05.11.2014, 08:18

Kredyt konsolidacyjny przydatny także dla firmy

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Kredyt konsolidacyjny przydatny także dla firmy

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej niejednokrotnie wiąże się z problemami finansowymi, które jeśli nie zostaną w porę zażegnane, mogą doprowadzić do poważnych kłopotów. Czy ich rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny?

Tak jak często osoby prowadzące własną działalność gospodarczą są narażone na różnego rodzaju problemy finansowe, tak równie często wspomagają oni swoją działalność różnego rodzaju kredytami. Kredyty obrotowe, celowe czy limity w rachunku bieżącym pozwalają uporać się z nierzetelnymi kontrahentami, opóźnieniami w odzyskiwaniu należności czy przejściowymi wahaniami na rynku, na którym działamy.

Niestety, im częściej korzystamy z kredytów, tym nasze zobowiązania względem banku rosną, a w pewnym momencie mogą doprowadzić do sytuacji, gdy opłacenie miesięcznej raty całkowicie zaburzy naszą płynność finansową i w praktyce pozbawi nas możliwości dalszego funkcjonowania. W takich sytuacjach rozsądne wydaje się być zaciągnięcie kolejnego kredytu, ale tym razem konsolidacyjnego.

Konsolidacja kilku kredytów w jedno zobowiązanie może być dobrym rozwiązaniem, jednak tylko w określonych przypadkach. Przede wszystkim należy liczyć się z faktem, iż nowy kredyt nie zmniejszy całkowitego kosztu pozostałego do spłaty, a jedynie pozwoli na obniżenie miesięcznych rat. Wprawdzie będziemy dzięki temu mogli zachować płynność finansową, ale przedłużenia okresu spłaty, a nierzadko również podwyższenie oprocentowania, z pewnością doprowadzą do tego, że z budżetu firmy ostatecznie zniknie przynajmniej kilka tysięcy złotych więcej.

Druga kwestia dotyczy momentu, w którym zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny. Jeśli zdecydujemy się na niego w momencie, gdy kłopoty ze spłatą rat już się pojawią, to musimy liczyć się z tym, że nasza zdolność kredytowa również będzie ograniczona. Co to oznacza? Niestety - mniej korzystne warunki kredytu, a nawet odmowę o udzieleniu wsparcia. Jeśli więc jesteśmy pewni, że tylko kredyt konsolidacyjny może wyciągnąć nas z problemu, warto zdecydować się na niego odpowiednio wcześniej.

Ostatnia, być może kluczowa kwestia dotyczy dostępności tego typu rozwiązań. Niestety nie wszystkie banki tak chętnie oferują firmom kredyty konsolidacyjne. Alternatywą dla nich są wówczas zwykłe kredyty przeznaczane na spłatę zadłużenia, nierzadko factoring, a także inne, dedykowane przedsiębiorcom produkty. Wśród nich znaleźć można jednak naprawdę kuszące propozycje, na czele z pożyczką hipoteczną, która nie tylko zmniejszy wysokość rat, ale też pozwoli na obniżenie oprocentowania.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (05.11.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1000 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Alior bank kredyt konsolidacyjny z pożyczka -30%.Opłaca sie ? 13.3.2016 18:06 przez:
marcinknap
kredyt konsolidacyjny 3.2.2016 16:57 przez:
krystin
kredyt konsolidacyjny na 20 tys. 28.1.2016 8:24 przez:
karol-l
Kredyt konsolidacyjny w Aliorze - naprawdę taki super? 29.12.2015 11:14 przez:
OlafLub
Czy dostanę kredyt konsolidacyjny? 8.7.2015 10:19 przez:
TBaran
Gdzie po kredyt konsolidacyjny? 3.6.2015 15:17 przez:
lincoln

forum o kredytach