06.02.2014, 06:00

Czy da się wziąć kredyt dla firm bez BIK i KRD przez Internet?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Czy da się wziąć kredyt dla firm bez BIK i KRD przez Internet?

Poznajmy możliwości uzyskania kredytu przez Internet bez badania historii kredytowej w BIK oraz informacji o wnioskodawcy w KRD.

Podstawą oceny ryzyka kredytowego zarówno w bankach, jak i prywatnych firmach finansowych, jest zebranie informacji o przeszłych i dotychczasowych zobowiązaniach wnioskodawcy starającego się o dodatkowe wsparcie pieniężne. Negatywna historia kredytowa w BIK-u praktycznie uniemożliwia udzielenie pożyczki klientowi indywidualnemu czy firmie. W instytucjach, które określają wiarygodność konsumenta na podstawie innych źródeł, pożyczkobiorca ma na ogół szanse na wsparcie finansowe w przypadku, gdy przeterminowane spłaty zobowiązań zamykają się w granicach od 30 do 90 dni, czyli do czasu, gdy informacje o nich jeszcze nie trafią do baz nierzetelnych dłużników, takich jak KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów.

Negatywna historia w BIK a kredyt

Przy negatywnej historii kredytowej firma nie ma co liczyć na wsparcie finansowe w banku. Uzyskanie kredytu za pośrednictwem Internetu również jest niemożliwe, mimo że w przypadku tak realizowanych wniosków banki często stosują uproszczoną procedurę oceny ryzyka kredytowego. O kredyt on-line mogą się więc starać jedynie firmy z odpowiednią zdolnością kredytową i z nieposzlakowaną historią spłat pożyczek w BIK-u.

Kredyt w pozabankowych instytucjach pożyczkowych

Pożyczkę można otrzymać nie tylko w bankach, ale również w prywatnych firmach finansowych. Część z nich nie weryfikuje informacji o klientach za pośrednictwem Biura Informacji Kredytowej. U takich wierzycieli możemy liczyć na dodatkowe pieniądze, ale jeśli chcemy otrzymać większe kwoty, wierzytelność musi być często w odpowiedni sposób zabezpieczona, np. wpisem hipotecznym. W najtrudniejszej sytuacji są przedsiębiorstwa z negatywną historią kredytową oraz te widniejące na czarnych listach dłużników. Bez pozytywnych informacji w bazie BIK oraz bez wpisu do KRD firmy praktycznie nie mają co liczyć na pieniądze z banku, a nawet instytucji pozabankowych. Drugie z wymienionych, udzielając pożyczek, weryfikują przede wszystkim dane zawarte w rejestrach dłużników, gdzie trafiają dane o przeterminowanych płatnościach firm i klientów indywidualnych na rzecz podmiotów gospodarczych, spółdzielni, urzędów oraz osób fizycznych.

Prywatne pożyczki

Największe szanse na uzyskanie pożyczki bez badania historii kredytowej w BIK oraz sprawdzania KRD i innych rejestrów dłużników mają firmy starające się o dodatkowe wsparcie pieniężne u osób prywatnych. Takie zobowiązania najczęściej muszą być zabezpieczone (nieruchomością lub ruchomością). Przy tego typu  pożyczkach można otrzymać dość wysokie sumy, ale trzeba liczyć się także z wysokimi kosztami ich spłaty.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (06.02.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
873 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Zamiana kk na kredyt w banku - czy da się zrobić? 9.11.2015 8:01 przez:
al malinowski

forum o kredytach

Forum o lokatach
Czy da się zarobić na przewalutowaniu oszczędności? 2.12.2015 11:15 przez:
vasyl
COMPERIALEAD - CO SĄDZICIE? 21.4.2016 11:05 przez:
Amelia2

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Czy da się jakoś przenieść numer konta? 19.5.2015 9:35 przez:
Katerina

forum finansowe dla firm