17.10.2014, 16:24

Czy firma powinna korzystać z usług doradcy kredytowego?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 2 głosów)

Czy firma powinna korzystać z usług doradcy kredytowego?

Znalezienie dobrego doradcy kredytowego nie jest prostą sprawą – a chcąc uzyskać kredyt dopasowany do potrzeb własnej firmy, warto poradzić się osoby, która będzie potrafiła przedstawić nam skrupulatnie wady i zalety podpisania umowy z danym bankiem.

Zasada jest prosta: kredytu nie bierze się w pierwszym z brzegu banku, który oferuje promocję i najkorzystniejsze na rynku kredytowym – zdaniem kredytodawcy – warunki. Reklamy kredytów we wszystkich bankach są podobne, wszystkie mają „najlepsze i najtańsze” kredyty. Oferty marketingowe nijak mają się jednak do ofert rzeczywistych. Potrzebna jest konkretna analiza warunków poszczególnych produktów finansowych oraz odpowiednie dobranie kredytu do potrzeb i możliwości ubiegających się o nie. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i prowadzących działalność gospodarczą. Z tą różnicą, że dobór właściwego i korzystnego kredytu dla firmy jest trudniejszy niż w przypadku klientów indywidualnych. Najlepiej jeżeli przedsiębiorstwo poprosi o pomoc doradcę finansowego, który przedstawi co najmniej kilka wariantów korzystnych kredytów i, co najważniejsze, będzie potrafił dopasować kredyt do danej branży oraz potrzeb i możliwości finansowych firmy.

Comperia.pl doradza, jak znaleźć dobrego, skutecznego i rzetelnego doradcę. Najlepiej szukać go w uznanych na rynku doradztwa finansowego firmach, bowiem tam zazwyczaj pracują doświadczeni ludzie, obyci z problemami, a nie tylko z produktami bankowymi, doradzający również w kwestiach ubezpieczeń czy funduszy inwestycyjnych. Ważny jest pierwszy kontakt z doradcą, ponieważ po sposobie rozmowy z klientem można zorientować się, czy rzeczywiście jest on profesjonalistą.

W przypadku poszukiwania kredytów dla firm warto skorzystać z pomocy niezależnych doradców finansowych. Dlaczego? Niezależny doradca ma do przedstawienia wiele ofert różnych instytucji finansowych. Bankowy doradca kredytowy będzie reprezentował jedynie interesy swojego banku, co nie jest za bardzo korzystne dla klienta. Skuteczny i profesjonalny doradca finansowy to osoba z dużą wiedzą, punktualna i terminowa. Nie namawia swojego klienta do skorzystanie z pewnych rozwiązań, nie narzuca mu swojej woli, a tylko przedstawia konkretne korzyści z takich czy innych możliwości.

Kredyty dla firm zazwyczaj opiewają na wysokie kwoty i dlatego znalezienie odpowiedniego doradcy jest tak ważne. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy często korzystają z pomocy firm doradztwa finansowego. Istnieją różne kredyty dla przedsiębiorców, różne są branże, w których działają firmy, różna jest ich sytuacja finansowa, a także potrzeby. W związku z tym tak ważne jest dopasowanie kredytu do firm, do potrzeb i możliwości danego przedsiębiorstwa.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (17.10.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
872 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Czy firma Vivus może wpisać do bik 5.8.2015 13:30 przez:
bertele
Brak spłaty karty kredytowej w mbank 4.5.2015 9:38 przez:
korek

forum o kredytach

Forum finansowe dla firm
Czy firma windykacyjna może być przyjazna dla dłużnika? 6.7.2015 14:37 przez:
Anna Kopeć,
Leasing 28.8.2014 19:31 przez:
księżna kasja
Czy hosting jest bezpieczny? Można go jakoś ubezpieczyć? 31.7.2014 8:58 przez:
Chuck Norris II

forum finansowe dla firm