31.03.2015, 10:29

Jak sprzedać niezapłacone faktury?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Jak sprzedać niezapłacone faktury?

Opóźnienia w płatnościach zdarzają się w wielu firmach. Oczekiwanie na uregulowanie zaległych rachunków jest nieprzyjemne i frustrujące. Zamiast biernie zastanawiać się, czy klient w ogóle uiści należność, można rozważyć odsprzedanie wierzytelności i mieć problem z głowy od ręki.

Wykup wierzytelności to usługa adresowana przede wszystkim do firm. To w biznesie najczęściej zdarzają się dotkliwe opóźnienia w otrzymywaniu pieniędzy za udzielone świadczenia lub sprzedany towar. Nie warto zwlekać i miesiącami odkładać decyzji o sprzedaży wierzytelności. Po długim czasie może to być już mało opłacalne rozwiązanie.

Jak sprzedać długi?

By sprzedać wierzytelność, należy przede wszystkim wybrać firmę windykacyjną, z którą chcemy współpracować. Najlepiej kierować się opiniami na temat działalności danej firmy. Wiele podmiotów działa na rynku od wielu lat, posiada przy tym ugruntowaną pozycję i dobrą renomę. Nie dajmy się skusić podejrzanym ofertom.

Gdy dokonamy już wyboru firmy windykacyjnej, reszta działań będzie szybka i prosta:

  1. Kontaktujemy się z wybraną firmą poprzez formularz on-line lub telefonicznie.
  2. Podajemy informacje związane z wierzytelnością i dłużnikiem, następnie czekamy na analizę naszej sprawy.
  3. Firma windykacyjna dokonuje analizy dłużnika. Weryfikuje jego sytuację i ustala, czy istnieje szansa na odzyskanie długu.
  4. W zależności od wyników analizy i dokładnych ustaleń, firma windykacyjna przygotowuje ofertę wykupu wierzytelności.

Jakie wierzytelności można sprzedać?

Najczęściej odsprzedawane są niezapłacone faktury, nakazy zapłaty, noty odsetkowe i weksle. Zdarzają się jednak indywidualnie ustalane wykupy wierzytelności innego typu. Nawet jeśli mamy do ściągnięcia jakiś nieszablonowy dług, warto skontaktować się z przedstawicielem wybranej firmy windykacyjnej i poprosić o analizę sytuacji.

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty, warto porównać i przeanalizować propozycje kilku firm. Zwróćmy uwagę na koszty danych operacji i na renomę wybranych instytucji. To gwarancja zadowolenia i odzyskania słusznej ilości środków.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.03.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
Problem z Ubezpieczeniem. 25.2.2019 20:30 przez:
Wybraniec18

forum o ubezpieczeniach