O kredytach gotówkowych

2016-12-18
Ranking kredytów na święta: grudzień 2016

Czy kupiłeś już gwiazdkowe prezenty dla najbliższych? To ostatni dzwonek - do Świąt Bożego Narodzenia pozostał już tylko tydzień! Dla wszystkich, którzy dopiero teraz będą poszukiwać dodatkowej gotówki na prezenty świąteczne, przygotowaliśmy małą ściągawkę z listą najtańszych kredytów na 3000 zł.

www.comperia.pl
2016-11-30
Umowa kredytu jest niezgodna z prawem? Tu uzyskasz bezpłatną pomoc

Nie jesteś pewny, czy umowa kredytowa przedstawiona przez bank, SKOK lub firmę pożyczkową jest zgodna z prawem? Podpowiadamy, gdzie zgłosić się po bezpłatną pomoc w wyjaśnianiu zawiłości umów kredytów i pożyczek.

www.comperia.pl
2016-11-28
Ile wynosi prowizja od spłaty pożyczki?

Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim bank-i i SKOK-i mają prawo pobierać prowizję od wcześniejszej spłaty pożyczki. Właśnie zamierzałeś pozbyć się swojego zadłużenia przed czasem i teraz obawiasz się kosztów? Nie musisz się o nic martwić. W praktyce mało które banki korzystają ze swojego przywileju.

www.comperia.pl
2016-11-24
Pozaodsetkowe, czyli jakie? O rodzajach kosztów kredytowych

Chcesz wiedzieć, co kryje się pod płaszczem kosztów pozaodsetkowych, które z miesiąca na miesiąc nabierają na znaczeniu w ofertach bankowych kredytów? Koniecznie musisz to przeczytać.

 

www.comperia.pl
2016-11-19
RRSO zawsze wyższe od oprocentowania kredytu. Oto powód, dlaczego tak jest

Nie zastanawiało Cię nigdy, dlaczego RRSO kredytu jest zawsze większą wartością niż oprocentowanie nominalne? Czasem wręcz przewyższa je kilkukrotnie. Jak to możliwe? My już wiemy! Wszytko ze względu na zmianę wartości pieniądza w czasie.

www.comperia.pl
2016-11-13
BIK od kuchni: jak czytać Profil Kredytowy Plus?

Przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu na mieszkanie i chcesz upewnić się, że Twoja historia kredytowa Ci na to pozwoli? A może właśnie bank odrzucił Twój wniosek kredytowy, a Ty nie wiesz, dlaczego? Sprawdź, jak działa Profil Kredytowy Plus, naucz się czytać raporty BIK i dowiedz się tego, co wiedzą Tobie banki. Zobacz, jakie to proste!

www.comperia.pl
2016-10-21
Umorzenie kredytu bankowego: wszystko, co musisz o tym wiedzieć

Czy wiesz, że kredyt bankowy może zostać umorzony? By tak się stało, muszą wystąpić okoliczności, które dadzą kredytobiorcy prawo do domagania się od banku zamknięcia długu bez konieczności spłaty zadłużenia.

www.comperia.pl
2016-10-18
Od jakiej kwoty kredyt przestaje być konsumencki?

Planujesz kredyt na wysoką kwotę? Pamiętaj, że jeśli chcesz podlegać przywilejom nakładanym przez ustawę o kredycie konsumenckim, nie możesz od banku pożyczyć za dużo.

www.comperia.pl
2016-10-11
Czym WIBID różni się od WIBOR-u?

WIBOR, WIBID, stopy referencyjne... enigmatycznie brzmiących terminów finansowych, które pojawiają się zarówno w umowach pożyczek, jak i lokat, jest wiele. Dziś w prostych słowach wyjaśnimy Wam te kluczowe dla poprawnego zrozumienia najważniejszych rodzajów umów, jakie większości konsumentom przychodzi podpisywać z bankami.

www.comperia.pl
2016-09-28
O nielegalnych zapisach w umowach kredytowych

Uważasz, że bank - zatrudniający sztab prawników - zawsze stoi na lepszej pozycji względem konsumenta? No cóż - trudno temu zaprzeczyć. To jednak nie znaczy, że banki mogą wychodzić poza prawo, stosując nielegalne zapisy w umowach kredytowych. Zobacz, jak dowodzić swoich praw, gdy podejrzewamy, że bank nie jest wobec nas uczciwy.

www.comperia.pl
2016-09-14
Gdzie najtaniej? Ranking kredytów na 5000 zł: wrzesień 2016

Wakacje poczyniły znaczne spustoszenia w Twoim portfelu? Może potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki na wyprawkę szkolną dla dziecka? Jeśli tak, koniecznie poznaj ranking najtańszych kredytów bankowych na 5000 zł.

www.comperia.pl
2016-08-28
Zmiany w kredytach studenckich 2016. Nawet 1000 zł miesięcznie

Nawet 1000 zł miesięcznie - aż tyle mogą otrzymywać od tego roku uczniowie szkół wyższych, decydujący się na tani kredyt studencki. To o 200 zł miesięcznie więcej niż w roku ubiegłym. To jednak nie koniec zmian na lepsze. O kredyt od teraz będzie dużo łatwiej.

www.comperia.pl
2016-08-25
Czy warto konsolidować? Zobacz, kiedy to się nie opłaca

Konsolidacja to szybki sposób na "zamiecenie długów pod dywan". Podpisujemy umowę i kilka kredytów zamienia się w jeden, a nam robi się dużo lżej. Przynajmniej chwilowo, bo konsolidacja może się nie opłacać. Zobacz, kiedy nie warto się jej podejmować.

www.comperia.pl
2016-07-29
Poręczenie kredytu: prawa i obowiązki żyranta

Poręczenie jest chętnie stosowanym przez banki zabezpieczeniem kredytowym. I trudno się temu dziwić - gdy sam kredytobiorca uchyla się od spłaty długu, raty musi przejąć na siebie żyrant. Oprócz obowiązków poręczyciel ma jednak i określone prawa. Czy pozwolą mu one wyjść obronną ręką z sytuacji, w której kredytobiorca nie chce zwrócić bankowi należności?

www.comperia.pl
2016-07-11
Jak poprawić zdolność kredytową? Wypróbuj 5 trików!

Bank nie chce pożyczyć Ci tylu pieniędzy, ilu potrzebujesz? Jest na to sposób. I to całkiem prosty. Wystarczy zastosować jeden z 5 popularnych trików, które zawsze działają.

www.comperia.pl
2016-07-06
Jak poskromić długi? Pożyczka hipoteczna vs karta kredytowa

Czasem kredyt konsolidacyjny nie jest dokładnie tym rozwiązaniem, które pozwoli nam szybko i tanio pozbyć się bieżących długów. Jeśli zadłużenie opiewa na pokaźną kwotę, warto pomyśleć o pożyczce hipotecznej. Jeśli zaś co miesiąc brakuje nam kilkuset złotych w portfelu, idealnym rozwiązaniem - zamiast popularnej chwilówki - może być karta kredytowa.

www.comperia.pl
2016-06-28
Jak mądrze łączyć i przenosić kredyty?

Chcesz sprawić, by posiadane kredyty przestały obciążać Twój domowy budżet w takim stopniu, jak robią to obecnie? Możesz je połączyć, przenieść do innego banku lub renegocjować ich warunki. Sprawdź, co i kiedy się opłaca.

 

www.comperia.pl
Najnowsze porady