O kredytach gotówkowych

2015-05-28
Kredyt na meble nie musi być drogi

Meble są podstawowym wyposażeniem naszych mieszkań i domów, trudno więc sobie je wyobrazić, bez tych podstawowych sprzętów. Coraz częściej tez sprzęty tego typu mogą być kupione na tanie raty 0%.

www.comperia.pl
2015-05-28
Szanse na kredyt bez udokumentowanego dochodu

Otrzymanie kredytu w banku wiąże się zazwyczaj z koniecznością przedstawienia różnego rodzaju dokumentów, w tym również potwierdzających źródło i wysokość dochodu. W pewnych sytuacjach można jednak pożyczyć pieniądze bez udokumentowania swoich zarobków.

www.comperia.pl
2015-05-27
Jak długo bank rozpatruje wniosek o kredyt?

Jeśli potrzebujemy pieniędzy, nie warto zostawiać złożenie wniosku kredytowego na ostatnią chwilę. Sprawdź, ile czasu może zająć bankowi rozpatrzenie wniosku o pożyczkę i od czego jest to uzależnione.

www.comperia.pl
2015-05-27
Co przerywa bieg przedawnienia długów?

Przedawnienie długu oznacza, że w przyszłości dłużnik będzie mógł skutecznie uchylać się od zapłaty należności względem wierzyciela, powołując się przed sądem właśnie na fakt przedawnienia. By jednak do niego doszło, musi upłynąć wiele czasu, a bieg procesu może być w prosty sposób przez wierzyciela przerywany.

www.comperia.pl
2015-05-26
Najwyższe kwoty kredytów, czyli ile maksymalnie pożyczy bank

Kredyt bankowy to dobry sposób, żeby sfinansować zakup lub remont albo wymarzone wakacje, nie wspominając już o zdobyciu własnego mieszkania. Podobnie w przypadku firm jest to wygodne i skuteczne rozwiązanie, by przeprowadzić ważne inwestycje, rozwinąć przedsiębiorstwo lub wspomóc płynność finansową. Sprawdź, na jaką maksymalnie kwotę możesz liczyć w ramach bankowego kredytu.

www.comperia.pl
2015-05-26
Ile kredytu dostanę w 2015 przy pensji minimalnej?

Płaca minimalna w Polsce w 2015 roku to 1750 zł brutto, przy czym netto wynosi 1286,16 zł. Czy taka kwota wystarczy do ubiegania się o kredyt bankowy?

www.comperia.pl
2015-05-26
Jak wziąć kredyt bez umowy o pracę?

Brak etatu nie musi być wcale przeszkodą, by zaciągnąć w banku kredyt. Podejście instytucji finansowych do kwestii oceny zdolności i wiarygodności klientów jest już na tyle elastyczne, że bez większych problemów można pożyczyć pieniądze bez umowy o pracę. Ważne, żeby spełnić kilka dodatkowych warunków.

www.comperia.pl
2015-05-26
Czy po przedawnieniu długów można spać spokojnie?

Fakt przedawnienia roszczeń wcale nie oznacza, że dług zostaje po prostu anulowany. Wierzyciel nadal może próbować go odzyskać. Trudno więc powiedzieć, żeby w takiej sytuacji dłużnik mógł spać spokojnie.

www.comperia.pl
2015-05-25
Jak wyjść z długów?

Kredyty gotówkowe, zadłużenia w postaci limitów na kartach kredytowych, kredyty ratalne… Często zdarza się, że klienci banków nie mają szans na wyjście z długów. Czy rzeczywiście?

www.comperia.pl
2015-05-22
Ile pożyczki dostanę przy wynagrodzeniu minimalnym?

Od stycznia br. minimalna pensja w Polsce wynosi 1750 zł brutto. Czy otrzymując wynagrodzenie w takiej wysokości, można otrzymać pożyczkę w banku, a jeśli tak to w jakiej wysokości?

www.comperia.pl
2015-05-22
Na ile kredytu pozwoli pensja minimalna?

Poziom naszych zarobków ma największy wpływ na to, ile bank będzie skłonny pożyczyć nam pieniędzy. Przy wysokich dochodach nie ma, z reguły, problemu z zaciągnięciem kredytu, ale kłopot pojawić się może, gdy nie zarabiamy zbyt dużo. Sprawdźmy, na jak wysoką pożyczkę pozwoli pensja minimalna.

www.comperia.pl
2015-05-21
Miałeś zaległości w ratach? Bank pożyczy Ci, ale drożej

Czy zaległości w spłacie kredytu mogą mieć wpływ na możliwość zaciągnięcia kolejnej pożyczki? Niestety, mogą. Sprawdziliśmy, jak zapatrują się poszczególne banki na problem spóźnialskich klientów, wnioskujących o nowe kredyty.

www.comperia.pl
2015-05-21
Kredyt przy umowie na czas określony: lista banków, które zaakceptują dochód

Umowa o pracę na czas określony umożliwia zaciągniecie kredytu w banku. Istotny jest jednak minimalny okres zarobkowania. Które banki i na jakich zasadach akceptują ten dochód?

www.comperia.pl
2015-05-21
Marża, prowizja, oprocentowanie - jak wybrać najlepszy kredyt?

Każdego dnia widujemy wiele ogłoszeń zachęcających do wzięcia kredytu. Banki kuszą niską marżą, ofertami bez prowizji i ekspresową wypłatą pieniędzy. Czy te oferty faktycznie się od siebie różnią? Jak wybrać najkorzystniejszą pożyczkę i nie zwariować przy porównywaniu różnych propozycji?

www.comperia.pl
2015-05-21
Sposoby na poskromienie długów kredytowych

Kredyty gotówkowe, wyczerpany limit na kartach kredytowych, debet w koncie i zadłużona hipoteka – tak wygląda rzeczywistość wielu gospodarstw domowych. Życie od raty do raty to nieustanny stres i prawdziwa udręka. Co zrobić, by rozprawić się z długami i odsapnąć od obciążenia w domowym budżecie?

www.comperia.pl
2015-05-20
Praca za granicą a kredyt. Który bank pożyczy?

Jeśli pracujemy za granicą, możemy mieć problem z otrzymaniem kredytu w banku w Polsce. Co prawda część instytucji udziela takich pożyczek, jednak należy spełniać pewne warunki. Do którego banku powinna więc skierować się po kredyt osoba zarabiająca za granicą?

www.comperia.pl
2015-05-20
Sprzedawanie długów od podstaw

Firmy w naszym kraju nierzadko muszą borykać się z przeterminowanymi fakturami. Wiele niespłaconych należności może być niebezpieczne dla przedsiębiorstwa, zagrażając jego płynności finansowej. W tej sytuacji często długi są sprzedawane. Czy jednak warto to robić? Przyglądamy się temu od podstaw.

www.comperia.pl
Najnowsze porady