21.05.2014, 16:25

Jaki rodzaj kredytu wybrać dla firmy?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Jaki rodzaj kredytu wybrać dla firmy?

Spośród wielu rodzajów kredytów dla firm, znajdujących się w ofertach banków, warto wybrać taki, który najlepiej odpowiada potrzebom przedsiębiorstwa.

Propozycje kredytów dla firm znajdują się w ofertach wszystkich banków. Kuszą one niskim oprocentowaniem, długim okresem spłaty czy elastycznością w zakresie ich przyznawania i terminie spłaty. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę, należy dokładnie przeanalizować potrzeby i możliwości finansowe własnej firmy, a dopiero później analizować oferty kredytów.

Najczęściej potrzebujemy środków na prowadzenie bieżącej działalności. W tym celu banki oferują różnego rodzaju kredyty obrotowe, które mogą posłużyć jako środki na wypłatę wynagrodzeń czy zakup towarów. Warto jednak pamiętać o tym, aby jasno określić swoje potrzeby. Może się bowiem okazać, że narazimy się na zbędne, dodatkowe koszty, takie jak np. prowizja od niewykorzystanej kwoty kredytu. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na kredyt obrotowy tylko i wyłącznie w celu zdobycia środków na zakup towarów, może się okazać, że zdecydowanie tańszy będzie kredyt kupiecki, którego udzielić nam może sprzedawca.

Często kredyt jest jedyną drogą do rozwoju firmy. Inwestycje są nieodłączną częścią biznesu, dlatego banki oferują kredyty inwestycyjne, których zasady przyznawania sprawiają, że sama inwestycja ma większe szanse powodzenia. Przedsiębiorca musi się bowiem wykazać biznesplanem i kosztorysem, który jest weryfikowany przez bank. Jeśli decyzja o przyznaniu kredytu będzie pozytywna, bank może na bieżąco kontrolować postęp inwestycji i jej przebieg na podstawie złożonych przez nas dokumentów. Alternatywą dla kredytów inwestycyjnych są kredyty hipoteczne. Te sprawdzają się doskonale w przypadku inwestycji związanych z zakupem nieruchomości i budową nowych obiektów.

Kredyty pod hipotekę można zaciągać również w formie pożyczek, a te mogą być wykorzystane przez firmę na dowolny cel. Oczywiście wiąże się to z koniecznością ustanowienia hipoteki na posiadanej przez firmę nieruchomości, jednak dzięki temu zyskujemy dość istotne wsparcie udzielone nawet na kilkudziesięcioletni okres spłaty.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.05.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
czy dostanę kredyt hipoteczny w Deutsche banku? 6.8.2015 8:04 przez:
KacperL
Chwilówka czy pożyczka w banku? 15.5.2014 10:56 przez:
teresa

forum o kredytach

Forum o lokatach
Płacenie zagraniczna kartą w Polsce? 4.8.2014 19:36 przez:
Jeremii

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie samochodu w leasingu 11.5.2015 8:41 przez:
pitarek
bezpośrednia likwidacja szkód 31.3.2015 12:43 przez:
grzes33

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Jaki rodzaj działalności 14.5.2014 13:53 przez:
ArekKowal

forum finansowe dla firm