O kredytach gotówkowych

2015-06-11
Skąd dowiadywać się o aktualnie najlepszych ofertach kredytów?

Kredyt to popularny sposób na finansowanie zarówno dużych inwestycji mieszkaniowych, jak i drobnych zakupów lub remontów. Polacy chętnie pożyczają pieniądze w bankach, ale także w firmach pożyczkowych. Skąd jednak możemy dowiedzieć się o aktualnie najlepszych ofertach?

www.comperia.pl
2015-06-10
Najpierw alimenty, potem raty - kolejność ściągania długów

Gdy przeciwko jednemu dłużnikowi toczy się kilka spraw egzekucyjnych, kolejność zaspokajania wierzytelności reguluje art. 1025 Kpc. Ustawodawca w tych przepisach wyszczególnił ważniejsze należności pod kątem interesu społecznego oraz znaczenia dla postępowania egzekucyjnego. Najpierw alimenty, potem raty - taka jest kolejność ściągania długów. 

www.comperia.pl
2015-06-09
Czy poręczyciel musi mieć zdolność kredytową?

Niejednokrotnie, aby móc skorzystać z kredytu, banki wymagają na kliencie dodatkowe zabezpieczenie w postaci polisy, weksla, jak również poręczenia osoby trzeciej. Podobnie jak sam kredytobiorca, tak i poręczyciel musi wykazać się przez bankiem zdolnością kredytową.

www.comperia.pl
2015-06-09
Bankowy tytuł egzekucyjny, czyli jakie prawa ma bank?

Bankowy tytuł egzekucyjny jest dokumentem urzędowym, którego treść i formę precyzuje szczegółowo art. 96 Prawa bankowego. Może być on wystawiony przez instytucję kredytową w przypadku podjęcia czynności bankowych. Jakie prawa daje BTE bankowi?

www.comperia.pl
2015-06-09
Kredyt konsolidacyjny czy refinansowy?

Kredyt konsolidacyjny nie jest tym samym, co kredyt refinansowy, chociaż w obydwu przypadkach celem jest ułatwienie uregulowania dotychczas posiadanych zobowiązań. Warto sprawdzić, czym różnią się te kredyty i który będzie dla nas odpowiedni.

www.comperia.pl
2015-06-09
Wnioskowanie o kredyt w wielu bankach może zaszkodzić

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi sezon urlopowy. Wiele osób będzie chciało pożyczyć pieniądze, by sfinansować letnie wyjazdy. Nie warto jednak w tym celu odwiedzać zbyt wielu banków, ponieważ każdy z nich wyśle zapytanie o nas do BIK-u, a zbyt wiele takich zapytań może zamknąć drogę po pożyczkę.

www.comperia.pl
2015-06-05
Kredyt studencki - jak to działa?

Osoby chcące kontynuować naukę po ukończeniu matury, lecz nieposiadające na to pieniędzy, mogą skorzystać z kredytu studenckiego. Jest to tani sposób na sfinansowanie dalszej nauki, zwłaszcza dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Sprawdźmy, jak działa taki kredyt.

www.comperia.pl
2015-06-05
Weksel in blanco - komu może zaszkodzić?

Weksle stanowią wygodną i tanią formę zabezpieczenia pożyczek, kredytów lub umów. Podpisując weksel, zgodnie z porozumieniem stron, powstaje zobowiązanie wekslowe osoby składającej podpis na tym dokumencie. Sprawdźmy, komu taki weksel może zaszkodzić. 

www.comperia.pl
2015-06-04
Dokumentowanie dochodu - czego wymagają banki?

Jeszcze kilka lat temu większość osób zarabiających uzyskiwała dochody z dwóch podstawowych źródeł: umowa o pracę lub prowadzona działalność gospodarcza. Ostatnio coraz więcej Polaków pracuje jednak na umowę-zlecenie lub o dzieło. Sprawdźmy zatem, czego wymagają banki przy dokumentowaniu dochodu.

www.comperia.pl
2015-06-03
Prawa windykatorów

Nie spłaciłeś swoich zobowiązań wobec banku i sprawa trafiła do firmy windykacyjnej? Dowiedz się, jak toczy się postępowanie windykacyjne i jakie prawa ma windykator. 

www.comperia.pl
2015-06-02
Zasady spłaty kredytu studenckiego

Kredyt studencki jest tanim rozwiązaniem na sfinansowanie utrzymania studenta podczas nauki, ponieważ młody człowiek nie musi w tym czasie spłacać rat tego kredytu. Po zakończeniu nauki dług musi jednak zostać zwrócony. Opisujemy, na jakich warunkach się to odbywa.

www.comperia.pl
2015-06-02
Nie mam na ratę pożyczki - co mnie czeka?

Nie spłacasz rat kredytu w terminie? Dowiedz się, z jakimi konsekwencjami musisz się liczyć. 

www.comperia.pl
2015-06-02
Jaki staż pracy pozwoli ubiegać się o kredyt?

Uzyskanie kredytu hipotecznego może być skomplikowane. Pod uwagę jest branych wiele czynników, które mogą polepszyć lub pogorszyć szanse danej osoby na kredyt. Nie tylko wysokość dochodów jest tutaj istotną kwestią. Bardzo ważny jest także minimalny staż pracy.

www.comperia.pl
2015-06-02
Jakie źródła dochodów akceptują banki przy kredytach?

Kredyty bankowe jeszcze kilkanaście lat temu były dostępne głównie dla osób pracujących na etacie lub dla przedsiębiorców. Rozwój rynku usług bankowych, wzmożona konkurencja i coraz szersza grupa osób, które zarabiają w inny sposób, spowodowały, że banki stały się o wiele bardziej elastyczne, akceptując w przypadku wnioskodawców wiele różnorodnych źródeł dochodów.

www.comperia.pl
2015-05-29
Pożyczki SKOK: nasza opinia

Pomimo różnych zawirowań związanych ze SKOK-ami, ich oferta nadal może być interesującą alternatywą dla produktów finansowych proponowanych przez banki. Dotyczy to również kredytów gotówkowych. Czy jednak naprawdę pożyczki w SKOK-ach są tanie, jeśli należy ponieść jeszcze dodatkowe koszty, by zostać członkiem kas?

www.comperia.pl
2015-05-29
Do którego banku po kredyt z dotacją na agroturystykę?

Myślisz o otworzeniu własnej działalności agroturystycznej? Dowiedz się, na jakie wsparcie możesz liczyć i jakie banki Ci go udzielą. 

www.comperia.pl
2015-05-28
Jak radzić sobie z długami kredytowymi?

Gdy zaciągamy kredyty, szczególnie długookresowe, nie myślimy, że nasza dobra sytuacja finansowa może się zmienić. Los jednak lubi płatać figle i każdemu może przytrafić się coś, co zachwieje domowym budżetem, a wtedy pojawiają się problemy. Sprawdźmy, jak radzić sobie z długami kredytowymi.

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl