15.09.2014, 12:34

Czy firma ma szansę na kredyt online bez BIK i KRD?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Czy firma ma szansę na kredyt online bez BIK i KRD?

Nie ulega wątpliwości, że banki nieco złagodziły swoją politykę kredytową również w stosunku do firm. Czy oznacza to, że firmy mają teraz szanse nawet na kredyty online bez BIK i KRD?

Choć złagodzenie polityki kredytowej w stosunku do firm oznacza, że banki nieco łaskawszym okiem patrzą na granice zdolności kredytowej i w niektórych przypadkach uprościły procedury, to jednak nadal bardzo dokładnie sprawdzają historię kredytową wnioskodawców w BIK-u. Jeżeli okaże się, że firma nie spełnia określonych oczekiwań finansowych banku, to kredytu nie dostanie. A przecież wielu przedsiębiorców znajdujących się w takiej sytuacji stale poszukuje kredytów.

Zwykle firmy dość długo oczekują na decyzje banków w sprawie kredytów, a jak wiadomo, często wiele zależy od szybkich decyzji finansowych. Wówczas kredyt przez Internet, a na dodatek bez sprawdzania w BIK-u oraz BIG-ach, takich jak KRD, byłby naprawdę mile widziany. Niestety żadna firma nie dostanie kredytu w banku bez takiej weryfikacji. Jest to po prostu niemożliwe, takie są bowiem procedury bankowe i wymagania Komisji Nadzoru Finansowego. Ale jeśli przedsiębiorcy wyrażą taką chęć, mogą sięgnąć po kredyty online bez BIK-u w pożyczkowych firmach pozabankowych, które niejako się w takich kredytach specjalizują. Trzeba jednak pamiętać, że coraz mniej jest firm, które w ciemno udzielają kredytów, a poza tym tego rodzaju kredyty są dość drogie. Choćby z tego powodu, że firma pożyczkowa ryzykuje, więc każe sobie za to słono płacić. Nie da się też ukryć, że gdy chodzi o duże kwoty, również dokładnie zweryfikuje sytuację ekonomiczną firmy ubiegającej się o kredyt.

Kryzys powoli mija, ale nie oznacza to, że kłopoty polskich przedsiębiorców już się skończyły. Wprost przeciwnie – nadal każdego tygodnia wiele firm bankrutuje, nadal wiele nie radzi sobie na rynku, więc trudno dziwić się bankom, że są tak ostrożne w udzielaniu kredytów dla firm. Szczególnie dla tych, których historia kredytowa odnotowana przez Biuro Informacji Kredytowej i Krajowy Rejestr Długów nie jest najciekawsza. Czy w takiej sytuacji znajdzie się jakiś bank, który zaryzykuje udzielenie kredytu? Z pewnością nie i coraz częściej firmy pozabankowe także wolą się trzymać z daleka od takich klientów. Dlatego najlepiej nie zadłużać się, ale wiadomo, że przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej nie jest to takie proste.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (15.09.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
873 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Czy firma Vivus może wpisać do bik 5.8.2015 13:30 przez:
bertele
Brak spłaty karty kredytowej w mbank 4.5.2015 9:38 przez:
korek

forum o kredytach

Forum finansowe dla firm
Czy firma windykacyjna może być przyjazna dla dłużnika? 6.7.2015 14:37 przez:
Anna Kopeć,
Leasing 28.8.2014 19:31 przez:
księżna kasja
Czy hosting jest bezpieczny? Można go jakoś ubezpieczyć? 31.7.2014 8:58 przez:
Chuck Norris II

forum finansowe dla firm