30.10.2014, 14:43

Gdzie szukać pożyczek dla firm bez BIK i zaświadczeń?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Gdzie szukać pożyczek dla firm bez BIK i zaświadczeń?

Wiele osób prowadzących własną działalność gospodarcza zastanawia się, czy istnieją kredyty dla firm, oferowane przez banki bez sprawdzania wnioskodawcy w BIK-u i wymagania dostarczenia przez przedsiębiorcę dodatkowych zaświadczeń. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Początki prowadzenia własnej firmy bywają niezwykle trudne i wiążą się z dużym ryzykiem niepowodzenia całego przedsięwzięcia. Często na sam rozruch firmy i na doinwestowanie jej działalności przedsiębiorcy biorą rozmaite kredyty bankowe.

Co jednak zrobić, kiedy nasza firma, pomimo usilnych starań, popadła już w kłopoty finansowe, a banki nie chcą nam już udzielić pomocy z uwagi na zbyt niską zdolność kredytową? Gdzie możemy zwrócić się o pomoc? Gdzie można dostać w tej sytuacji kredyt bez BIK-u i zaświadczeń?

Po pierwsze - gdy posiadamy już zobowiązania kredytowe, powinniśmy zwrócić się do banku, który udzielił nam wcześniej pożyczki. W trudnej sytuacji możemy prosić o pomoc, restrukturyzację umowy, aby móc wybrnąć z trudnej sytuacji finansowej obronną ręką. Jednak jeżeli przedsiębiorstwo zmaga się z dużymi kłopotami finansowymi, to nie warto myśleć o zaciąganiu kolejnego kredytu, na pokrycie poprzedniego.

Oczywiście jakimś rozwiązaniem jest skorzystanie z propozycji firm pożyczkowych, które oferują swoje produkty nie tylko osobom fizycznym. Niestety ich oferty obarczone są wysokimi kosztami obsługi wierzytelności. Zaciągnięcie zobowiązania w takiej firmie pożyczkowej jest rozwiązaniem tymczasowym, nie niwelującym problemu. Niekiedy, zaciągając tego typu zobowiązanie, możemy wplątać się w jeszcze większe kłopoty, a długi naszego przedsiębiorstwa mogą lawinowo rosnąć.

Dobrym rozwiązaniem dla firm borykających się z kłopotami finansowymi są oferty przedsiębiorstw leasingowych. Nawet niekorzystna historia w BIK-u nie przekreśla definitywnie szansy na wydzierżawienie sprzętu niezbędnego do poprawy sytuacji finansowej naszej firmy.

Trudna sytuacja finansowa, w jakiej może znaleźć się przedsiębiorca, nie przekreśla całkowicie szansy na odbudowanie płynności finansowej i dalszego jej rozwoju. Nie należy bynajmniej załamywać rąk, lecz udać się na przykład do doradcy finansowego, który przeanalizuje sytuację naszej firmy i pomoże wybrać najbardziej optymalny wariant wyciągnięcia naszego przedsiębiorstwa z zapaści finansowej. 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.10.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
950 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Gdzie szukać prywatnych pożyczek? 7.8.2014 22:40 przez:
Micky
Pożyczka na 10 dni - gdzie najtaniej? 12.4.2016 15:40 przez:
jantrzeci

forum o kredytach

Forum o lokatach
Opłaty za konto w BZ WBK 25.5.2016 13:11 przez:
bronislaw

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Proama 4.9.2014 14:10 przez:
Gosiunia

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Kredyt dla studenta - czy to w ogóle mozliwe? 31.3.2016 11:00 przez:
marcel

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Telefon dla seniora 26.9.2014 17:45 przez:
Sali

forum gsm