24.01.2014, 14:00

Jakie warunki stawia firmie bank podczas wnioskowania o kredyt obrotowy?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.8     / 10 (oddano 4 głosów)

Jakie warunki stawia firmie bank podczas wnioskowania o kredyt obrotowy?

Utrzymanie działalności gospodarczej nie jest łatwe. Wiele firm zmaga się z problemem zachowania płynności finansowej, podczas gdy stale zmieniające się warunki gospodarcze, pojawianie się nowych technologii i zmiany zachodzące w strukturach rynkowych, wymuszające dążenie ku konkurencyjności usług generują coraz większe wydatki. Rozwiązaniem problemu braku potrzebnych na to wszystko pieniędzy może być kredyt obrotowy - sprawdźmy, jakie warunki przedsiębiorca musi spełnić, aby go otrzymać.

Kredyt obrotowy to pożyczka służąca finansowaniu kosztów związanych z bieżącym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Jest to najkorzystniejsza forma wsparcia w przypadku nagłych wydatków, które właścicielom przedsiębiorstw zdarzają się dosyć często. Kredyt obrotowy jest czymś w rodzaju odnawialnego limitu na rachunku firmy. Spłata długu jest możliwa dzięki regularnym zyskom. Warunkiem niezbędnym do otrzymania tego produktu bankowego jest wykazanie się potrzebną zdolnością kredytową.

Z kredytu obrotowego mogą skorzystać prowadzące działalność osoby fizyczne, spółki (w tym jawne i komandytowe), stowarzyszenia oraz organizacje pożytku publicznego. Warto wiedzieć, że kredyty obrotowe są zarezerwowane głównie dla firm działających na polskim rynku gospodarczym minimum rok. Weryfikacja wniosku odbywa się przez pryzmat zaprezentowanych przez przedsiębiorcę dokumentów dochodowych. Na ostateczny koszt kredytu wpływ ma między innymi ocena scoringowa firmy, która odzwierciedla jej wiarygodność kredytową. Umowa kredytowa jest zawierana na czas określony, który zazwyczaj wynosi 12 miesięcy.

Przykładem banku, który oferuje firmom kredyt obrotowy, jest Getin Banku. Przedsiębiorcy mogą w jego przypadku liczyć na limit sięgający 1 mln zł. Maksymalna wysokość dostępnej kwoty może być negocjowana w przypadku kredytu obrotowego w mBanku. Dodatkowo przedsiębiorcy mają możliwość zastosowania karencji w spłacie rat kapitałowych nawet do 6 miesięcy. Do kwoty 20 tys. zł wierzyciel nie wymaga zabezpieczeń.

Rozwiązania problemów finansowych w postaci kredytu obrotowego znajdziemy w wielu bankach. Wybierając konkretną ofertę, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na wysokość oprocentowania, prowizji oraz ubezpieczenia.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (24.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jakie warunki trzeba spełnić do mdm? 6.10.2015 13:39 przez:
iga-wos
Jakie warunki spełnić aby otrzymać dofinansowanie MdM 25.5.2014 19:32 przez:
Marcel09

forum o kredytach

Forum o lokatach
Konto oszczędnościowe w orange finanse 3,5% opinie 5.9.2016 11:08 przez:
MarcinLukiewicz
Co sądzicie o lokacie eurobanku na Dobry Start? 9.11.2015 11:32 przez:
Danuta

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Środki na rozwój firmy 30.12.2015 12:27 przez:
aleksandraw

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Oferta Zetafon Brać ? 18.5.2015 11:15 przez:
Jarec

forum gsm