11.06.2014, 12:02

Dokąd w Warszawie po kredyty dla firm bez zaświadczeń z ZUS i US?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7     / 10 (oddano 1 głosów)

Dokąd w Warszawie po kredyty dla firm bez zaświadczeń z ZUS i US?

Wiele osób sądzi, że mieszkańcy stolicy mają łatwiej w uzyskaniu kredytu. Nic bardziej mylnego - procedury bankowe obowiązują wszystkich bez wyjątku. A gdzie w Warszawie udać się po kredyt bez zaświadczeń z ZUS i US?

Oferta kredytów na polskim rynku bankowym jest nie tylko bogata, lecz także zróżnicowana. Jedne instytucje żądają od starających się o pożyczkę jak najwięcej dokumentów potwierdzających ich zdolność kredytową, inne cechuje większe zaufanie do wnioskodawcy oraz mniej formalności. W pewnych bankach oczekuje się od klientów odpowiednich zabezpieczeń, inne stosują uproszczone procedury. Oczywiście wymienione zasady nie dotyczą wszystkich produktów finansowych, ponieważ jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, wierzyciele raczej wolą się jak najlepiej zabezpieczyć i w tym przypadku na uproszczone procedury klienci nie mają co liczyć.

Najczęściej banki stosują takie same wymagania zarówno w dużych miastach, jak i małych. Mieszkańcy stolicy raczej nie mają szans na ulgi, ale na uproszczone procedury jak najbardziej. W Warszawie z łatwością można również znaleźć banki, które mają w swojej ofercie kredyty dla firm bez zaświadczeń z ZUS oraz US.

Po co bankom tego typu zaświadczenia? Otóż są one niezbędne do zbadania zdolności, a także wiarygodności kredytowej osób ubiegających się o pożyczki. Banki chcą wiedzieć, czy przedsiębiorstwo nie zalega z płatnościami składek w ZUS i US, a więc czy jest wiarygodnym pożyczkobiorcą. Z pewnością tego typu kredyty można bez większych problemów uzyskać w prywatnych firmach pożyczkowych, ale także niektóre banki maja je w swojej ofercie. Należy do nich choćby Idea Bank, specjalizujący się we współpracy z przedsiębiorcami. W Warszawie jest 9 oddziałów tego banku w różnych dzielnicach miasta, między innymi przy al. Jana Pawła II, ul. Kasprowicza czy też ul. Marszałkowskiej. Idea Bank jest instytucją przyjazną firmom, w której nietrudno o kredyt bez zaświadczeń z ZUS i US. Bankiem przyjaznym firmom jest także ING Bank Śląski, więc i w tym banku warto sprawdzić ofertę kredytów bez zaświadczeń US oraz ZUS.

Również inne banki mają w swojej ofercie kredyty bez ZUS i US, ale przedsiębiorcy muszą liczyć się z tym, że i tak ich sytuacja ekonomiczna zostanie dokładnie sprawdzona, a bank nie zażąda od nich zaświadczeń z ZUS i US tylko wtedy, jeżeli będzie miał stuprocentową pewność, że ma do czynienia z rzetelnym klientem. Na ogół jednak, jeżeli firma chce uzyskać kredyt na standardowych warunkach, mając zaległości w ZUS i US, nie ma co liczyć na wsparcie finansowe w banku.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (11.06.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
942 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora