21.01.2014, 16:53

Nieco o kredytach dla firm pod hipotekę

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 2 głosów)

Nieco o kredytach dla firm pod hipotekę

Firmy coraz częściej ubiegają się w bankach o wsparcie finansowe, a zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczają na inwestycje lub bieżącą działalność przedsiębiorstwa. Nierzadko decydują się na fundusze w formie kredytu pod hipotekę. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się ten typ pożyczki.

Kredyt pod hipotekę wielu z nas kojarzy się przede wszystkim z produktem finansowym wykorzystywanym na cele związane z zakupem nieruchomości. Rzeczywiście tak jest, ale tylko w przypadku kredytów hipotecznych. Pożyczki hipoteczne są z kolei produktem bankowym, który umożliwia uzyskanie pieniędzy na dowolny cel. W przypadku przedsiębiorców, starających się o kredyt na firmę, cel ten musi być związany z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Wielu przedsiębiorców wykorzystuje pożyczkę pod hipotekę na finansowanie bieżących zadań firmy oraz spłatę posiadanych wierzytelności. Zakres działań, które można sfinansować pozyskanymi w ten sposób funduszami jest dość rozległy, ponieważ kwoty pożyczek hipotecznych bywają z reguły dużo wyższe niż w przypadku tradycyjnych kredytów (także celowych). Jest to możliwe ze względu na rodzaj zabezpieczenia ustanawianego przy tego rodzaju pożyczek, a jest nim nieruchomość.

Na ogół maksymalna wartość kredytu dla firm pod hipotekę zamyka się w granicach miliona zł, choć może być negocjowana, a zależna jest od dochodów firmy, jakie musi udokumentować przedsiębiorca, a także wartości zastawianego lokalu. Maksymalny czas spłaty zadłużenia z reguły nie przekracza 20-25 lat. Kredyt hipoteczny dla firm w lwiej części przypadków jest udzielany w polskiej walucie. W zależności od indywidualnych potrzeb kredytobiorcy pożyczka może zostać udzielona jednorazowo lub w ratach.

Procedura przyznawania pożyczki hipotecznej dla przedsiębiorców jest podobna do tej obowiązującej podczas udzielania klasycznego kredytu pod hipotekę. Aby móc ubiegać się o takie finansowanie, firma nie może wykazywać strat finansowych. Ważna jest również jej pozytywna historia kredytowa w BIK-u. Minimalny staż firmy ubiegającej się o pożyczkę zwykle wynosi rok. Dokumentację niezbędną do weryfikacji tożsamości potencjalnego kredytobiorcy stanowią materiały rejestrowe firmy, zaświadczenia o braku zaległości wobec ZUS i US.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Jakie konto z subkontem? 20.8.2015 7:18 przez:
KacperL

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
biuro rachunkowe/księgowa - Sosnowiec 1.7.2016 14:16 przez:
RomeoJuliett

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Telefon dla "emeryta"? 19.8.2015 12:33 przez:
Robert Sierant,

forum gsm