08.09.2017, 14:45

Kredyty dla firm z gwarancją de minimis w Nest Banku

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Kredyty dla firm z gwarancją de minimis w Nest Banku

W ofercie kredytów dla firm Nest Banku ponownie zagościła Portfelowa Linia Gwarancyjna de minimis. Gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego mogą też posłużyć przedsiębiorcom jako zabezpieczenie dwóch innych rodzajów finansowania: BIZnest Kredytu w Ratach - Przedsiębiorca i BIZnest Kredytu w Ratach - Profesjonalista.

Z początkiem września Nest Bank przystąpił do rządowego programu "Wspierania przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego". Program został opracowany z myślą o mikro, małych i średnich firmach, które mają problem z uzyskaniem potrzebnego im finansowania na rozwój działalności czy bieżące wydatki.

Pomoc do 200 000 euro

W przypadku kredytów firmowych banki zwykle wymagają od przedsiębiorców wykazania i ustanowienia zabezpieczenia spłaty długu. Gdy przedsiębiorca nie jest w stanie sprostać takim wymogom, bo np. nie posiada jeszcze majątku o odpowiedniej wartości, często jest odprawiany z kwitkiem. Gwarancje de minimis mają stanowić pomoc w takich właśnie przypadkach. Korzystając z nich, gwarantem spłaty zadłużenia staje się BGK. oznacza to, że jeśli kredytobiorca w pewnym momencie nie będzie w stanie spłacać rat, obowiązek regulowania długu spadnie na BGK.

Maksymalna wartość pomocy, o jaką można się starać w ramach gwarancji de minimis, to łącznie 200 000 euro w okresie obejmującym bieżący rok podatkowy i 2 lata podatkowe go poprzedzające.

Brak dodatkowych opłat + rabaty

Osoby, które zdecydują się na kredyt z gwarancją de minimis, ponoszą jedynie koszty udzielenia i obsługi kredytu. Złożenie wniosku o udzielenie gwarancji jest bezpłatne.

W przypadku BIZnest Kredytu w Ratach dla przedsiębiorców i profesjonalistów Nest Bank dodatkowo stosuje preferencyjne warunki cenowe. Przedsiębiorca może liczyć na obniżoną prowizję lub niższą marżę. "Starą" nowością w ofercie banku jest też Portfelowa Linia Gwarancyjna de minimis dla mikrofirm, która już wcześniej była udostępniana przez bank.

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą i chciałbyś uzyskać kredyt z gwarancją, ale obawiasz się formalności, nie musisz się o nic martwić. Wypełnienie wniosku o udzielenie gwarancji to zaledwie kilka minut, a sam wniosek złożysz razem z wnioskiem o kredyt. Gwarancja jest udzielana na czas do 27 miesięcy, ale nie dłużej niż na okres kredytu + 3 miesiące. Gwarancja de minimis dla kredytu obrotowego stanowić może do 60% kwoty udzielonego kredytu. Uwaga! koszty kredytu (w tym odsetki) nie są objęte gwarancją.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (08.09.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
944 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora