O kredytach gotówkowych

2013-11-28
Jak poprawić swój BIK?

Historia kredytowa jest przedmiotem wielu mitów, w wyniku których konsumenci często myślą o niej jak o czymś negatywnym. Kredytobiorcy zazwyczaj boją się BIK-u, który przecież tylko przechowuje dane na temat wszystkich zaciąganych w Polsce pożyczek. Należy przy tym pamiętać, że – stosując się do kilku zasad – każdy może zbudować pozytywną historię kredytową, by BIK już nigdy nie zagrażał powodzeniu naszego wniosku kredytowego.

www.comperia.pl
2013-11-28
Niższe oprocentowanie czy mniejsza prowizja?

W reklamach banki zwykle kuszą klientów niskim oprocentowaniem lub zerowymi prowizjami za udzielenie kredytu. Rzadko kiedy obie formy ulg są łączone, więc konsument staje przed wyborem – albo zdecydować się na kredyt z niskim oprocentowaniem, albo wziąć pożyczkę bez prowizji. Co w rzeczywistości okazuje się lepsze?

www.comperia.pl
2013-11-27
Uważaj na formularze informacyjne o kredytach konsumenckich

Ustawa o kredytach konsumenckich z 18 grudnia 2011 r. miała uchronić Polaków przed ukrytymi kosztami, zapisywanymi w umowach drobnym drukiem. Niestety, mimo wprowadzenia jednolitych formularzy informacyjnych, instytucje finansowe nadal zwiększają koszty pożyczek o dodatkowe opłaty, których istnienia kredytobiorcy często nie są świadomi.

www.comperia.pl
2013-11-26
Jak nie odziedziczyć spadku z długami bankowymi?

Spadek na ogół kojarzy się z zyskami, jakie otrzymujemy podczas obejmowania majątku po zmarłym. Niestety, niekiedy zdarza się, że zamiast oczekiwanej fortuny dziedziczymy jedynie zobowiązania finansowe. Czy da się nie odziedziczyć spadku z długami bankowymi?

www.comperia.pl
2013-11-26
Czy kredyt odnawialny w koncie jest drogi?

Kredyt odnawialny, zwany inaczej kredytem lub limitem w koncie, to jeden z najpopularniejszych rodzajów kredytów konsumpcyjnych. Pozostaje tylko zadać sobie pytanie, czy tego typu pożyczka jest korzystna, czy raczej należy do kategorii tych droższych form finansowania?

www.comperia.pl
2013-11-26
Kredyt a umowa śmieciowa

Banki z reguły wymagają od klientów wnioskujących o kredyt udokumentowania ich zdolności kredytowej. Najbardziej pożądaną formą zatrudnienia jest oczywiście umowa o pracę – i to na czas nieokreślony. A co, jeżeli pracujemy na tzw. „umowy śmieciowe”, czyli umowy-zlecenia lub o dzieło? Czy o pieniądzach z banku musimy zapomnieć?

www.comperia.pl
2013-11-25
Jak uzyskać umorzenie kredytu studenckiego?

Kredyt studencki to tani kredyt dla osób uczęszczających na studia wyższe, niezależnie od uczelni czy trybu nauki. Dzięki preferencyjnym zasadom kredyty studenckie są nisko oprocentowane, a ich spłata rozpoczyna się dopiero w dwa lata po zakończeniu okresu nauki. Dodatkowo niektórzy kredytobiorcy mogą liczyć na umorzenie zobowiązania. Jak je uzyskać? Odpowiadamy poniżej.

www.comperia.pl
2013-11-25
Jak działa kredyt odnawialny w koncie?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów kredytów konsumenckich wśród Polaków jest kredyt odnawialny w koncie. Limit w ROR jest o tyle korzystny, że po jednorazowym złożeniu wniosku o jego przyznanie - i, oczywiście, po jego pozytywnym rozpatrzeniu przez bank - mamy zapewniony stały dostęp do gotówki, który uaktywnia się w momencie, gdy własne pieniądze na rachunku się wyczerpią.

www.comperia.pl
2013-11-25
Jak przebiega rezygnacja z kredytu?

Z kredytów konsumpcyjnych Polacy korzystają coraz częściej, jednak aż co piątego kredytobiorcę tuż po podpisaniu umowy nachodzą wątpliwości co do tego, czy zaciągając najnowsze zobowiązanie, rzeczywiście postąpił słusznie. W części przypadków podobne przemyślenia kończą się decyzją o odstąpieniu od umowy kredytowej. Pamiętajmy, że rezygnacja z pożyczki jest możliwa w każdym banku – prawo do niej gwarantuje ustawa o kredytach konsumenckich z 18 grudnia 2012 roku.

www.comperia.pl
2013-11-25

Po kilku minionych kwartałach słabnącego zainteresowania konsumentów rynkiem kredytów hipotecznych II kwartał 2013 roku przyniósł zdecydowane ożywienie. Polacy pożyczają chętniej, decydując się na większe kwoty. Taka koniunktura sprzyja wzrostowi sprzedaży krzyżowej, czyli powszechnie stosowanej przez banki metodzie cross-sellingu. Na czym polega ten mechanizm?

www.comperia.pl
2013-11-25
Co musisz wiedzieć o zabezpieczeniach kredytów?

Udzielając kredytu, bank praktycznie zawsze wymaga od kredytobiorcy ustanowienia odpowiedniego zabezpieczenia, które dawałoby wierzycielowi większą gwarancję na odzyskanie długu. W przypadku pożyczek oferowanych klientom indywidualnym, możemy wyróżnić pięć form zabezpieczeń. Sprawdź, co powinieneś o nich wiedzieć.

www.comperia.pl
2013-11-25
Zawieszanie rat kredytu - czy prolongata się opłaca?

Jeśli spłata kredytu zaczyna nam mocno doskwierać, w niektórych przypadkach można zawiesić kolejne raty na pewien czas. Tylko, czy prolongata się w ogóle opłaca? Okazuje się, że wysłanie swojego zobowiązania na wakacje nie zawsze jest rozwiązaniem korzystnym dla dłużnika. 

www.comperia.pl
2013-11-25

Istnieją sposoby na to, by - stosując się do kilku prostych zasad - uzyskać od banku najlepsze z dostępnych warunki kredytowania. Rzadko kiedy ot tak, zupełnie bez naszego wysiłku, zostanie zaproponowana nam oferta najkorzystniejsza, czyli najmniej kosztowna. Kredyt gotówkowy może być dużo tańszy od tego, który jest standardowo proponowany klientom ze zdolnością kredytową, jeśli przykładowo posiadamy w interesującym nas banku konto, doniesiemy dodatkowe zaświadczenia lub po prostu zaczniemy się targować. Sprawdź, co jeszcze może zadziałać na Twoją korzyść!

www.comperia.pl
2013-11-24
Czy przy umowie-zlecenie masz szansę na kredyt gotówkowy?

Niestety, w dzisiejszych czasach zatrudnienie na umowę o pracę powoli staje się rzadkością. Trudności w zdobyciu stałej posady mają zwłaszcza ludzie młodzi. Początkowo tzw. "umowy śmieciowe" (umowy-zlecenia i o dzieło) mogą nadto nie przeszkadzać w codziennym życiu, jednak problemy wyraźnie dają o sobie znać w momencie rozpoczęcia starań o przyznanie kredytu gotówkowego.

www.comperia.pl
2013-11-24

Czasem bywa tak, że pożyczenie od banku pieniędzy jest zdecydowanie łatwiejsze, niż ich oddanie. Zwłaszcza, jeśli wśród naszych zobowiązań znajdzie się kilka różnych kredytów, spłaty kart kredytowych i limitów w kontach osobistych. Finansowe tarapaty lubią pojawiać się bez ostrzeżenia i warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Kiedy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

www.comperia.pl
2013-11-23
Czy pracujący za granicą mają szansę na kredyt gotówkowy?

Zanim bank udzieli finansowego wsparcia wnioskującemu o nie, najpierw sprawdza wysokość jego miesięcznych dochodów i wiarygodność kredytową. Problem pojawia się wówczas, gdy przyszły kredytobiorca jest zatrudniony poza granicami naszego kraju. Czy pracujący za granicą mają jakąkolwiek szansę na kredyt gotówkowy w Polsce?

www.comperia.pl
2013-11-23
Na co zwracać uwagę w umowie o kredyt konsumencki?

Wielu z nas nierzadko zmaga się z kłopotami finansowymi, którymi sukcesywnie stara się zaradzić. W sytuacji, kiedy zastrzyk dodatkowej gotówki wydaje się konieczny, warto rozważyć możliwość zaciągnięcia kredytu. Zanim jednak do tego przystąpimy, należy dowiedzieć się, na co zwracać uwagę w umowie o kredyt konsumencki, by nie popełnić kosztownego błędu.

www.comperia.pl
Najnowsze porady