17.10.2014, 12:07

Gdzie najłatwiej dostać kredyt dla firmy?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Gdzie najłatwiej dostać kredyt dla firmy?

Problemy z rozrachunkami z kontrahentami lub planowane inwestycje oznaczają dla firmy konieczność uruchomienia dodatkowego, zazwyczaj zewnętrznego finansowania. W tej sytuacji pomocne okazują się być banki z kredytami dla przedsiębiorców.

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, niezależnie od tego, czy jest to firma działająca w sektorze mikro, czy duże przedsiębiorstwo, zatrudniające nawet kilkuset pracowników, regularnie spotykają się z różnymi potrzebami generowanymi przez swój biznes. W takiej sytuacji pojawia się pytanie: gdzie najłatwiej dostać kredyt dla firm?

Sprawdź też: Bankowa pożyczka dla firmy bez ZUS i US

Ubiegając się o kredyt dla firm, bez względu na jego przeznaczenia, należy liczyć się z dwoma podstawowymi wymogami. Pierwszy z nich dotyczy stażu firmy na rynku, a drugi odpowiedniej płynności finansowej. Najtrudniej oczywiście mają przedsiębiorstwa, które jeszcze nie zdążyły zaakcentować swojej obecności na rynku, gdyż znajdują się w fazie rozwoju. Na szczęście istnieją instytucje, które chętnie podejmą współpracę z rokującymi firmami, jednak nie da się ukryć, że im większe doświadczenie, tym łatwiej będzie nam dostać korzystny kredyt. Początkujący przedsiębiorca powinien spróbować swoich sił w PKO Banku Polskim, Idea Banku, BIZ Banku czy w ING Banku Śląskim.

Kolejna kwestia, dotycząca płynności kredytowej, będzie miała znaczenie w przypadku negocjacji z bankiem. Oczywiście brak dochodu zamyka nam drzwi do kredytów, jednak posiadanie długoterminowych kontraktów z instytucjami lub dużymi firmami czy chęć ustanowienia zabezpieczenia w postaci nieruchomości lub wszelkiego rodzaju aktywów mogą zwiększyć nasze szanse na zdobycie korzystnego finansowania.

Sprawdź też: Szukasz szybkiego kredytu dla firmy?

Największe szanse na uzyskanie dobrych warunków kredytowych będziemy mieli w bankach, które profil swej działalności dostosowały do klientów biznesowych, a więc w Idea Banku i BIZ Banku. Nie można też pomijać instytucji o największym doświadczenie na rynku krajowym i zagranicznym, tj. PKO BP, BZ WBK, ING czy Deutsche Banku. Wybierając tego typu banki, możemy liczyć na bardziej elastyczne warunki zaciągania i spłaty kredytu, a także na otwarte negocjacje. Powtarzać jak mantrę należy też zasadę, że swoich sił trzeba spróbować w przynajmniej kilku instytucjach, aby trafić na ofertę, która zapewni nam najatrakcyjniejsze warunki spłaty.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (17.10.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum finansowe dla firm
Gdzie najłatwiej dostanę kredyt? 24.3.2015 19:19 przez:
hubertus

forum finansowe dla firm