28.04.2014, 13:00

W tych bankach dostaniesz kredyt dla firmy poniżej 6 miesięcy stażu

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7     / 10 (oddano 2 głosów)

W tych bankach dostaniesz kredyt dla firmy poniżej 6 miesięcy stażu

Duża barierą w rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej są wysokie koszty związane z wejściem nowej firmy na rynek. Rozwiązaniem mogą być produkty bankowe. Które z nich dostępne są dla firm poniżej 6 miesięcy stażu istnienia?

Niestety, uzyskanie wsparcia finansowego ze strony banku nie należy do najłatwiejszych zadań w przypadku młodej firmy. Początkujący przedsiębiorca trafia na wiele barier, z których najtrudniejszą do pokonania wydaje się minimalny okres działalności firmy na rynku, wymagany przez bank. W znacznej większości przypadków wsparcie kredytowe zostanie nam udzielone dopiero w momencie, gdy przekroczymy krytyczny i decydujący dla większości start-upów wiek, czyli 12 miesięcy. Jeśli uda nam się przez ten czas przetrwać na rynku i odnotowywać dobre wyniki finansowe, uzyskanie kredytu na pewno nie będzie stanowiło trudności. Znacznie większy problem pojawia się w sytuacji, gdy nasza firma stawia dopiero pierwsze kroki. Gdzie w takiej sytuacji można zdobyć kredyt dla firmy poniżej 6 miesięcy stażu?

Niestety obecnie tylko kilka banków oferuje rozwiązania kredytowe dla nowych i początkujących firm. Jednym z nich jest Idea Bank, w którym możemy liczyć na kilka interesujących produktów. Wśród nich należy wymienić choćby kredyt obrotowy w maksymalnej wysokości aż 1,5 mln zł czy kredyt na start, udzielany już od 1 dnia pojawienia się firmy na rynku. Idea Bank oferuje także standardową pożyczkę i pożyczkę bezzwrotną, w przypadku której możliwe jest umorzenie spłaty rat. Warto rozważyć też wszelkie propozycje z unijnym dofinansowaniem.

Kolejny bank wspierający młodych przedsiębiorców to PKO Bank Polski. W jego ofercie znajdziemy między innymi kredyt obrotowy dla sektora MSP i dopuszczalne saldo debetowe. Bank ten nie określa minimalnego okresu działalności firmy, a więc granica stażu w tym przypadku nie istnieje.

Z dopuszczalnego salda debetowego będą mogły również skorzystać nowe firmy w mBanku. Ponadto w ofercie FM Banku znajdziemy kredyt na start, który pozwoli sfinansować wszelkie koszty związane z wejściem na rynek.

Propozycje dla nowych i początkujących firm posiada także Bank BPS. W tym przypadku możemy liczyć na Kredyt na Dobry Początek przy spełnieniu wymogu zaledwie 1-miesięcznego stażu działalności firmy, a także na dopuszczalny debet, gdzie warunek jego przyznania również wynosi 1 miesiąc prowadzenia działalności. 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.04.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
872 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Spłata przed czasem a widoczność w BIK 18.7.2019 13:56 przez:
Atena1989
Promocyjny Kredyt Gotówkowy w Bank BGŻ BNP Paribas S.A 5.4.2016 10:33 przez:
Kawulka

forum o kredytach

Forum o ubezpieczeniach
Jakie ubezpieczenie dla kobiety w ciąży? 30.8.2015 23:19 przez:
Zapola

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Sezonowa sprzedaż warzyw i owoców. 27.5.2016 18:40 przez:
anna p

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Lepszy tablet czy smartfon? 6.11.2015 8:15 przez:
Arias

forum gsm