27.02.2015, 11:35

Skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie własnego biznesu?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie własnego biznesu?

Trudności na rynku pracy sprawiają, że wiele osób decyduje się na założenie własnej firmy. Problemem mogą być jednak pieniądze. Warto wiedzieć, dokąd udać się po kredyt na uruchomienie małego przedsiębiorstwa.

Wprawdzie sytuacja na rynku pracy zdaje się być opanowana i coraz mniej osób pozostaje bez zatrudnienia (w lutym stopa bezrobocia spadła do 13,9 proc.), to jednak nadal bezrobocie jest wysokie. W związku z tym wiele osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Często samozatrudnienie jest jedynym sposobem na pracę. Niestety, nierzadko są to decyzje nieprzemyślane i źle zaplanowane. Trzeba pamiętać, że najważniejsze na początku rozkręcania własnego biznesu są pieniądze, których zwykle wiele osób nie posiada, liczy bowiem na kredyty.

Start na kredyt

Zaczynanie działalności gospodarczej od kredytów jest najgorszym scenariuszem i kiepskim pomysłem na własny biznes. Niestety, najczęściej tak właśnie się dzieje. Tymczasem banki, z małymi wyjątkami, nie są zainteresowane finansowaniem przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają swoją działalność. Jest to dla kredytodawców zbyt duże ryzyko. Stąd i w ofercie bankowej niewiele pojawia się ofert dla nowych firm.

Banki dla firm

Istnieją takie banki, jak Idea Bank, FM Bank czy BIZ Bank, które posiadają rozbudowaną ofertę kredytową dla przedsiębiorców, w której znajdują się także pożyczki dla firm dopiero rozpoczynających działalność. Warto zapoznać się również z propozycjami mBanku czy ING Banku Śląskiego.

Pomoc ze środków unijnych

Bezrobotni zarejestrowani w urzędach pracy, którzy chcą rozkręcić własny biznes, mogą liczyć na wsparcie w postaci kredytów w ramach środków, które urzędy pracy posiadają na ten cel. Inne osoby mogą liczyć jedynie na banki. Jeżeli przy tym starania o kredyty poparte są albo programami unijnymi, albo gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego, jest szansa, że zostaną im one przyznane.

Oczywiście, nie ma żadnej pewności, że każdy, kto zgłosi się po kredyt dotowany, pieniądze otrzyma, ale warto się o takie wsparcie starać. Wiele zależy od wysokości kredytu, branży, w jakiej firma ma zamiar działać, planów rozwojowych, a także jej sytuacji finansowej. Krótko mówiąc: wiele zależy od biznesplanu.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.02.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Bank chce mi wypowiedzieć umowę dzisiaj, 8:54 przez:
Ula34

forum o kredytach

Forum o lokatach
Gdzie i za ile na narty? 4.12.2014 13:53 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl
ZUS i OFE 18.7.2014 14:25 przez:
moniuska20

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Płacenie ubezpieczenia 24.5.2014 16:58 przez:
maruda

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Skąd wziąć środki na rozwój firmy? 5.5.2016 12:11 przez:
berni
Skąd wziąć dofinansowanie do działalności? 30.12.2015 11:25 przez:
nikolas

forum finansowe dla firm