12.06.2015, 15:21

Kredyt na franczyzę

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Kredyt na franczyzę

Niejednokrotnie szansą na udany biznes jest franczyza. Otrzymujemy pomysł, wypracowaną markę, jak również wsparcie firmy, której placówkę partnerską chcemy prowadzić. W zamian przedsiębiorca musi być jednak gotowy poświecić swoją energię, czas i pieniądze. Jednym ze sposobów na ich pozyskanie jest kredytowanie. Gdzie udać się po kredyt na rozwój sieci franczyzowej?

W Polsce coraz popularniejsze stało się prowadzenie działalności gospodarczej w ramach sieci franczyzowej. Koszty rozpoczęcia takiej działalności okazują się być często wysokie. Zwykle należy się liczyć z koniecznością wynajęcia i adaptacji lokalu na potrzeby działalności, trzeba też wnieść opłatę wstępną dla franczyzodawcy. Pamiętajmy również, że firma na początku może nie przynosić oczekiwanych zysków.

Środki na sfinansowanie franczyzy możemy pozyskać, starając się o kredyt. Banki udzielają pożyczek zarówno na otwarcie nowego biznesu, jak również posiadają produkty, w ramach których finansować można stricte franczyzę.

Kredyt BIZ na start

BIZ Bank oferuje kredyt na start dla przedsiębiorców, którzy rozpoczynają prowadzenie działalności. Franczyzobiorca może otrzymać od 20 000 zł do 100 000 zł na okres do 60 miesięcy. Kredytu nie trzeba zabezpieczać majątkiem własnym, nie ma potrzeby wskazywania poręczycieli. Brak też ograniczeń, jeśli chodzi o minimalny okres prowadzenia działalności, jednak sieć franczyzowa musi działać od przynajmniej 18 miesięcy.

Kredyt rozwój na Start w Idea Banku

Decydując się na franczyzę, skorzystać można z Kredytu na Start w Idea Banku. Środki uzyskane w ramach tego kredytu można wykorzystać na wiele sposobów, w zależności od rodzaju prowadzonej działalności. Przyznane zostanie do 350 000 zł, nawet na 10 lat. Bank oferuje oprocentowanie dostosowane do możliwości każdego przedsiębiorstwa, jak również pomoc w załatwieniu wszelkich formalności.

db Franchise Finance w Deutsche Banku

Deutsche Bank zaproponował db Franchise Finance, czyli ofertę finansowania sieci franczyzowych. Jest to unikalne rozwiązanie, uwzględniające możliwość otrzymania różnych typów kredytów. Franczyzobiorcy skorzystają z indywidualnego modelu finansowania, który zostaje przygotowywany pod kątem danej sieci franczyzowej. Uwzględnia się przeciętne potrzeby franczyzobiorców na finansowanie w chwili otwarcia działalności w ramach sieci lub w chwili dokonywania inwestycji wspólnych dla całej sieci. Również kwoty kredytów, waluty i okresy finansowania dostosowywane są do specyfiki sieci franczyzowej i jej franczyzobiorców.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (12.06.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
252 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Gdy kredyt na zakup to za mało.... 21.11.2018 21:09 przez:
Robert Sierant,
Kredyt na dokończenie domu 26.3.2018 13:12 przez:
Babel
Kredyt na mieszkanie dla osoby pracującej za granica? 3.5.2017 19:59 przez:
AdrianC

forum o kredytach

Forum finansowe dla firm
Gdzie po kredyt na dzialanosc. 8.3.2016 9:41 przez:
Brajan
Gdzie po kredyt na start? 20.1.2016 11:43 przez:
Cezary
Lepszy kredyt na działalność czy normalnie? 4.12.2015 13:09 przez:
daniel-kow

forum finansowe dla firm