14.02.2014, 16:10

Skorzystaj z uproszczonej procedury przy kredycie dla firmy

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Skorzystaj z uproszczonej procedury przy kredycie dla firmy

Zaciąganie kredytu na firmę wydaje się dość wymagającym wyzwaniem ze względu na liczne formalności, jakich należy dopełnić. Mimo tego niektóre banki mają dla przedsiębiorców przygotowaną ofertę pożyczek wiążących się z uproszczoną procedurą kredytową.

Uproszczona procedura kredytowa pozwala przedsiębiorcom na skorzystanie z kredytu dużo szybciej, niż przewidywałyby to standardowe procedury. Należy stwierdzić, że ta procedura jest wyjściem naprzeciw potrzebom klienta i dlatego jest czymś tak bardzo interesującym.

Uproszczona procedura pozwala ograniczyć czas, jakie przyjdzie przedsiębiorcy wnioskującemu o kredyt spędzić w banku, oraz zmniejsza ilość formalności - między innymi w zakresie dokumentów niezbędnych do dostarczenia. Często jest tak, że firma potrzebuje bardzo szybko pieniędzy i nie może pozwolić sobie na czekanie na opóźniającą się decyzję kredytową. W takiej sytuacji decyduje się więc na uproszczoną procedurę kredytową.

Przy standardowej procedurze udzielania kredytu dla firm przedsiębiorstwo musi przedstawić szereg dokumentów oraz zaświadczeń na temat swojej sytuacji finansowej. Dopiero one mogą być podstawą do przyznania firmie kredytu. W przypadku ograniczenia tych wymagań, na pewno decyzję o udzieleniu finansowania właściciel firmy uzyska szybciej, ale związane bywają z tym również pewne minusy. Jeśli bank stawia wnioskodawcy mniejsze wymagania formalne, mniej dokładnie przygląda się działalności firmy, a tym samym ryzykuje więcej, pożyczając jej pieniądze. Fakt, że nie musimy przedstawiać wszystkich dokumentów i zaświadczeń, wpływa często na wzrost kosztów obsługi wierzytelności. Bank w zamian za poniesienie dużego ryzyka kredytowego może na przykład podnieść oprocentowanie w stosunku do ofert standardowych, może też podwyższyć wysokość prowizji lub żądać dodatkowego ubezpieczenia spłaty kredytu.

Trzeba jasno podkreślić, że ta forma przyznawania kredytu w oparciu o uproszczoną procedurę kredytową cechuje się wysokim poziomem elastyczności i otwiera możliwości zdobycia gotówki przed wieloma podmiotami biznesowymi, które do tej pory były z takiej sytuacji wykluczone.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (14.02.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1000 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyty Wonga. 8.2.2016 13:39 przez:
paweł
Pożyczka na Święta 4.11.2015 19:38 przez:
Banknot
Jaki kredyt na rozszerzenie działalności? 15.9.2014 10:23 przez:
morela

forum o kredytach

Forum finansowe dla firm
Problem finansowy - kontrahent nie zapłacił 17.12.2015 11:40 przez:
andrz-mis
Co sądzicie od e-debet? 7.8.2014 22:27 przez:
sunshine
Własny sklep - kredyt? 4.8.2014 19:20 przez:
Polarnia

forum finansowe dla firm