28.03.2014, 17:19

Porównanie kredytów obrotowych dla firm

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Porównanie kredytów obrotowych dla firm

Osoby prowadzące własną firmę często potrzebują wsparcia finansowego na potrzeby jej bieżącej działalności. Jedną z ciekawszych propozycji banków, pozwalających zrealizować ten cel, są kredyty obrotowe.

Wśród wielu ofert bankowych kredytów odnawialnych znaleźć można propozycje, które z pewnością okażą się pomocne dla przedsiębiorców. Przyjmując za punkt odniesienia oprocentowanie rzeczywiste, warto skierować uwagę na ofertę BNP Paribas i jego kredyt obrotowy odnawialny dla małych i średnich firm. Jest on dedykowany przedsiębiorcom, którzy swoją działalność prowadzą już od przynajmniej 12 miesięcy. Jeśli spełniamy ten warunek i okażemy zaświadczenie z ZUS i US, możemy liczyć na finansowanie w wysokości od 100 tysięcy złotych przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania wynoszącej 3,88 proc. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że bank nie wymaga ubezpieczenia kredytu, a sam kredyt może być udzielony również w euro. Na potrzeby tej symulacji przyjęliśmy okres spłaty wynoszący 12 miesięcy.

Przy podobnej kwocie kredytu i okresie spłaty inną ciekawą propozycją jest oferta kredytu obrotowego MSP od PKO Banku Polskiego. Choć rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest w tym przypadku wyższa i wynosi 5,24 procent, to kredyt ten posiada inne mocne strony. Pierwszą i najważniejszą z nich jest brak wymogu posiadania określonego stażu na rynku, co sprawia, że kredyt ten jest dostępny nawet dla przedsiębiorców stawiających w biznesie swoje pierwsze kroki. Jednocześnie bank nie wymaga ubezpieczenia, a zabezpieczenie jest obowiązkowe dopiero od kwoty kredytu przekraczającej 500 tysięcy złotych. Podobnie jak w przypadku oferty BNP Paribas musimy liczyć się z koniecznością okazania zaświadczeń z ZUS i US.

Jeszcze inną propozycję znajdziemy w ofercie Raiffeisen Polbanku, który udostępnia klientom linię kredytową w rachunku bieżącym. W ramach niej możliwe jest uzyskanie kredytu na kwotę od 30 do 500 tysięcy złotych. RRSO zaczyna się w tej propozycji już od 4,81 procent. Pożyczone środki są wypłacane na rachunek bieżący przedsiębiorcy, dzięki czemu może on korzystać z nich w dowolny sposób. Bank wymaga od przedsiębiorcy zabezpieczenia kredytu nieruchomością komercyjną lub prywatną, ewentualnie depozytem kaucyjnym. Stawia także przed klientem obowiązek okazania zaświadczeń z ZUS i US, a także ustanawia dość wysoką granicę minimalnego okresu prowadzenia firmy (w ofercie standardowej), wynoszącą 18 miesięcy.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.03.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora