O kredytach gotówkowych

2015-05-19
Zgubiłeś dowód? Sprawdź, czy masz szansę na kredyt

Dowód osobisty to podstawowy dokument, wymagany przez instytucje finansowe, gdy chcemy zaciągnąć kredyt. Co jednak, gdy zgubiliśmy dowód, nowego jeszcze nie otrzymaliśmy, a potrzebujemy pilnie pieniędzy? Sprawdźmy, czy w takiej sytuacji mamy szansę na pożyczkę.

www.comperia.pl
2015-05-19
Kredyt a minimalny okres zatrudnienia na umowę o pracę

Umowa o pracę na czas nieokreślony jest formą zatrudnienia dającą największe szanse na otrzymanie kredytu. Jaki jest minimalny okres uzyskiwania dochodu z tego źródła?

www.comperia.pl
2015-05-15
Przedawnienie należności - na co może liczyć dłużnik?

Przedawnieniu podlegają różne należności finansowe, w tym kredyty. Wyłączone są z niego tymczasem niektóre roszczenia majątkowe, np. o zniesienie współwłasności. Jakie obowiązki i prawa ma dłużnik po przedawnieniu wierzytelności?

www.comperia.pl
2015-05-15
Konto dla młodych PKO BP: nasza opinia

Poznaj naszą recenzję Konta dla Młodych w PKO Banku Polskim.

www.comperia.pl
2015-05-15
Lista banków, które pożyczą na umowę-zlecenie

Uzyskując dochody z tytułu umowy-zlecenia, mamy szansę na kredyt niemal w każdym banku w Polsce. Nie zawsze jednak jest to proste. Sprawdź, na jakich zasadach pożyczysz pieniądze, pracując na "śmieciówce".

www.comperia.pl
2015-05-15
Które banki udzielą kredytu na umowę o dzieło?

Analizując oferty banków w Polsce, można dojść do wniosku, że otrzymanie kredytu przez osoby zatrudnione na umowę o dzieło nie jest trudne. Większość instytucji akceptuje ten dochód, ale wymaga odpowiedniego stażu pracy.

www.comperia.pl
2015-05-15
Banki nie lubią księży? O kredytach dla osób duchownych

Otrzymanie kredytu przez osobę duchowną w Polsce jest dość trudne, ale nie niemożliwe. Wiele zależy od tego, czy znajdujący się w potrzebie finansowej ksiądz posiada możliwy do udokumentowania dochód.

www.comperia.pl
2015-05-13
Top 10 kredytów na 5000 zł: maj 2015

Niskie stopy procentowe zachęcają do zaciągania kredytów, które stają się bardziej dostępne. To doskonała okazja, żeby sfinansować dawno odkładany remont lub wyjechać w końcu na wakacje. Oto top 10 kredytów na 5000 zł.

www.comperia.pl
2015-05-13
Na czym polegają raty annuitetowe?

Każdy kredyt należy spłacać i to nie tylko pożyczony w banku kapitał, ale również odsetki. Spłata długu rozłożona jest na raty - równe (annuitetowe) bądź malejące. Sprawdź, gdzie leży różnica.

www.comperia.pl
2015-05-13
Na czym polega samodzielna windykacja on-line?

Korzystając z windykacji zewnętrznej, musimy się liczyć z niemałymi kosztami. Czy jest jakiś sposób, aby je zredukować i płacić mniej? Otóż jest. Dobrym rozwiązaniem okazać się może samodzielna windykacja on-line. Na czym polega i jak można z niej skorzystać?

www.comperia.pl
2015-05-12
Kredyt bez zdolności kredytowej

Bank, zanim udzieli kredytu konsumentowi, ma obowiązek sprawdzenia jego zdolności kredytowej. Instytucja finansowa musi zweryfikować dochody i wydatki kredytobiorcy, a także sprawdzić jego historię kredytową w BIK. Po takiej analizie wielu klientów nie ma szans na otrzymanie kredytu w banku. Gdzie zatem dostaną pożyczkę bez zdolności kredytowej?

www.comperia.pl
2015-05-12
Kredyt dla młodej osoby bez zdolności kredytowej

Osoby wnioskujące o bankowe kredyty powinny spełniać dwa podstawowe warunki - powinni posiadać odpowiednią zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową w BIK-u. A jakie szansę mają na kredyt młodzi ludzie, którzy nie posiadają jeszcze żadnej zdolności kredytowej?

www.comperia.pl
2015-05-11
Kiedy dojdzie do przerwania biegu przedawnienia?

Zapisy dotyczące przedawnienia roszczeń znajdują się w Kodeksie cywilnym i innych ustawach. Nie mogą być skracane, ani wydłużane w umowie. Terminy te są liczone od momentu wymagalności roszczenia. Gdy jednak bieg przedawnienia zostanie przerwany, oznacza to, że zaczyna on biec od nowa. W jakich sytuacjach do tego dojdzie?

www.comperia.pl
2015-05-08
Czym jest poręczenie cywilne?

Poręczenie cywilne to umowa, poprzez którą poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie w chwili niewykonania zobowiązania przez dłużnika. Jak powinna być zawarta taka umowa i jakie są skutki jej zawarcia?

www.comperia.pl
2015-05-06
Ranking najtańszych kredytów na 20000 zł: maj 2015

Osoby zainteresowane zaciągnięciem kredytu na dowolny cel w kwocie 20 000 zł mają do wyboru wiele ofert. Sprawdzamy, które banki pożyczą na najkorzystniejszych warunkach (czyli najtaniej).

www.comperia.pl
2015-05-05
Renta rodzinna po zmarłym mężu a kredyt

Wdowa ma duże szanse na pobieranie renty rodzinnej po zmarłym mężu, ale po spełnieniu określonych warunków. Czy po przyznaniu renty może starać się o kredyt bankowy, jeśli nie posiada innego źródła dochodu?

www.comperia.pl
2015-05-05
Kredyt a wpis do KRD za mandat za jazdę bez biletu

Znalezienie się w Krajowym Rejestrze Długów BIG jest niezwykle proste i często jest wynikiem nawet drobnych zaniedbań. Warto ich jednak unikać, gdyż konsekwencje mogą być dość poważne. Czy do KRD można trafić za mandat drogowy od policji lub za od "kanara" za jazdę komunikacją miejską bez biletu?

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl