24.01.2014, 13:00

Gdzie po kredyt pozabankowy dla firmy bez BIK?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7.2     / 10 (oddano 6 głosów)

Gdzie po kredyt pozabankowy dla firmy bez BIK?

Najprostszą formą pozyskiwania dodatkowych funduszy przez firmy są dedykowane im kredyty bankowe. A co jeżeli bank z różnych względów odmawia przedsiębiorcy pożyczki? Alternatywą dla kredytów firmowych stają się pożyczki instytucji pozabankowych.

Na rynku finansowym znajdziemy wiele prywatnych firm pożyczkowych udzielających kredytów bez BIK i poręczycieli. Proces przyznawania dodatkowych pieniędzy odbywa się nieco inaczej, niż ma to miejsce w przypadku zobowiązań podejmowanych w bankach. Często zdarza się tak, że w prywatnej instytucji gotówkę dostajemy od ręki, jednak z reguły dostępne sumy pożyczek są niższe niż w bankach. Kolejnym mankamentem usług oferowanych przez prywatnych pożyczkobiorców jest stosunkowo krótki okres spłaty zobowiązań, nieprzekraczający na ogół 48 miesięcy.

Sprawdź też: Pożyczki społecznościowe także dla przedsiębiorców?

Przykładem instytucji pozabankowej oferującej pożyczki dla firm bez sprawdzania historii kredytowej w BIK jest Credit Profit. Jest to stosunkowo nowa firma, znana głównie z celowych pożyczek biznesowych. O wsparcie finansowe może ubiegać się osoba w wieku od 25 do 65 lat. Wnioskodawca jest zobowiązany dostarczyć do wglądu dowód osobisty, kserokopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczych, PIT za ubiegły rok oraz aktualny wyciąg z rachunku firmowego.

Sprawdź też: Zamiast kredytu: crowdfunding sposobem na start-up

Szukający finansowego wsparcia przedsiębiorca może także zwrócić się po pomoc do popularnej firmy Provident. W ramach oferty dla nowych klientów może otrzymać pożyczkę nawet do 10 tys. zł.  Plusem pożyczki w Providencie jest minimum formalności i elastyczny okres spłaty. Gotówkę można uzyskać już w 24 godziny od momentu złożenia wniosku kredytowego.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (24.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
873 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Gdzie po kredyt hipoteczny? 20.4.2016 12:17 przez:
wiktor
Gdzie po najtańsza chwilówkę? 28.1.2016 11:25 przez:
ada

forum o kredytach

Forum o ubezpieczeniach
Gdzie po najtańsze OC? 20.4.2016 10:21 przez:
Karakal

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Gdzie po kredyt na dzialanosc. 8.3.2016 9:41 przez:
Brajan

forum finansowe dla firm

Forum GSM
gdzie po telefon firmowy? 9.11.2015 13:19 przez:
em-il

forum gsm