23.04.2015, 08:25

Jak zapewnić firmie płynność finansową?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Jak zapewnić firmie płynność finansową?

Płynność finansowa firmy jest kluczowa dla jej dobrego funkcjonowania na rynku. Zatory w płatnościach i braki na koncie uniemożliwiają opłacanie terminowo faktur oraz innych należności. By firma działała jak najlepiej i ciągle się rozwijała, należy zadbać o dostęp do środków na takie ewentualności.

Wszelkie działania na rzecz poprawy płynności finansowej w firmie mają sens. Bez zapewnienia środków na funkcjonowanie działalności, firma może mieć poważne tarapaty, z niewypłacalnością i upadłością włącznie. Zadbajmy o to, by nigdy nie przytrafiło się to naszemu przedsiębiorstwu.

Limit w koncie firmowym

Limit w koncie firmowym to jedno z najwygodniejszych rozwiązań, które wspomoże firmę w trudnym okresie. Limit jest łatwo dostępny, można z niego dowolnie korzystać w razie potrzeby. Jest odnawialny i nie wymaga przy każdym skorzystaniu z dostępnych w ramach niego pieniędzy podpisywania umów, przechodzenia żmudnych procedur. Środki są dostępne, nie trzeba czekać na kolejną decyzję kredytową. Wystarczy jeden wniosek i jedna umowa. To bardzo dobre rozwiązanie dla firm, sprawdza się w praktyce i jest wygodne w stosowaniu.

Faktoring

Płynność finansową firmy zapewni także faktoring. To usługa, która gwarantuje firmie otrzymywanie należności z faktur na bieżąco. Pieniądze są wypłacane przez faktora, który obsługuje daną firmę. To rozwiązanie jest korzystne, jeśli wystawiamy wiele faktur z odroczonym terminem zapłaty.

Korzystając z faktoringu, zyskujemy środki od razu, nie musimy oczekiwać tygodniami na wpływ należności. To gwarantuje lepszą płynność finansową firmy. Korzyści płynące ze współpracy z firmą faktoringową są ogromne. Nie tylko otrzymujemy od razu środki finansowe za przekazane faktury, ale również otrzymujemy informacje na temat kontrahentów i ich wypłacalności. Firma faktoringowa może również prowadzić działania zmierzające do windykowania należności.

Windykacja długów

Windykacja należności także poprawi kondycję naszej firmy. Ściąganie długów nie należy do przyjemnych i łatwych zadań. Możemy tę kwestię zlecić zewnętrznej firmie, która specjalizuje się w działaniach windykacyjnych.

Prewencja przede wszystkim

Bieżące monitorowanie należności i wysyłanie przypomnień kontrahentom to działanie prewencyjne, które przynosi rezultaty. Od razu wysyłany jest sygnał informujący, że firma czuwa nad własnymi finansami i nie przeoczy terminu zapłaty. To może zmotywować opieszałych kontrahentów do bieżących rozliczeń w terminie.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (23.04.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Co wybrać dla dziecka polisę czy lokatę? 22.5.2014 11:30 przez:
Zuzulaw

forum o lokatach