza opinia

Zakupy na raty w serwisie Allegro oznaczają tak naprawdę zaciągnięcie kredytu w Alior Banku lub w mBanku, bo to właśnie te dwie instytucje współpracują z poznańskim portalem. Pośrednikiem w zawieraniu umów jest zaś PayU S.A. 

www.comperia.pl
2015-05-19
Zgubiłeś dowód? Sprawdź, czy masz szansę na kredyt

Dowód osobisty to podstawowy dokument, wymagany przez instytucje finansowe, gdy chcemy zaciągnąć kredyt. Co jednak, gdy zgubiliśmy dowód, nowego jeszcze nie otrzymaliśmy, a potrzebujemy pilnie pieniędzy? Sprawdźmy, czy w takiej sytuacji mamy szansę na pożyczkę.

www.comperia.pl
2015-05-19
Kredyt a minimalny okres zatrudnienia na umowę o pracę

Umowa o pracę na czas nieokreślony jest formą zatrudnienia dającą największe szanse na otrzymanie kredytu. Jaki jest minimalny okres uzyskiwania dochodu z tego źródła?

www.comperia.pl
2015-05-15
Przedawnienie należności - na co może liczyć dłużnik?

Przedawnieniu podlegają różne należności finansowe, w tym kredyty. Wyłączone są z niego tymczasem niektóre roszczenia majątkowe, np. o zniesienie współwłasności. Jakie obowiązki i prawa ma dłużnik po przedawnieniu wierzytelności?

www.comperia.pl
2015-05-15
Konto dla młodych PKO BP: nasza opinia

Poznaj naszą recenzję Konta dla Młodych w PKO Banku Polskim.

www.comperia.pl
2015-05-15
Lista banków, które pożyczą na umowę-zlecenie

Uzyskując dochody z tytułu umowy-zlecenia, mamy szansę na kredyt niemal w każdym banku w Polsce. Nie zawsze jednak jest to proste. Sprawdź, na jakich zasadach pożyczysz pieniądze, pracując na "śmieciówce".

www.comperia.pl
2015-05-15
Które banki udzielą kredytu na umowę o dzieło?

Analizując oferty banków w Polsce, można dojść do wniosku, że otrzymanie kredytu przez osoby zatrudnione na umowę o dzieło nie jest trudne. Większość instytucji akceptuje ten dochód, ale wymaga odpowiedniego stażu pracy.

www.comperia.pl
2015-05-15
Banki nie lubią księży? O kredytach dla osób duchownych

Otrzymanie kredytu przez osobę duchowną w Polsce jest dość trudne, ale nie niemożliwe. Wiele zależy od tego, czy znajdujący się w potrzebie finansowej ksiądz posiada możliwy do udokumentowania dochód.

www.comperia.pl
2015-05-13
Top 10 kredytów na 5000 zł: maj 2015

Niskie stopy procentowe zachęcają do zaciągania kredytów, które stają się bardziej dostępne. To doskonała okazja, żeby sfinansować dawno odkładany remont lub wyjechać w końcu na wakacje. Oto top 10 kredytów na 5000 zł.

www.comperia.pl
2015-05-13
Na czym polegają raty annuitetowe?

Każdy kredyt należy spłacać i to nie tylko pożyczony w banku kapitał, ale również odsetki. Spłata długu rozłożona jest na raty - równe (annuitetowe) bądź malejące. Sprawdź, gdzie leży różnica.

www.comperia.pl
2015-05-13
Na czym polega samodzielna windykacja on-line?

Korzystając z windykacji zewnętrznej, musimy się liczyć z niemałymi kosztami. Czy jest jakiś sposób, aby je zredukować i płacić mniej? Otóż jest. Dobrym rozwiązaniem okazać się może samodzielna windykacja on-line. Na czym polega i jak można z niej skorzystać?

www.comperia.pl
2015-05-12
Kredyt bez zdolności kredytowej

Bank, zanim udzieli kredytu konsumentowi, ma obowiązek sprawdzenia jego zdolności kredytowej. Instytucja finansowa musi zweryfikować dochody i wydatki kredytobiorcy, a także sprawdzić jego historię kredytową w BIK. Po takiej analizie wielu klientów nie ma szans na otrzymanie kredytu w banku. Gdzie zatem dostaną pożyczkę bez zdolności kredytowej?

www.comperia.pl
2015-05-12
Kredyt dla młodej osoby bez zdolności kredytowej

Osoby wnioskujące o bankowe kredyty powinny spełniać dwa podstawowe warunki - powinni posiadać odpowiednią zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową w BIK-u. A jakie szansę mają na kredyt młodzi ludzie, którzy nie posiadają jeszcze żadnej zdolności kredytowej?

www.comperia.pl
2015-05-11
Kiedy dojdzie do przerwania biegu przedawnienia?

Zapisy dotyczące przedawnienia roszczeń znajdują się w Kodeksie cywilnym i innych ustawach. Nie mogą być skracane, ani wydłużane w umowie. Terminy te są liczone od momentu wymagalności roszczenia. Gdy jednak bieg przedawnienia zostanie przerwany, oznacza to, że zaczyna on biec od nowa. W jakich sytuacjach do tego dojdzie?

www.comperia.pl
2015-05-08
Czym jest poręczenie cywilne?

Poręczenie cywilne to umowa, poprzez którą poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie w chwili niewykonania zobowiązania przez dłużnika. Jak powinna być zawarta taka umowa i jakie są skutki jej zawarcia?

www.comperia.pl
2015-05-06
Ranking najtańszych kredytów na 20000 zł: maj 2015

Osoby zainteresowane zaciągnięciem kredytu na dowolny cel w kwocie 20 000 zł mają do wyboru wiele ofert. Sprawdzamy, które banki pożyczą na najkorzystniejszych warunkach (czyli najtaniej).

www.comperia.pl
2015-05-05
Renta rodzinna po zmarłym mężu a kredyt

Wdowa ma duże szanse na pobieranie renty rodzinnej po zmarłym mężu, ale po spełnieniu określonych warunków. Czy po przyznaniu renty może starać się o kredyt bankowy, jeśli nie posiada innego źródła dochodu?

www.comperia.pl
Najnowsze porady