16.02.2015, 13:25

Ile kosztuje gwarancja de minimis?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ile kosztuje gwarancja de minimis?

Gwarancja de minimis to rozwiązanie skierowane dla małych i średnich przedsiębiorstw, które ma na celu pomoc w czasach spowolnienia gospodarczego. Ile kosztuje taka gwarancja? Dowiesz się tego poniżej!

Wielu przedsiębiorców słyszało o gwarancji de minimis, ale większość nie wie, czym ona właściwie jest i jak działa na korzyść firm. Zacznijmy więc od definicji.

Gwarancja de minimis – definicja

Gwarancja de minimis to jedna z form pomocy de minimis udzielana w ramach dopuszczalnej pomocy publicznej, a uzyskuje postać zabezpieczenia spłaty kredytu obrotowego lub inwestycyjnego dla mikro-, małych lub średnich przedsiębiorców (czyli sektora MŚP). To zabezpieczenie chroni bank, gdyby kredytobiorca nie był w stanie spłacić swojego zobowiązania terminowo - dzięki ograniczeniu ryzyka kredytowego bank chętniej pożyczy pieniądze potrzebującemu przedsiębiorcy. Gwarancja tego typu nie jest dotacją pieniężną i nie wiąże się bezpośrednio z przekazaniem środków finansowych przedsiębiorcy. 

Kredyty obrotowe de minimis w Alior Banku

Alior Bank umożliwia skorzystanie z gwarancji de minimis przy kredytach obrotowych:

  • kredycie w rachunku bieżącym,
  • kredycie nieodnawialnym na finansowanie bieżącej działalności,
  • kredycie odnawialnym na finansowanie bieżącej działalności

Jest to produkt dla firm z krótką historią kredytową oraz dla tych, które nie mają odpowiednio dużego majątku, aby zabezpieczyć jego spłatę.

Minimalne formalności

Po pierwsze, propozycja Alior Banku cechuje się minimalnym zestawem formalności. Kwestie związane z rządową gwarancją bank załatwiane są bezpośrednio w Alior Banku. Aby otrzymać kredyt z gwarancją, potrzeba tylko złożyć wniosek kredytowy i wniosek o udzielenie gwarancji.  

Na jaką ochronę można liczyć?

W ramach kredytu obrotowego w Alior Banku przedsiębiorstwa mogą liczyć na zabezpieczenie do 27 miesięcy w wysokości aż 60 proc. kwoty udzielonego kredytu - maksymalnie do 3,5 mln zł.

Ile to kosztuje?

Opłata za każdy rok obowiązywania gwarancji wynosi 0,5% od kwoty gwarancji. Jeśli gwarancja została udzielona przed 31 grudnia 2013 roku, opłata prowizyjna wynosiła 0 zł przez pierwszy roczny okres gwarancji. Za kolejny okres roczny opłata wynosiła 0,5 proc. kwoty gwarancji. Należy przy okazji zaznaczyć, że Alior Bank nie pobiera opłat za rozpatrzenie wniosku o udzielenie gwarancji.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (16.02.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
950 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Ile kosztuje korzystanie z pośredników kredytowych? 26.2.2016 16:05 przez:
ymcm

forum o kredytach

Forum o lokatach
Ile kosztuje eMakler w mbanku? 14.12.2015 15:24 przez:
marius

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ile kosztuje ubezpieczenie roweru? 6.9.2015 21:21 przez:
candyq

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Ile kosztuje księgowa? 4.5.2016 21:16 przez:
magda25
Ile kosztuje dobra strona internetowa? dzisiaj, 13:15 przez:
mirella

forum finansowe dla firm