21.08.2014, 10:41

Jak wybrać dobry kredyt na rozpoczęcie działalności?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8     / 10 (oddano 1 głosów)

Jak wybrać dobry kredyt na rozpoczęcie działalności?

Osoby decydujące się na własny biznes często nie myślą o tym, jak wybrać dobry kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Zastanawiają się, czy w ogóle dostaną kredyt.

Osoby decydujące się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej liczą na kredyty bankowe, które pomagają w rozkręceniu biznesu. Niestety, o takie kredyty nie jest teraz łatwo. Banki nie są już skore do udzielania pożyczek firmom rozpoczynającym działalność. Na palcach jednej ręki można policzyć banki, które udzielają takich kredytów, choć kredyty dla firm dopiero rozwijających się są udzielane. Firmy, które się o nie starają, powinny jednak funkcjonować na rynku od co najmniej 6–12 miesięcy.

Przedsiębiorca powinien wiedzieć, jakimi kierować się kryteriami przy wyborze jak najkorzystniejszego dla siebie kredytu – szczególnie, jeżeli chodzi o kredyt na rozpoczęcie działalności. Jest tych elementów sporo. Banki zaczynają powoli dostosowywać swoją ofertę do potrzeb przedsiębiorców, więc warto dokładniej ją przeanalizować. Zazwyczaj przedsiębiorcy, tak jak klienci indywidualni, szukają tanich kredytów przy jak najprostszych procedurach, korzystnych warunkach kredytowania i spłaty kredytów, a także przy minimum zabezpieczeń.

Jeżeli chodzi o zabezpieczenia, to łatwo wpaść w pułapkę. Najczęściej bank zobowiązują kredytobiorcę do ubezpieczenia kredytu. Przedsiębiorca może trafić na ofertę kredytu bez zabezpieczeń, ale bank zażąda wówczas skorzystania ze swoich dodatkowych produktów, chociażby takich jak konto bankowe czy karta kredytowa. Najczęściej kredyt dla nowych firm to wyższe oprocentowanie lub niższa maksymalna kwota kredytu. W takich przypadkach należy dokładnie analizować oferty bez zabezpieczeń.

Każdy kredyt, również kredyt dla rozpoczynających działalność gospodarczą, powinien być dobierany do możliwości starającego się o niego. Bank zweryfikuje wiarygodność firmy i zaproponuje taki kredyt, jaki najbardziej mu odpowiada. Jak zaznaczono, trudno obecnie o kredyt dla nowych firm, choć jest on możliwy. Trzeba tylko dokładnie przejrzeć ofertę kredytową banków. Nie można dać się wciągnąć w pułapki zastawiane przez banki, dlatego dobrze skorzystać z pomocy doradców finansowych, którzy mają do swojej dyspozycji wiele ofert i – co ważne – potrafią dopasować kredyt do możliwości firmy.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.08.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
Jak wybrać dobre ubezpieczenie AC 31.7.2015 10:43 przez:
pracek

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Nazwa dla firmy- jak wybrać? 12.5.2017 12:33 przez:
roman_z
Jak wybrać sposób opodatkowania do firmy? 21.10.2015 8:26 przez:
OlafLub
Jak wybrać najlepszy faktoring? 15.7.2015 13:32 przez:
deb

forum finansowe dla firm