22.01.2014, 18:09

Czy firma na ryczałcie ma realną szansę na kredyt?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.3     / 10 (oddano 3 głosów)

Czy firma na ryczałcie ma realną szansę na kredyt?

Prowadzisz swoją działalność gospodarczą i rozliczasz się w oparciu o ryczałt? Dowiedz się, jakie dokumenty przydadzą się w banku, w którym chcesz otrzymać kredyt.

Ryczałt ewidencjonowany jest formą opodatkowania działalności gospodarczej, korzystną dla osób o nieregularnych dochodach. Większość instytucji, w których firma stara się o kredyt, akceptuje faktury i rachunki za okres ostatnich trzech miesięcy. Kwota pożyczki, o jaką mogą ubiegać się przedsiębiorstwa na ryczałcie, zależy zarówno od parametrów oferty danego banku, jak i dochodów, jakie przedsiębiorca może udokumentować. Warto przy tym pamiętać, że kredyt otrzymają wyłącznie osoby, które terminowo regulują wszystkie zaciągane zobowiązania finansowe.

Sprawdź też: 7 źródeł dofinansowania dla firm na start, cz. I

W celu zapoznania się z warunkami proponowanymi firmom na ryczałcie, przywołamy kilka ofert pożyczek dedykowanych interesującej nas grupie klientów.

Spore szanse na kredyt mają przedsiębiorcy ryczałtowi w Getin Banku. Wymogiem uzyskania dodatkowych pieniędzy jest przedstawienie PIT-u 28 w pierwszym półroczu nowego roku. W drugiej jego części bank oczekuje od pożyczkobiorcy wglądu w ewidencję przychodów. Maksymalna wartość kredytu jest szacowana indywidualnie, jednak zamyka się w granicach 120 tys. zł.

Z atrakcyjnych kredytów dla przedsiębiorców słynie Idea Bank. Oprócz klasycznych pożyczek ma w swojej ofercie zobowiązania dla start up’ów, czyli firm, które dopiero wchodzą na polski rynek. Część oferty kredytowych Idea Banku umożliwia przedsiębiorcom uzyskanie finansowania bez konieczności dostarczania zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego o niezaleganiu ze składkami i podatkiem.

Sprawdź też: Polskie sieci aniołów biznesu

ING Bank Śląski kieruje w stronę przedsiębiorców propozycję, umożliwiającą im rozłożenie spłaty pożyczki na długi okres kredytowania. Okazuje się bowiem, że bank jest w stanie rozłożyć spłatę zobowiązania nawet na 10 lat. Marża uzależniona jest od indywidualnego przypadku. Warto nadmienić, że bank dopuszcza w tym zakresie negocjacje. Najwyższa suma przysługująca właścicielom firmy to aż 120 tys. zł.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (22.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Czy firma Vivus może wpisać do bik 5.8.2015 13:30 przez:
bertele
Brak spłaty karty kredytowej w mbank 4.5.2015 9:38 przez:
korek

forum o kredytach

Forum finansowe dla firm
Czy firma windykacyjna może być przyjazna dla dłużnika? 6.7.2015 14:37 przez:
Anna Kopeć,
Leasing 28.8.2014 19:31 przez:
księżna kasja
Czy hosting jest bezpieczny? Można go jakoś ubezpieczyć? 31.7.2014 8:58 przez:
Chuck Norris II

forum finansowe dla firm