18.09.2014, 13:43

4 główne błędy wnioskujących o kredyt przedsiębiorców

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

4 główne błędy wnioskujących o kredyt przedsiębiorców

Przedsiębiorcy ubiegający się o kredyt popełniają wiele błędów podczas wizyty w banku, niszcząc swoje szanse na uzyskanie korzystnej oferty. Które z nich są największe?

Przedsiębiorca, który wnioskuje o kredyt, nie może pozwolić sobie na nieprofesjonalne podejście do rozmowy z doradcą bankowym. Bez odpowiedniego przygotowania zmniejszy znacznie swoje szanse na uzyskanie korzystnej pożyczki.

Wśród błędów popełnianych przedsiębiorców ubiegających się o kredy na pierwsze miejsce wysuwa się podejście, które dobrze kwituje określenie: „nie potrzebuję biznesplanu”. Instytucje udzielające pożyczek chcą wiedzieć, czy podchodzimy do biznesu w sposób profesjonalny, czy nie. Dowodem profesjonalności i odpowiedniego podejścia jest zaś biznesplan. W tym dokumencie znajdują się informacje o tym, ile kapitału dokładnie potrzebujemy na nasze inwestycje, a także na co planujemy wydać pożyczone pieniądze. Odpowiedni biznesplan zwiera także przeszłą i przewidywalną efektywność biznesu, harmonogram spłat, analizę SWOT, a także opis rynku, na którym firma planuje funkcjonować. Nieposiadanie biznesplanu stawia firmę w złym świetle. Nie budzi zaufania i sprawia, że szanse na kredyt maleją.

Kolejny błąd to przystawanie na pierwszą propozycję kredytową, jaką wysunie w kierunku wnioskodawcy bank. Taka postawa nie jest efektywna. Znacznie lepiej sprawdza się dokładne oszacowanie i przemyślenie naszych oczekiwań. Nie ma sensu też brać kredytu większego niż nasze potrzeby, bo tak naprawdę staje się on dla nas źródłem dodatkowych kosztów.

Przedsiębiorcy często zapominają, że gotówkę z zewnątrz można zdobyć nie tylko w bankach. Obecnie rynek obfituje w inne źródła finansowania, takie jak firmy pożyczkowe, pożyczki społecznościowe, a także crowdfunding. Opcji zdobycia potrzebnej gotówki jest całkiem sporo, a to oznacza, że trzeba samemu sprawdzić, czy nie będą one w naszym przypadku dawać zdecydowanie lepszych rezultatów niż kredyt w banku.

Pożyczanie pieniędzy to bycie skrupulatnym i dokładnym. Gdy nie będziemy zastanawiać się nad tym, co podpisujemy, zaciągając pierwszą lepszą pożyczkę, możemy na tym sporo stracić. Zasadą jest dokładnie czytanie umów oraz pytanie o wszystkie niezrozumiałe i nieznane zapisy. Jeśli jako firma mamy przed sobą skomplikowaną umowę, to konieczne jest zdecydowanie się specjalistycznego doradcę.

Wystrzeganie się wyżej wspomnianych błędów pozwoli przedsiębiorcom znacznie efektywniej pozyskiwać finansowanie nie tylko w bankach.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (18.09.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
999 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Wymiana walut bez konta w banku- co polecacie? 18.4.2016 11:15 przez:
Brajan

forum o lokatach