21.05.2014, 17:36

Kredyt konsolidacyjny lekiem na poprawę finansów firmy

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Kredyt konsolidacyjny lekiem na poprawę finansów firmy

Kiedy naszą firmę dopadną problemy finansowe i nie jesteśmy w stanie spłacić powstałych w ostatnim czasie zobowiązań względem banków, jedynym rozwiązaniem wydaje się być kredyt konsolidacyjny.

Zbyt duża ilość krótkoterminowych kredytów to problem, który bardzo szybko może pozbawić firmy płynności finansowej, a to najpoważniejszy krok do niewypłacalności. W takich sytuacjach bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia i zaciągać kolejne kredyty, które po pewnym czasie tylko pogłębią nasze problemy. Teoretycznie najlepszym rozwiązaniem wydaje się być kredyt konsolidacyjny. Za jego sprawą można spłacić wiele krótkoterminowych zadłużeń i zmienić je na jedno, którego spłata będzie znacznie rozłożona w czasie. Dzięki temu miesięczna rata kredytu spada do poziomu, który dla firmy oznacza możliwość regularnej spłaty i stopniowego wychodzenia z problemu. Efektem tego jest wprawdzie wyższa końcowa kwota kredytu, jednak dla wielu przedsiębiorców i tak jest to wybawienie, a nawet ostatnia deska ratunku przed wspomnianą upadłością.

Kredyty konsolidacyjne mogą, co prawda, spowodować obniżenie raty, ale zazwyczaj ich oprocentowanie pozostawia wiele do życzenia. Na złączenie obecnie posiadanych długów w jedną tańszą pożyczkę bardziej rentownym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna, którą można przeznaczyć na dowolny cel - w tym spłatę innych zobowiązań.

Pożyczki hipoteczne wiążą się wprawdzie z koniecznością posiadania nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem dla banku. Jeśli jesteśmy w stanie spełnić ten warunek, bank znacznie przychylniej spojrzy na nasz wniosek i jeśli stwierdzi, że firma będzie posiadać odpowiednią zdolność kredytową, finansowanie zostanie jej przyznane. Pożyczka hipoteczna może zostać bowiem wykorzystana na dowolny cel, a ponadto w jej ramach możemy liczyć na długi okres spłaty (jak w przypadku kredytów hipotecznych), a także na niskie oprocentowanie. Rozsądne wykorzystanie takiego rozwiązania naprawdę może wyprowadzić firmę z kłopotów finansowych.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.05.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Alior bank kredyt konsolidacyjny z pożyczka -30%.Opłaca sie ? 13.3.2016 18:06 przez:
marcinknap
kredyt konsolidacyjny 3.2.2016 16:57 przez:
krystin
kredyt konsolidacyjny na 20 tys. 28.1.2016 8:24 przez:
karol-l
Kredyt konsolidacyjny w Aliorze - naprawdę taki super? 29.12.2015 11:14 przez:
OlafLub
Czy dostanę kredyt konsolidacyjny? 8.7.2015 10:19 przez:
TBaran
Gdzie po kredyt konsolidacyjny? 3.6.2015 15:17 przez:
lincoln

forum o kredytach