20.10.2014, 08:11

Jak wybrać biuro dla własnej firmy?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 2 głosów)

Jak wybrać biuro dla własnej firmy?

Problem ze znalezieniem odpowiedniej lokalizacji dla swojej firmy spędza sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy. Gdzie i jak szukać, aby znaleźć biuro, które spełni nasze oczekiwania?

Zgodnie z polskimi przepisami każdy przedsiębiorca posiadający zarejestrowaną działalność gospodarczą musi także posiadać jawną i określoną siedzibę. W wielu przypadkach tę rolę spełnia mieszkanie, ale profil działalności wielu firm uniemożliwia takie rozwiązanie. Co wtedy?

Pierwszym krokiem, na jaki decyduje się większość osób, jest poszukiwanie mieszkań komercyjnych do kupna lub pod wynajem. Wydaje nam się, że jest to najtańszy i najprostszy sposób organizacji własnego biura. Niestety rzeczywistość może bardzo szybko zweryfikować nasz pogląd na tę sprawę. Z danych statystycznych wynika, że mieszkania komercyjne stanowią tylko 4 proc. całego rynku, co przekłada się na ogromne trudności ze znalezieniem tego typu lokalu.

Dobrym rozwiązaniem może być poszukiwanie specjalne tworzonych powierzchni biurowych. W największych miastach mówimy zazwyczaj o imponujących biurowcach, choć w rzeczywistości większość z nich to mniejsze lokale użytkowe, dostosowane do potrzeb różnego rodzaju klientów, a więc w tym przypadku firm. Co więcej, jeśli dany lokal wynajmiemy lub zakupimy jeszcze na etapie realizacji inwestycji przez dewelopera, możemy liczyć na urządzenie jego wnętrza zgodnie z naszymi wymaganiami, zarówno estetycznymi, jak i praktycznymi. To sprawia, że trudno szukać lepszego rozwiązania, szczególnie, że tego typu biurowce i powierzchnie biurowe powstają w miejscach najbardziej atrakcyjnych z komercyjnego punktu widzenia.

Jeśli wybierzemy jednak drogę ku biurom z rynku wtórnego i mieszkaniom komercyjnym, również możemy liczyć na znalezienie interesującej nieruchomości. Problem polega na tym, że najlepsze okazje nie pojawiają się często, a do tego najatrakcyjniejsze lokalizacje są zajmowane na wiele lat do przodu i nawet w przypadku ich odstąpienia lista chętnych może być niezwykle długa.

Warto więc przeanalizować oferty deweloperów, gdyż może się okazać, że znajdziemy wśród nich biuro szyte na miarę.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (20.10.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
Jak wybrać dobre ubezpieczenie AC 31.7.2015 10:43 przez:
pracek

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Nazwa dla firmy- jak wybrać? 12.5.2017 12:33 przez:
roman_z
Jak wybrać sposób opodatkowania do firmy? 21.10.2015 8:26 przez:
OlafLub
Jak wybrać najlepszy faktoring? 15.7.2015 13:32 przez:
deb

forum finansowe dla firm