O kredytach gotówkowych

2015-06-29
Kiedy konsument może liczyć na pomoc KNF?

Komisja Nadzoru Finansowego jest głównym podmiotem kontrolującym rynek finansowy w Polsce. Czy z pomocy KNF mogą korzystać również konsumenci w pojedynczych sprawach?

www.comperia.pl
2015-06-29
Kara za jazdę bez biletu - płacić czy nie płacić?

Aż 90% Polaków jeździ komunikacją miejską, ale co szósty nie kupuje biletu - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie KRD. W rejestrze BIG-u figuruje coraz więcej gapowiczów, a ich dług to już 245 mln zł.

www.comperia.pl
2015-06-29
Twój dowód stracił ważność? Możesz mieć problem z kredytem

Dowód osobisty jest podstawowym dokumentem identyfikacyjnym w Polsce. Jeśli utracił on ważność, jego właściciel może napotkać wiele trudności nie tylko podczas potrzeby załatwienia sprawy urzędowej, ale także w banku, gdy zechce uzyskać kredyt.

www.comperia.pl
2015-06-29
Koniec kredytów na (nowy) dowód?

Nowe dowody osobiste miały być krokiem wprzód - tymczasem w przypadku bankowości może być zupełnie odwrotnie. Podanie miejsca zameldowania przez klienta (przede wszystkim - kredytobiorcy) ciągle jest wymagane, a nie zawsze bank zadowoli się złożonym na piśmie oświadczeniem. Czy to może oznaczać koniec kredytów na dowód?

www.comperia.pl
2015-06-29
Jak działa Bankowy Rejestr?

Na jakich zasadach działa System Bankowy Rejestr i co powinniśmy o nim wiedzieć? Sprawdź informacje mające istotne znaczenie dla każdego kredytobiorcy.

www.comperia.pl
2015-06-25
Jak wykreślić się z czarnej listy dłużników?

Już 200 zł długu wystarczy, by zostać wpisanym do bazy Krajowego Rejestru Długów. Jak można oczyścić swoje nazwisko z miana niesolidnego dłużnika, jeśli trafiliśmy na listę KRD?

www.comperia.pl
2015-06-25
Dlaczego jestem w KRD?

Krajowy Rejestr Dłużników Biuro Informacji Gospodarczej SA to instytucja, której działanie opiera się na tworzeniu ogólnopolskiej bazy danych dłużników. Jak i za co można trafić do KRD?

www.comperia.pl
2015-06-24
Kredyt na oświadczenie a zmyślony pracodawca

W kredycie na oświadczenie nie musimy przedstawiać z firmy zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Wystarczy, że poda się takie dane samemu, wypisując je na specjalnym formularzu. Czy to jednak oznacza, że możemy podać zmyślonego pracodawcę, a pożyczkę i tak dostaniemy?

www.comperia.pl
2015-06-23
Jazda bez biletu - czy trafię na listę KRD?

Aż 90% mieszkańców Polski deklaruje, że korzysta z komunikacji miejskiej, jednak co szósty z nich nie kupuje biletu. Długi gapowiczów odnotowane w Krajowym Rejestrze Długów wzrosły już do 245 mln zł. Kiedy za jazdę bez biletu trafimy na listę KRD?

www.comperia.pl
2015-06-22
Kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym: analizujemy ofertę

Bank Pocztowy zaproponował nową propozycję dla swoich klientów: Lekkostrawny Kredyt Konsolidacyjny, który umożliwia spłatę pożyczek w innych bankach. Trzeba się jednak spieszyć, bo oferta jest ważna tylko do końca lipca 2015 roku. Czy warto skorzystać? Analizujemy.

www.comperia.pl
2015-06-22
Najtańsze kredyty na wesele: lato 2015

Wesele to bardzo ważna okazja w życiu wielu osób. Wiąże się ono jednak z dużymi wydatkami. W takiej sytuacji pomocny okaże się kredyt gotówkowy. Sprawdź najtańsze propozycje oferowane w 2015 roku.

www.comperia.pl
2015-06-19
Wakacyjne promocje kredytowe 2015

Promocje kredytowe to dobra okazja, aby pożyczyć pieniądze z banku taniej niż standardowo - przynajmniej w teorii. Sprawdźmy zatem, co oferują banki tuż przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego 2015.

www.comperia.pl
2015-06-19
Kredyt bez etatu

Trudna sytuacja na rynku pracy sprawiła, iż banki muszą być bardziej elastyczne w pozyskaniu kredytobiorcy. W związku z taką sytuacją instytucje finansowe coraz przychylniej patrzą na inne poza umową o pracę - źródła dochodu, takie jak umowy-zlecenia i o dzieło.

www.comperia.pl
2015-06-19
Ranking kredytów na 50 000 zł: czerwiec 2015

Jeśli szukasz kredytu na 50 000 zł, uważaj, żeby nie przepłacić. Przy tak wysokiej kwocie nawet 1 p.p. różnicy w oprocentowaniu może poważnie zmienić stan Twojego konta. Sprawdź razem z nami, które banki pożyczą w czerwcu najtaniej.

www.comperia.pl
2015-06-18
WIBOR 3M, czyli dlaczego rata kredytu się zmienia

Spłacając kredyt, często mamy do czynienia ze zmianą wysokości rat - pomimo wyboru spłaty w ratach równych. Za wszystkie podwyżki i obniżki rat miesięcznych przy kredytach złotowych odpowiada WIBOR - zwykle 3M. Jak wpływa ten czynnik na ratę kredytu?

www.comperia.pl
2015-06-16
Komu pomoże skarga do UOKiK-u?

Nie wszyscy Polacy wiedzą, jak bronić swoich interesów w walce z nieuczciwymi przedsiębiorcami czy bezdusznymi instytucjami finansowymi. Pomóc w tym - i to za darmo - może tymczasem m.in. UOKiK. Dowiedz się, w jakich sytuacjach skarga do UOKiK-u pomoże.

www.comperia.pl
2015-06-16
Poręczenie kredytu - co warto wiedzieć?

Poręczenie kredytu bliskiej osobie zazwyczaj traktujemy jako rodzaj przysługi. Gdy ktoś z rodziny lub przyjaciół prosi nas o stanie się żyrantem, zazwyczaj zgadzamy się, by nie urazić nikogo swoją odmową lub wątpliwościami. Tymczasem realia kredytowe mogą być różne. Niespłacone zobowiązania mogą obciążać poręczycieli. Zanim zdecydujemy się na podobne zobowiązanie, warto dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.

www.comperia.pl
Najnowsze porady