O kredytach gotówkowych

2015-04-01
Szybkie kredyty na oświadczenie dla firm - w których bankach ich szukać?

Kredyt na oświadczenie gwarantuje szybkość uzyskania środków i minimum formalności. Które banki oferują możliwość uzyskania ekspresowej pożyczki bez zaświadczeń na firmę?

www.comperia.pl
2015-03-31
Pożyczki dla bezrobotnych - gdzie ich szukać?

Slogany reklamowe przekonują nas, że pieniądze pożyczyć może praktycznie każdy, nawet osoba bezrobotna. Czy to rzeczywiście jest możliwe?

www.comperia.pl
2015-03-31
Kiedy i które długi się przedawniają?

Zwlekanie ze spłatą zadłużenia do czasu jego przedawnienia nie jest dobrym pomysłem. Przedawnienie funkcjonuje w prawie cywilnym, istnieje jednak wiele wyjątków i sytuacji, w których jego bieg zostaje przerwany. Warto poznać dokładne zasady ustalania, które długi uległy już przedawnieniu. Termin ten jest bowiem różny w zależności od tego, jakich zobowiązań dotyczy.

www.comperia.pl
2015-03-31
Na czym polegają wakacje kredytowe?

Zobowiązanie kredytowe to duża odpowiedzialność na wiele lat, szczególnie w przypadku kredytów hipotecznych. W sytuacjach kryzysowych lub gdy chcemy przez jakiś czas uwolnić się od comiesięcznej spłaty, możemy skorzystać z wakacji kredytowych. Na jakich warunkach i w jakim zakresie działa taka możliwość?

www.comperia.pl
2015-03-31
Kilku poręczycieli - który będzie spłacał kredyt?

W przypadku niskiej wiarygodności kredytowej kredytobiorca może włączyć do umowy poręczycieli. Poręczenie jest jednym z częściej stosowanych zabezpieczeń spłaty pożyczek. Taka opcja daje bankowi pewność, że w momencie niespłacania długu przez kredytobiorcę, zrobi to za niego poręczyciel. Kto jest zobowiązany do zwrócenia długu, jeśli kredyt zabezpieczało kilku żyrantów?

www.comperia.pl
2015-03-27
Przez telefon, Internet czy w oddziale - gdzie wziąć kredyt?

By pożyczyć od banku niezbędną gotówkę, nie musimy wcale fatygować się do oddziału. Wniosek możemy równie dobrze złożyć drogą internetową, a nawet za pomocą aplikacji mobilnej. Który sposób wnioskowania będzie najkorzystniejszy?

www.comperia.pl
2015-03-27
Dokąd po kredyt na wyciąg z konta?

W trakcie zaciągania kredytów i pożyczek bardzo ważnym argumentem przemawiającym na korzyść lub niekorzyść oferty danego banku lub firmy pożyczkowej jest ilość procedur i formalności. Gdzie unikniemy ich nadmiaru, pożyczając jedynie na wyciąg z konta?

www.comperia.pl
2015-03-25
117,6 mln zł - tyle winien jest bankom najbardziej zadłużony Polak

Jak podaje BIG InfoMonitor, przeterminowane zadłużenie Polaków na koniec 2014 roku wynosiło 40,94 mld zł. Niestety, ciągle wzrasta liczba klientów podwyższonego ryzyka. Najbardziej zadłużony Polak jest winien bankom aż 117,6 mln zł.

www.comperia.pl
2015-03-23
Konsolidacja nie tylko dla kredytów - spłacisz też kartę kredytową

Wielu posiadaczy kart kredytowych, nie potrafi z nich racjonalnie korzystać i nadmiernie się zadłuża. Czy w takiej sytuacji powstałe zadłużenia można skonsolidować?

www.comperia.pl
2015-03-23
Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu?

Proponując klientom kredyty gotówkowe, banki często zachęcają - lub wręcz obligują - kredytobiorców do skorzystania z ubezpieczenia spłaty zaciąganego długu. Taka polisa może jednak sporo kosztować, niekoniecznie zapewniając kredytobiorcy należytą ochronę.

www.comperia.pl
2015-03-21
Sprawdź, czy jesteś nadmiernie zadłużony

Jak wynika z danych BIG InfoMonitor, na koniec grudnia 2014 roku przeterminowane długi Polaków wynosiły prawie 41 mld zł, a rekordzista z województwa mazowieckiego był winien 117,5 mln zł. Nadmierne zadłużenie to poważny problem. Jak zdać sobie sprawę z zagrożenia, zanim będzie za późno?

www.comperia.pl
2015-03-21
SKOK a bank - najważniejsze różnice

W ostatnim czasie znowu głośno zrobiło się o SKOK-ach - i to w negatywnym kontekście. Okazuje się jednak, że niewielu Polaków wie, jakie są najważniejsze różnice między SKOK-iem a bankiem. 

www.comperia.pl
2015-03-20
Od kwietnia ubezpieczenia do kredytów mogą znacznie podrożeć

Już tylko tydzień mają banki na to, by wdrożyć zalecenia Rekomendacji U Komisji Nadzoru Finansowego, dotyczące sprzedaży wiązanej ubezpieczeń. Wszystko wskazuje na to, że polisy do kredytów mogą przy tym podrożeć.

www.comperia.pl
2015-03-20
Wiosenne wydatki - uważaj, by nie popaść w długi

Okres przedwiosenny to czas wzmożonych wydatków i licznych szaleństw zakupowych. Nic dziwnego. W sklepach roi się od promocji i ofert specjalnych. Jak nie dać się zwariować w tym zamieszaniu, by nie popaść w długi?

www.comperia.pl
2015-03-18
Bank upomina się o spłatę dawnego kredytu? Zgłoś przedawnienie

Jeśli bank upomina się o spłatę dawnego kredytu, czasami można zgłosić przedawnienie długu. Sprawdź, kiedy i jak to zrobić.

www.comperia.pl
2015-03-18
Kredyt na kredyt. Jak poradzić sobie z falą zadłużenia?

Kłopoty finansowe mogą dotknąć każdego kredytobiorcę, jednak najgorszym wyjściem w takiej sytuacji jest zaciąganie kolejnego kredytu na spłatę poprzedniego. Łatwo wpaść w pętlę zadłużenia, spłacając dług następnym zobowiązaniem. Jak zatem sobie radzić?

www.comperia.pl
2015-03-18
Gdy bank nie che pożyczyć tyle, ile potrzebujemy

W sytuacji, gdy potrzebujemy kredytu, zgłaszamy się do banku. Tam, po ocenie naszej wiarygodności i zdolności kredytowej, instytucja finansowa wydaje decyzję dotyczącą wnioskowanego zobowiązania. Co jednak robić, gdy bank nie chce pożyczyć takiej kwoty, jaką potrzebujemy?

www.comperia.pl
Najnowsze porady