10.12.2014, 10:29

Jak działa kredyt odnawialny dla firmy?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Jak działa kredyt odnawialny dla firmy?

Nagły brak pieniędzy, potrzeba pozyskania szybkiej gotówki na realizację celu czy nieoczekiwane wydatki powodują, że przedsiębiorcy sięgają po mało atrakcyjne kredyty oraz wysoko oprocentowane chwilówki. Tymczasem jednym z korzystniejszych rozwiązań w takiej sytuacji wydają się być kredyty odnawialne. Czym są i jak działają?

Z pewnością nieraz zdarzyło się każdemu, że trafiła się korzystna oferta zakupu, a my akurat nie mieliśmy gotówki. Nam brakowało pieniędzy, a do wypłaty zostało jeszcze kilka (lub więcej) dni. Również i przedsiębiorcy prowadzący własne firmy z pewnością nie raz stanęli pod ścianą, kiedy potrzebna była im dodatkowa gotówka z dnia na dzień.

W przypadkach niedoboru pieniędzy można sięgnąć po kredyt, ale najczęściej pozyskanie go trwa dzień lub dwa, a gdy mowa o przedsiębiorcach - nawet tydzień. Warto więc poszukać innego rozwiązania. A takim wydaje się być kredyt odnawialny.

Kredyt odnawialny sposobem na szybką gotówkę

Kredyty odnawialne to specyficzny rodzaj kredytu bankowego udzielanego klientowi zazwyczaj na okres roku, czyli 12 miesięcy. Jeśli spłaty linii odnawialnej są regularne, możemy po upływie roku skorzystać z jej przedłużenia.

Co ważne, środki pozyskane poprzez linię odnawialną możemy przeznaczyć na dowolny cel i wykorzystać je w dowolnym momencie trwania umowy kredytowej. Sama spłata linii jest bardzo prosta, ponieważ w momencie wykorzystania, czy to części, czy całości dostępnego limitu, po upływie miesiąca jesteśmy zobligowani do zwrotu całości bądź części środków na konto. Odsetki zaś naliczane są jedynie od kwoty pożyczonej.

Kredyt odnawialny pozwala przedsiębiorcom na stały dostęp do dodatkowej gotówki. Za obsługę tego rodzaju kredytu pobierana jest comiesięczna opłata, zgodnie z tabelą opłat danego banku.

Pozyskiwanie kredytu odnawialny

Procedura kredytowa w przypadku ubiegania się o przyznanie linii odnawialnej jest w zasadzie taka sama jak w przypadku kredytu czy pożyczki. Poza dowodem osobistym klient zobligowany jest również do przedstawienia w banku dokumentacji finansowej swojej firmy. Zdarza się również, zwłaszcza w przypadku klientów, którzy od dłuższego czasu posiadają w danym banku rachunek firmowy, na który wpływają należności, że wystarczającym dokumentem jest wyciąg z konta firmowego.

Na tej podstawie dostarczonych dokumentów ustalana jest zdolność kredytowa, od której zależy przyznanie linii kredytowej. W przypadku pozytywnej decyzji wystarczy tylko podpisanie umowy o przyznanie limitu, a środki w ramach niego jeszcze tego samego dnia będą do dyspozycji przedsiębiorcy na rachunku kredytowym. Należy pamiętać, że podobnie jak w przypadku kredytów, tak i w przypadku linii odnawialnej bank pobiera prowizję od przeprowadzonej transakcji.

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (10.12.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jak działają usługi cashcback 27.6.2014 11:00 przez:
Aśko

forum o kredytach

Forum o ubezpieczeniach
Finansowa emerytalna niezależność jak działa ? 26.5.2014 20:56 przez:
Agata7

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Jak działa BLIK? 10.12.2015 15:03 przez:
Mona-L
Jak działają raty na allegro ? 16.6.2014 12:55 przez:
Grzegorz

forum finansowe dla firm