24.04.2014, 11:06

Wszystko, co musisz wiedzieć o kredytach online dla firm

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8     / 10 (oddano 1 głosów)

Wszystko, co musisz wiedzieć o kredytach online dla firm

Coraz więcej banków oferuje kredyty dla firm przez Internet. Czy pożyczanie online przez przedsiębiorców to dobry pomysł?

W chwili obecnej w praktycznej każdym banku znajdziemy kredyty dla firm. O ile tradycyjny sposób aplikowania o pożyczki jest wszystkim dobrze znany, o tyle nowe sposoby wnioskowania (przez Internet) zaczynają pojawiać się w ofertach banków stosunkowo powoli. Wnioskowanie o pożyczkę online sprawia tymczasem, że młodzi przedsiębiorcy mogą pozyskać pieniądze w znacznie szybszym tempie niż gdyby zawierali umowę poprzez tradycyjny kanał sprzedaży.

Kredyty dla firm online to rozwiązanie opierające się o specjalne platformy internetowe lub aplikacje mobilne. Przykładami takich rozwiązań są platforma Idea Banku, MultiBanku, mBanku lub aplikacja ING Banku Śląskiego. Jak działają takie rozwiązania w praktyce? Przedsiębiorca chcący wziąć pożyczkę nie musi udawać się do oddziału banku osobiście. Może dopełnić wszystkich formalności związanych z wnioskowaniem o kredyt przez Internet.

Maksymalna wysokość pożyczki online zwykle jest ograniczona. Przeważnie bez osobistego kontaktu z doradcą bankowym pożyczyć możemy do 50 tys. zł, choć wszystko zależy od banku. Do wnioskowania służą specjalne formularze internetowe. Wprowadzamy do nich szczegółowe informacje na temat naszej firmy, a po ich uzupełnieniu przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest przesłanie uzupełnionego formularza do banku. W formularzu określamy oczywiście kwotę, o jaką aplikujemy. Wypełniwszy wniosek w serwisie transakcyjnym, przesyłamy go do banku. Oprócz przesłania samego wniosku często pojawia się wymóg dostarczenia skanów różnego rodzaju dokumentów dochodowych i założycielskich firmy. Na podstawie podanych przez nas we wniosku informacji bank podejmuje decyzję, czy przyznać nam kredyt, czy też nie. Taka decyzja następuje w zależności od banku nawet w czasie 15 minut. Jeśli będzie pozytywna, wnioskodawca otrzymuje na swój adres mailowy umowę drogą elektroniczną i akceptuje ją również tą samą drogą (może to odbywać się także przez SMS). Pieniądze na konto firmy trafiają zwykle albo tego samego dnia, albo nazajutrz.

W kontekście kredytów dla firm przez Internet należy pamiętać, że w zasadzie jedynie Idea Bank oferuje pożyczki dla klientów nieposiadających w nim konta (posiada specjalny system ułatwiający ocenę klienta z kontem w innym banku). Kredyty online dla firm w większości banków są przyznawane tylko posiadaczom rachunku rozliczeniowego w tych bankach, a do tego często z takiej opcji można skorzystać dopiero, gdy najpierw sam bank zaproponuje nam takie rozwiązanie.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (24.04.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
873 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Gdzie po kredyt dla firmy? 16.7.2015 8:45 przez:
BartStec

forum o kredytach

Forum finansowe dla firm
Brak pieniędzy na ratę leasingu 15.4.2015 12:50 przez:
carlos

forum finansowe dla firm